Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Iza i Adrian — para z Warszawy

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Iza i Adrian swojego mieszkania szukali przez okres około 3 miesięcy. Para za cel obrała sobie znalezienie jasnego i przestronnego mieszkania z ogródkiem, dużymi oknami i aneksem kuchennym. Takiego, od którego będzie blisko do stacji SKM, do centrum i galerii handlowych. Trochę tego wszystkiego dużo, ale... udało się! Do kupienia właśnie tego konkretnego mieszkania Izę i Adriana przekonały przede wszystkim dwie rzeczy: dobrze rozwinięta infrastruktura oraz dogodna lokalizacja, która pozwala na szybkie dotarcie do pracy czy dojazd do centrum miasta.

Iza i Adrian — para z Warszawy

Priorytety kluczem do znalezienia odpowiedniego mieszkania

Często wybór mieszkania jest decyzją na całe życie, dlatego znalezienie tego idealnego dla siebie wcale nie jest takie łatwe. Do tego, jak trafnie zauważa Adrian, „rynek tak naprawdę jest przesiąknięty ofertami i dobrać mieszkanie odpowiednie do naszych potrzeb jest naprawdę trudno”. Jednak naszej parze udało się to w zaledwie 3 miesiące – i oto mają swoje wymarzone mieszkanie.

Nie obyło się jednak bez wątpliwości, czy aby na pewno takie, a nie inne mieszkanie powinni kupić. W takiej chwili niepewności Iza i Adrian zadali sobie pytanie, co jest dla nich tak naprawdę najważniejsze. Odpowiedź była prosta – ogródek. Dzięki określeniu priorytetowej cechy, para miała ułatwione zadanie – zdecydowali się na mieszkanie z przestronnym ogródkiem, który będzie świetnym miejscem nie tylko dla nich, ale także dla ich psa.

Po wyborze odpowiedniego mieszkania przychodzi pora na urządzenie wnętrza. A tylko ci, którzy mają to już za sobą, wiedzą, że nie jest to wcale takie proste. Można nawet powiedzieć, że jest to druga – zaraz po kupieniu mieszkania – decyzja, która spędza sen z powiek. Dla Izy i Adriana największym wyzwaniem było zwizualizowanie sobie swojego mieszkania już po wybraniu wszystkich mebli. Dlatego też dla pary bardzo pomocna okazała się funkcja 3D, która pozwala na wirtualny spacer po mieszkaniu. Dzięki niemu można „złapać” odpowiednie proporcje danego pomieszczenia i zobaczyć, w którym miejscu będzie można postawić stół czy kanapę i ile miejsca pozostanie na przejście.

Zdecydowanie najbardziej pomocny w wyborze mieszkania oraz umeblowaniu go jest wirtualny spacer, czyli tak naprawdę nasze mieszkanie, które możemy zobaczyć od A do Z i przekonać się jak będzie wyglądało. Zobaczymy, czy meble pasują do tego koloru płytek, czy oświetlenie będzie nam odpowiadało – jeśli nie to jesteśmy w stanie wszystko zmienić na etapie projektowania. I to jest chyba cała magia tej wirtualnej przestrzeni.

Co para uznała za największy plus w obido.pl?

Para bardzo pozytywnie oceniła kontakt z konsultantami i przygotowywane przez nich oferty, które zawsze były dobrze dobrane pod preferencje Izy i Adriana. Dodatkowo na plus ocenili oni to, że z platformą obido można kontaktować się na wiele sposobów: poprzez telefon, maila czy czat. Dzięki temu łatwiej wybrać odpowiednią ofertę w szybszym czasie.

Wszystkim życzymy znalezienia swojego idealnego mieszkania w krótkim czasie – i żeby było w nim tak miło i przytulnie jak u Izy i Adriana:

Dom jest dla nas miejscem, gdzie możemy odpocząć, gdzie możemy obejrzeć ulubiony serial, napić się wina i po prostu spędzić miło czas.

Kolejny artykuł

Ewa i Mateusz — para z Warszawy
Jeśli zapytacie Ewę i Mateusza, jakie jest ich wymarzone mieszkanie, usłyszycie, że pierwszą istotną w nim kwestią jest kuchnia połączona z salonem, drugą – balkon. Para wybrała swoje mieszkanie po półrocznym poszukiwaniu. W odpowiednim zakupie pomogła im platforma obido, w której na plus uznali przede wszystkim kontakt z konsultantami, możliwość spacerów 3D, a także to, ze obido jest darmowe, dzięki czemu nie trzeba wydawać zbędnych pieniędzy na samo wyszukiwanie mieszkania.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu