Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Mieszkania i domy na południu Wrocławia — poczuj smak Jagodna

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Jagodno – położone na południowych obrzeżach Wrocławia – w ostatnim czasie stanowi bardzo atrakcyjny, szybko zaludniający się obszar. Powstaje tutaj coraz więcej osiedli z nowymi mieszkaniami, a prężnie rozwijająca się okolica wiąże się także z rosnącymi udogodnieniami. I chociaż niektórzy mogą mieć wątpliwości, czy aby mieszkanie na „peryferiach” miasta jest dobrym pomysłem, warto najpierw rozejrzeć się wśród ofert mieszkaniowych z rynku pierwotnego i rozważyć wszystkie za i przeciw.

Mieszkania i domy na południu Wrocławia — poczuj smak Jagodna

Mieszkania na Jagodnie

Jagodno znajduje się mniej więcej 8 km od centrum Wrocławia, co sprawia, że okolica oferuje ciszę i wytchnienie od miejskiego zgiełku. Deweloperzy, którzy chętnie wybierają tę lokalizację na swoje inwestycje, budują nowoczesne i zadbane osiedla, które wkomponowują się w estetyczną i ładną okolicę. Tereny, dla bezpieczeństwa mieszkańców, są ogrodzone i monitorowane. Warto także zaznaczyć, że kupując mieszkanie czy dom w Jagodnie można liczyć na konkurencyjne ceny. W centrum koszt mieszkania wynosi nawet ok. 9000-10 000 zł/m², natomiast w miejscach zlokalizowanych w dalszych częściach Wrocławia – cena to ok. 6000 zł/m². Dodatkowo sporo można zaoszczędzić już przez samo wybranie nowej inwestycji od dewelopera, ponieważ mieszkanie z rynku pierwotnego jest tańsze w utrzymaniu niż to z rynku wtórnego.

Okolica

W samym Jagodnie mieszkańcy znajdą wszystko, co jest im potrzebne do codziennego życia – wcale nie muszą jechać do centrum, aby załatwić podstawowe sprawy. Zakupy można zrobić w Biedronce (tu też jest bankomat), mniejszych sklepach spożywczych czy piekarni. Mieszkańcy będą mieć blisko także do baru, pizzerii czy foodtrucków. Miłośnicy zwierząt znajdą na Jagodnie sklep zoologiczny, sklep akwarystyczny, gabinet weterynaryjny, a także pensjonat dla koni, gdzie wyspecjalizowani instruktorzy udzielają nauki jazdy konnej. Osoby zmotoryzowane będą mieć na wyciągnięci ręki mechanika i serwis samochodowy. Natomiast ci, którzy dopiero planują zacząć swoją przygodę z samochodami, znajdą tutaj także ośrodek szkolenia kierowców. Na Jagodnie mieści się też przychodnia rodzinna, gabinet stomatologiczny i apteka. W dbaniu o urodę pomogą 2 salony kosmetyczne oferujące różne zabiegi. Jest także poczta, plac zabaw, kościół czy hurtownia budowlana. Dodatkowo tylko 3 km samochodem są do centrum handlowego Ferio Gaj.

Natomiast w najbliższej okolicy Jagodna (do 4 km) mieszkańcy znajdą dodatkowe usługi i placówki. W sąsiedztwie znajdują się bowiem Brochów, Wojszyce i Ołtaszyn. Co mieszkańcom zaoferują te obszary?

  • Brochów: żłobek, szkoła podstawowa, fryzjer, gabinet laryngologiczny, cukiernia, 3 parki: Brochowski, Bieńkowicki i Koreański, tor kartingowy – racing center, przeglądy rejestracyjne, serwis rowerowy, myjnia samochodowa
  • Wojszyce: szkoła podstawowa, Wojszycka Akademia Talentów, centrum językowe, SPA, zakład szkolenia psów
  • Ołtaszyn: klub malucha, żłobek, przedszkole, szkoła podstawowa, szkoła pływania, kwiaciarnia

Komunikacja

Z Jagodna blisko do stacji kolejowej Wrocław Brochów. Niedaleko stąd także do autostrady A4, która umożliwi szybki dojazd do centrum Wrocławia lub wyjazd poza miasto. Dodatkowo przemieszczanie ułatwi rozbudowanie o drugi pas ruchu ul. Buforowej, łączącej wschodnią obwodnicę Wrocławia z ul. Bardzką do autostrady i w kierunku centrum. Na Jagodno kursują autobusowe linie podmiejskie 810 i 860 oraz linie 110 i 255, które łączą Jagodno m.in. z Dworcem Głównym. Bardzo dużym plusem jest planowana linia tramwajowa, która według obecnych ustaleń ma przebiegać od ul. Świeradowskiej do pętli Kajdasza, wzdłuż ul. Bardzkiej i Buforowej. Początkowo rozważano przedłużenie trasy jeszcze do Wojszyc, niestety na ten moment nie ma akceptacji tego pomysłu. Jednak torowisko, kończące się na ul. Kajdasza ma zostać tak zaprojektowane, aby w przyszłości była możliwość wydłużenia trasy tramwajowej do Wojszyc przez „klin wojszycki” w stronę Smardzowskiej. Dwutorowa trasa ma mieć długość ok. 2,5 km. Komunikacja tramwajowa ma ruszyć z początkiem 2023 roku.

Rynek pierwotny – Jagodno

Robyg – Robyg Jagodno, Robyg Jagodno (domy)

Multifunkcyjne osiedle, na którym powstają nowe mieszkania i domy. Na jego terenie uwzględniono: przedszkole, klub fitness, patio, dziedziniec, park, tereny rekreacyjne oraz lokale handlowo-usługowe. Dodatkowo deweloper przewidział energooszczędne rozwiązania takie jak panele fotowoltaiczne, lampy LED, a także system Smart House w standardzie, bez dodatkowych opłat. Na mieszkańców czeka karta Robyg Club, dzięki której będą mieć oni dostęp do różnych zniżek i rabatów u Partnerów. Osiedle będzie składało się łącznie z 15 budynków wielorodzinnych, 11 budynków w zabudowie szeregowej i 93 budynków atrialnych jedno i dwupoziomowych. W pobliżu znajdują się sklepy, restauracje i przychodnia. Dojazd samochodem od inwestycji do centrum Wrocławia wyniesie ok. 20 minut. Niedaleko osiedla znajduje się przystanek autobusowy, powstanie także pętla tramwajowa. Tylko 8 minut samochodem zajmie dojazd do CH Ferio. Plusem jest też szybki dojazd do autostrady A4.

Archicom – Cztery Pory Roku

Inwestycja składa się z 2, 3 i 4-pokojowych mieszkań o wygodnych i funkcjonalnych rozkładach. Mieszkańcy mają możliwość wydzielenia kuchni lub połączenia jej z salonem, zależnie od preferencji. Na terenie osiedla znajduje się przestrzeń dla aktywnych z fitnessem i boiskiem do tenisa. Dodatkowo dla mieszkańców przeznaczono osiedlowy klub z grami video i planszówkami. Teren będzie chroniony, monitorowany i kompleksowo zagospodarowany. W pobliżu znajduje się park Brochowski i Bieńkowicki. Dojazd samochodem do centrum Wrocławia zajmie ok. 20 minut. Nieopodal osiedla powstanie pętla tramwajowa. Termin odbioru: 3 kw. 2019 – 4 kw. 2020.

Atal – Nowe Miasto Jagodno

Osiedle składa się z trzech 5-kondygnacyjnych budynków. Teren przed inwestycją podzielony został na strefy składające się z naziemnych miejsc postojowych, nowoczesnego placu zabaw, a także licznych terenów zielonych. Inwestycja jest w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W pobliżu znajduje się park Brochowski. Dojazd do centrum Wrocławia zajmie ok. 20 minut samochodem. W pobliżu znajduje się przystanek autobusowy. Nieopodal osiedla powstanie też pętla tramwajowa.

Profit Development – Kajdasza

Inwestycja wyróżnia się dużymi oknami, gwarantującymi dobre doświetlenie pomieszczeń. Okna są zaopatrzone w rolety zewnętrzne. Na osiedlu znajduje się garaż i cichobieżna winda, która będzie dojeżdżała do każdej kondygnacji. Dotarcie samochodem do centrum Wrocławia wyniesie ok. 20 minut. 5 minut pieszo zajmie dojście do przystanku autobusowego. Nieopodal osiedla powstanie także pętla tramwajowa.

Kolejny artykuł

Mieszkania premium na rynku pierwotnym w Trójmieście
Rynek inwestycji premium cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Nowe, luksusowe mieszkania sprawdzą się zarówno jako „second home”, ale również jako inwestycja pod wynajem. Osoby, które decydują się na lokal w standardzie premium chcą dostać mieszkanie nowoczesne i funkcjonalne, takie, które wyróżnia się pełną infrastrukturą w okolicy, bliskością miasta i zachwycającymi widokami. Najbardziej atrakcyjne są te inwestycje, które zlokalizowane są nad wodą — dlatego też świetnym wyborem będzie zakup mieszkania z Trójmiasta.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu