Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytanie do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Ludwinów – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Osoby, które poszukują mieszkania bardzo często chcą mieszkać blisko centrum oraz ważnych punktów kulturalnych i rozrywkowych. W Krakowie znajduje się kilka obszarów, które zaoferują przyszłym mieszkańcom łatwy dostęp do istotnych i ciekawych miejsc. Jeśli interesuje Cię rynek pierwotny i szukasz nowego mieszkania, Ludwinów może okazać się atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Sprawdź zalety tego krakowskiego obszaru!

Ludwinów – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

W tym artykule przedstawiamy zalety obszaru Ludwinów. Przekonaj się, czy jest to miejsce dla Ciebie!

Przejdź do akapitów:

Ludwinów, dzielnica Dębniki – krótka historia

Ludwinów położony jest na prawym brzegu Wisły – wzdłuż rzeki Wilgi, przy jej ujściu do Wisły. Kiedyś był wsią, a został przyłączony do Krakowa w 1910 roku w ramach projektu tak zwanego Wielkiego Krakowa, stworzonego przez ówczesnego prezydenta – Juliusza Leo.

Dębniki, Ludwinów - widokowy apartament, skomunikowana lokalizacja

Dzisiaj na Ludwinowie wciąż można wypatrzeć dawne budynki, ukryte wśród nowoczesnych apartamentowców i coraz bardziej ruchliwych ulic. Przy ul. Tureckiej znajdują się najstarsze domy – pochodzą one z XIX wieku, są drewniane, pomalowane na zielono i brązowo.

Dębniki, Ludwinów - mieszkanie usytuowane w spokojnej okolicy

Ludwinów – zabytki i instytucje kulturowe

Ważnym miejscem w okolicy jest Centrum Kongresowe ICE, otwarte w 2014 roku. Organizowane są tu liczne imprezy – kongresy, konferencje, koncerty, spektakle i wystawy. Centrum może pomieścić 3200 uczestników. Wybudowano wokół niego parkingi naziemne i parking podziemny, terminal autobusowy i mikrobusowy oraz plac dla wozów transmisyjnych.

Kraków, Ludwinów - Centrum Kongresowe ICE

W pobliżu znajduje się też słynny dawny Hotel Forum, nazywany najdłuższym billboardem reklamowym w Polsce ze względu na rozwijane na jego elewacji reklamy. Obecnie działa w nim klubokawiarnia Forum Przestrzenie, obiekt eventowy Forum Wydarzeń oraz Termy Krakowskie FORUM. Forum Przestrzenie stanowi popularny punkt na mapie Krakowa, który przyciąga do siebie wiele osób. Wpływ na to ma między innymi kawiarniany ogródek skierowany na przepływającą obok Wisłę.

Kraków, Ludwinów - Forum Przestrzenie

Ludwinów – atrakcje dla turystów i mieszkańców

Na Ludwinowie mieszczą się Bulwary Wiślane, które stanowią idealne miejsce do spacerów, biegania czy przejażdżki na rowerze, tym bardziej, że na drugim brzegu Wisły biegnie Wiślana Trasa Rowerowa.

Kraków, Ludwinów, inwestycja w spokojnym miejscu, blisko centrum i terenów zielonych z muralami

Ludwinów – mieszkania

Chociaż Ludwinów leży bardzo blisko centrum Krakowa i powstają tu nowe inwestycje, wciąż jest tu w miarę spokojnie. W pobliżu znajduje się trochę biurowców, między innymi budynek Jacobs przy ul. Konopnickiej i kompleks biurowy Kapelanka 42, gdzie mieści się między innymi HSBC. Blisko jest także do Buma Square.

Biurowiec - Dębniki, Ludwinów

Ludwinów jest dobrze skomunikowany z resztą Krakowa. Dojazd komunikacją miejską do centrum zajmuje mniej niż 15 minut. Liczne linie autobusowe i tramwajowe umożliwiają też wygodny dojazd w inne części miasta, między innymi na Ruczaj, Zwierzyniec, Bronowice, Czyżyny i do Tyńca.

Dębniki, Luwinów - mieszkanie w gustownym budynku oddanym do użytku w minionych latach

Dodatkowo w pobliżu znajduje się przystanek Krakowskiego Wodnego Tramwaju, który latem stanowi zarówno atrakcję, jak i dodatkowy środek komunikacji. Można nim dopłynąć z jednej strony do Tyńca, z drugiej – do śluzy Kraków-Dąbie.

Piękne mieszkanie położone w pobliżu biurowca w dzielnicy Dębniki, Ludwinów

Ludwinów sąsiaduje z obszarami bardzo popularnymi wśród turystów. Jednym z nich jest oczywiście Kazimierz, gdzie znajduje się dużo modnych lokali, dobre restauracje i niezliczone zabytki. Często odbywają się tam festiwale i imprezy, zwłaszcza latem. Prawdopodobnie najsłynniejszym z nich jest coroczny Festiwal Kultury Żydowskiej. Zupełnie inny charakter ma Stare Podgórze, które także może się poszczycić wieloma zabytkami, jest jednak miejscem znacznie spokojniejszym. Z kolei Łagiewniki to lokalizacja popularna wśród turystów, którzy odwiedzają Kraków w celach religijno-pielgrzymkowych.

Ustawne mieszkanie usytuowane blisko terenów zielonych i placu zabaw

Szukasz mieszkania? Ludwinów to obszar Krakowa znajdujący się w bardzo atrakcyjnej i dobrze rozwiniętej okolicy. Mieszkanie tutaj przypadnie do gustu na pewno ludziom młodym, studentom i wszystkim tym, którzy cenią sobie bliskość punktów kulturalnych, rozrywkowych czy komunikacyjnych. Mieści się tutaj duże centrum kongresowe ICE czy popularna klubokawiarnia Forum Przestrzenie.

Piękne mieszkanie w prestiżowej lokalizacji z dobrym dojazdem do centrum Krakowa

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki i znajdź mieszkanie, które spełni Twoje oczekiwania i potrzeby. Dostępne inwestycje posiadają opisy, wizualizacje i spacery 3D, co z pewnością pomoże w wyborze idealnej nieruchomości.

Kraków, Ludwinów - rozkładowe mieszkanie położone w komfortowej lokalizacji

Kraków, Ludwinów - mieszkanie usytuowane blisko terenów zielonych

Ustawne mieszkanie z miejscem postojowym i komórką lokatorską w bliskiej odległości od centrum Krakowa

Kolejny artykuł

Zakrzówek – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Szukasz ciekawego i malowniczego miejsca do zamieszkania? Odpowiedź jest jedna… Zakrzówek. Mieszkania w tej okolicy oczarują niejedną osobę. Odnajdą się tutaj zwolennicy spokojnego spędzania czasu, a także ci, którzy wolą aktywny wypoczynek. Poznaj zalety miejsca, które bywa nazywane „polską Chorwacją”.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu