Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Zainwestuj w mieszkanie pod wynajem

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

W Polsce coraz więcej osób zarabia na wynajmowaniu mieszkań. I nie ma się co dziwić, ponieważ jest to jeden z najpewniejszych sposobów na ulokowanie kapitału. Kiedy zdecydowaliśmy się na inwestowanie w nieruchomości, ważne są dla nas aktualne informacje o tym, jakie mieszkania są najchętniej wynajmowane i przez jakie osoby. Warto też określić, co nam się najbardziej opłaci, żebyśmy odnieśli duże i pewne zyski.

Zainwestuj w mieszkanie pod wynajem

Idealne mieszkanie pod wynajem

Na początku musimy zastanowić się, jakie mieszkanie będzie najlepsze pod wynajem. Musimy także zdecydować, w jakiej lokalizacji inwestycje będą najbardziej dla nas opłacalne – w centrum, na obrzeżach czy może poza granicami miasta. Ważne jest także ustalenie, ilu osobom, i na jak długo, chcemy wynajmować nasze mieszkanie. Jeśli chodzi o samo mieszkanie, najbardziej atrakcyjne będzie to 2-pokojowe, którego metraż będzie wynosił ok. 45 m². Dzięki temu możemy wynająć mieszkanie dwóm osobom – zainteresowanych na pewno znajdziemy wśród studentów, pracowników, ale także wśród par i singli. Idealne mieszkanie powinno znajdować się w bardzo atrakcyjnym i dobrze skomunikowanym miejscu.

Mieszkanie inwestycyjne z rynku pierwotnego

Dlaczego warto w to zainwestować?

Inwestycje od zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem i nic się w tym temacie nie zmieniło. Nawet jeśli nie mamy wystarczająco dużo swoich pieniędzy, żeby kupić mieszkanie pod wynajem, możemy wziąć kredyt (o ile mamy taką zdolność), który będzie spłacał się dzięki wpłatom osób wynajmujących. Dodatkowo jeśli kupimy nowe mieszkanie z rynku pierwotnego, będziemy mogli je wynajmować za wyższy czynsz niż w przypadku mieszkań z rynku wtórnego – a co za tym idzie, osiągniemy z tego większe zyski. Mieszkanie kupione pod inwestycję, nie oznacza, że ciągle musimy je wynajmować obcym osobom. Możemy bowiem skupić się tylko na wynajmie krótkoterminowym, dzięki czemu będziemy mieli więcej możliwości, aby samemu korzystać z naszego mieszkania. Jak widać, mieszkania inwestycyjne dają nam podwójne korzyści, a do tego są pewnym źródłem zainwestowania i osiągania stałych przychodów.

Mieszkanie pod wynajem z rynku pierwotnego

Plusy mieszkania z rynku pierwotnego

Najlepszą inwestycję zrobimy wtedy, kiedy kupimy mieszkanie z rynku pierwotnego, czy to dla siebie, czy pod wynajem. Takie mieszkanie będzie lepszym wyborem niż mieszkanie z rynku wtórnego, ponieważ cechuje się większą ilością zalet. Kiedy planujemy je wynajmować, to tak jak już pisaliśmy powyżej, będziemy mogli ustalić za nie wyższy czynsz. Bardzo wielu deweloperów oferuje wśród swoich nieruchomości apartamenty inwestycyjne, które, od razu po naszym zakupie, będą kompleksowo zarządzane przez wyspecjalizowaną firmę. Zajmie się ona za nas pozyskiwaniem najemców i dbaniem o nich, a także przejmie na siebie całościowe późniejsze zarządzanie najmem krótkoterminowym, jak i długoterminowym.

Kolejny artykuł

Zakup mieszkania pod wynajem – rynek pierwotny czy wtórny?
W ostatnich latach zakup mieszkania pod wynajem stał się w Polsce hitem inwestycyjnym. Jednym z pierwszych pytań, na które muszą odpowiedzieć potencjalni chętni, jest to, czy wybrać rynek pierwotny, czy wtórny.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu