Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione zapytanie do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Mieszkania i domy na południu Wrocławia — poczuj smak Jagodna

Mieszkania i domy na południu Wrocławia — poczuj smak Jagodna

Jagodno – położone na południowych obrzeżach Wrocławia – w ostatnim czasie stanowi bardzo atrakcyjny, szybko zaludniający się obszar. Powstaje tutaj coraz więcej osiedli z nowymi mieszkaniami, a prężnie rozwijająca się okolica wiąże się także z rosnącymi udogodnieniami. I chociaż niektórzy mogą mieć wątpliwości, czy aby mieszkanie na „peryferiach” miasta jest dobrym pomysłem, warto najpierw rozejrzeć się wśród ofert mieszkaniowych z rynku pierwotnego i rozważyć wszystkie za i przeciw.


Jagodno znajduje się mniej więcej 8 km od centrum Wrocławia, co sprawia, że okolica oferuje ciszę i wytchnienie od miejskiego zgiełku. Deweloperzy, którzy chętnie wybierają tę lokalizację na swoje inwestycje, budują nowoczesne i zadbane osiedla, które wkomponowują się w estetyczną i ładną okolicę. Tereny, dla bezpieczeństwa mieszkańców, są ogrodzone i monitorowane. Warto także zaznaczyć, że kupując mieszkanie czy dom w Jagodnie można liczyć na konkurencyjne ceny. W centrum koszt mieszkania wynosi nawet ok. 9000-10 000 zł/m², natomiast w miejscach zlokalizowanych w dalszych częściach Wrocławia – cena to ok. 6000 zł/m². Dodatkowo sporo można zaoszczędzić już przez samo wybranie nowej inwestycji od dewelopera, ponieważ mieszkanie z rynku pierwotnego jest tańsze w utrzymaniu niż to z rynku wtórnego.

Okolica

W samym Jagodnie mieszkańcy znajdą wszystko, co jest im potrzebne do codziennego życia – wcale nie muszą jechać do centrum, aby załatwić podstawowe sprawy. Zakupy można zrobić w Biedronce (tu też jest bankomat), mniejszych sklepach spożywczych czy piekarni. Mieszkańcy będą mieć blisko także do baru, pizzerii czy foodtrucków. Miłośnicy zwierząt znajdą na Jagodnie sklep zoologiczny, sklep akwarystyczny, gabinet weterynaryjny, a także pensjonat dla koni, gdzie wyspecjalizowani instruktorzy udzielają nauki jazdy konnej. Osoby zmotoryzowane będą mieć na wyciągnięci ręki mechanika i serwis samochodowy. Natomiast ci, którzy dopiero planują zacząć swoją przygodę z samochodami, znajdą tutaj także ośrodek szkolenia kierowców. Na Jagodnie mieści się też przychodnia rodzinna, gabinet stomatologiczny i apteka. W dbaniu o urodę pomogą 2 salony kosmetyczne oferujące różne zabiegi. Jest także poczta, plac zabaw, kościół czy hurtownia budowlana. Dodatkowo tylko 3 km samochodem są do centrum handlowego Ferio Gaj.

Natomiast w najbliższej okolicy Jagodna (do 4 km) mieszkańcy znajdą dodatkowe usługi i placówki. W sąsiedztwie znajdują się bowiem Brochów, Wojszyce i Ołtaszyn. Co mieszkańcom zaoferują te obszary?

 • Brochów: żłobek, szkoła podstawowa, fryzjer, gabinet laryngologiczny, cukiernia, 3 parki: Brochowski, Bieńkowicki i Koreański, tor kartingowy – racing center, przeglądy rejestracyjne, serwis rowerowy, myjnia samochodowa
 • Wojszyce: szkoła podstawowa, Wojszycka Akademia Talentów, centrum językowe, SPA, zakład szkolenia psów
 • Ołtaszyn: klub malucha, żłobek, przedszkole, szkoła podstawowa, szkoła pływania, kwiaciarnia

Komunikacja

Z Jagodna blisko do stacji kolejowej Wrocław Brochów. Niedaleko stąd także do autostrady A4, która umożliwi szybki dojazd do centrum Wrocławia lub wyjazd poza miasto. Dodatkowo przemieszczanie ułatwi rozbudowanie o drugi pas ruchu ul. Buforowej, łączącej wschodnią obwodnicę Wrocławia z ul. Bardzką do autostrady i w kierunku centrum. Na Jagodno kursują autobusowe linie podmiejskie 810 i 860 oraz linie 110 i 255, które łączą Jagodno m.in. z Dworcem Głównym. Bardzo dużym plusem jest planowana linia tramwajowa, która według obecnych ustaleń ma przebiegać od ul. Świeradowskiej do pętli Kajdasza, wzdłuż ul. Bardzkiej i Buforowej. Początkowo rozważano przedłużenie trasy jeszcze do Wojszyc, niestety na ten moment nie ma akceptacji tego pomysłu. Jednak torowisko, kończące się na ul. Kajdasza ma zostać tak zaprojektowane, aby w przyszłości była możliwość wydłużenia trasy tramwajowej do Wojszyc przez „klin wojszycki” w stronę Smardzowskiej. Dwutorowa trasa ma mieć długość ok. 2,5 km. Komunikacja tramwajowa ma ruszyć z początkiem 2023 roku.

Rynek pierwotny – Jagodno

• Robyg – Robyg Jagodno, Robyg Jagodno (domy) Multifunkcyjne osiedle, na którym powstaną nowe mieszkania i domy. Na jego terenie znajdzie się: przedszkole, klub fitness, patio, dziedziniec, park, tereny rekreacyjne oraz lokale handlowo-usługowe. Dodatkowo deweloper zastosuje energooszczędne rozwiązania takie jak panele fotowoltaiczne, lampy LED, a także system Smart House w standardzie, bez dodatkowych opłat. Na mieszkańców czeka karta Robyg Club, dzięki której będą mieć oni dostęp do różnych zniżek i rabatów u Partnerów. Osiedle będzie składało się z 15 budynków wielorodzinnych, 11 budynków w zabudowie szeregowej i 93 budynków atrialnych jedno i dwupoziomowych. W pobliżu znajdują się sklepy, restauracje i przychodnia. Dojazd samochodem od inwestycji do centrum Wrocławia wyniesie ok. 20 minut. Niedaleko osiedla znajduje się przystanek autobusowy, powstanie także pętla tramwajowa. Tylko 8 minut samochodem zajmie dojazd do CH Ferio. Plusem jest też szybki dojazd do autostrady A4. Termin odbioru: 4 kw. 2020.

• Archicom – Cztery Pory Roku Inwestycja będzie składała się z 2, 3 i 4-pokojowych mieszkań o wygodnych i funkcjonalnych rozkładach. Mieszkańcy będą mieli możliwość wydzielenia kuchni lub połączenia jej z salonem, zależnie od preferencji. W cenie mieszkania będzie balkon lub ogródek. Na terenie osiedla znajdzie się przestrzeń dla aktywnych z fitnessem i boiskiem do tenisa. Dodatkowo dla mieszkańców będzie przeznaczony osiedlowy klub z grami video i planszówkami. Teren będzie chroniony, monitorowany i kompleksowo zagospodarowany. W pobliżu znajduje się park Brochowski i Bieńkowicki. Dojazd samochodem do centrum Wrocławia zajmie ok. 20 minut. Nieopodal osiedla powstanie pętla tramwajowa. Termin odbioru: 3 kw. 2019 – 4 kw. 2020.

• Atal – Nowe Miasto Jagodno Osiedle składa się z trzech 5-kondygnacyjnych budynków. W pierwszym etapie powstanie 165 mieszkań o metrażach od 39 do 95 m². Teren przed inwestycją podzielony zostanie na strefy składające się z naziemnych miejsc postojowych, nowoczesnego placu zabaw, a także licznych terenów zielonych. Inwestycja będzie w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W pobliżu znajduje się park Brochowski. Dojazd do centrum Wrocławia zajmie ok. 20 minut samochodem. W pobliżu znajduje się przystanek autobusowy. Nieopodal osiedla powstanie też pętla tramwajowa. Termin odbioru: 2 kw. 2021.

• Profit Development – Kajdasza Na osiedlu znajdą się dwa budynki, mieszczące w sumie 232 nowoczesne i funkcjonalne mieszkania o metrażach od 28 do 72 m². Inwestycja będzie wyróżniała się dużymi oknami, gwarantującymi dobre doświetlenie pomieszczeń. Okna zostaną zaopatrzone w rolety zewnętrzne. Na osiedlu powstanie garaż i cichobieżna winda, która będzie dojeżdżała do każdej kondygnacji. Dotarcie samochodem do centrum Wrocławia wyniesie ok. 20 minut. 5 minut pieszo zajmie dojście do przystanku autobusowego. Nieopodal osiedla powstanie także pętla tramwajowa. Termin odbioru: 2 kw. 2021.

Kolejny artykuł

Mieszkania premium na rynku pierwotnym w Trójmieście
Rynek inwestycji premium cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Nowe, luksusowe mieszkania sprawdzą się zarówno jako „second home”, ale również jako inwestycja pod wynajem. Osoby, które decydują się na lokal w standardzie premium chcą dostać mieszkanie nowoczesne i funkcjonalne, takie, które wyróżnia się pełną infrastrukturą w okolicy, bliskością miasta i zachwycającymi widokami. Najbardziej atrakcyjne są te inwestycje, które zlokalizowane są nad wodą — dlatego też świetnym wyborem będzie zakup mieszkania z Trójmiasta.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu

Zobacz takie oferty

Wrocław, Krzyki
Nowe Miasto Jagodno, m. c1-1-m4
491 186 zł3 pokoje65 m² + 2 balkony: 8 m2 + 5,12 m2
 • Park Brochowski (16 minut spacerem)
 • Wykończenie balkonów/tarasów w cenie
 • Żłobek Rozwoju Twórczego TYCI TYCI (13 minut spacerem)
 • Całodobowy monitoring
 • Całodobowy monitoring
3D MIESZKANIE KOMUNIKACJA ANEKS DUŻY BALKON DWUSTRONNE PRAWIE GOTOWE SŁONECZNE
Wrocław, Krzyki
Kajdasza, m. G/26
427 295 zł2 pokoje47 m² + balkon 4,2 m2
 • Ścieżka rowerowa (1 minuta rowerem)
 • Ścieżka rowerowa (1 minuta rowerem)
 • Dwa żłobki i przedszkole w promieniu 11 minut spacerem
 • Dwa place zabaw na terenie osiedla
 • Dwa place zabaw na terenie osiedla
3D MIESZKANIE ANEKS
Wrocław, Krzyki
Cztery Pory Roku, m. J15 2/0/1/3k
568 392 zł3 pokoje65 m² + taras 18,7 m2
 • Osiedlowy klub mieszkańca z salą gier
 • Osiedlowy klub mieszkańca z salą gier
 • Dwa żłobki i przedszkole w promieniu 11 minut spacerem
 • Centrum rekreacji na osiedlu – boisko, kort tenisowy, klub fitness
 • Przystanek autobusowy (6 minut spacerem)
3D MIESZKANIE KOMUNIKACJA ANEKS DUŻY BALKON DWUSTRONNE PRAWIE GOTOWE SŁONECZNE OSOBNA KUCHNIA
Wrocław, Krzyki
Kajdasza, m. G/35
453 479 zł3 pokoje54 m² + balkon 4,2 m2
 • Biedronka (10 minut spacerem)
 • Ścieżka rowerowa (1 minuta rowerem)
 • Biedronka (10 minut spacerem)
 • Dwa place zabaw na terenie osiedla
 • Biedronka (10 minut spacerem)
3D MIESZKANIE ANEKS SŁONECZNE
Wrocław, Krzyki
Kajdasza, m. F/27
418 934 zł2 pokoje48 m² + balkon 3,9 m2
 • Biedronka (10 minut spacerem)
 • Ścieżka rowerowa (1 minuta rowerem)
 • Dwa żłobki i przedszkole w promieniu 11 minut spacerem
 • Biedronka (10 minut spacerem)
 • Dwa place zabaw na terenie osiedla
3D MIESZKANIE PRAWIE GOTOWE SŁONECZNE OSOBNA KUCHNIA
Wrocław, Krzyki
Nowe Miasto Jagodno, m. B6-K2-3-1
514 124 zł3 pokoje68 m² + 2 balkony: 4,5 m2 + 6,84 m2
 • Wykończenie balkonów/tarasów w cenie
 • Przystanek autobusowy (3 minuty spacerem)
 • Wykończenie balkonów/tarasów w cenie
 • Wykończenie balkonów/tarasów w cenie
 • Żłobek i przedszkole (13 minut spacerem)
3D MIESZKANIE KOMUNIKACJA ANEKS DUŻY BALKON DWUSTRONNE SŁONECZNE
Wrocław, Krzyki
ROBYG Jagodno, m. RJ3/A/3/2
2 pokoje36 m² + balkon 4,49 m2
 • Żabka (2 minuty spacerem)
 • Żabka (2 minuty spacerem)
 • Tyci Tyci - Żłobek Rozwoju Twórczego (2 minuty spacerem)
 • Żabka (2 minuty spacerem)
 • Przystanek autobusowy (12 minut spacerem)
3D MIESZKANIE ANEKS
Wrocław, Krzyki
ROBYG Jagodno (domy), m. RJ5/D1/D10/A
4 pokoje81 m² + ogród 27,77 m2 + taras 14,36 m2
 • Przystanek autobusowy (12 minut spacerem)
 • Żabka (2 minuty spacerem)
 • Przystanek autobusowy (12 minut spacerem)
 • CH Ferio Gaj (8 minut samochodem)
 • CH Ferio Gaj (8 minut samochodem)
3D DOM DUŻY BALKON DWUSTRONNE SŁONECZNE OGRÓDEK OSOBNA KUCHNIA
Wrocław, Krzyki
Cztery Pory Roku, m. J15 1/0/2/3k
505 500 zł3 pokoje62 m² + balkon 6,9 m2
 • Osiedlowy klub mieszkańca z salą gier
 • Przystanek autobusowy (6 minut spacerem)
 • Osiedlowy klub mieszkańca z salą gier
 • Centrum rekreacji na osiedlu – boisko, kort tenisowy, klub fitness
 • Przystanek autobusowy (6 minut spacerem)
PROMOCJA 3D MIESZKANIE KOMUNIKACJA ANEKS DWUSTRONNE PRAWIE GOTOWE SŁONECZNE OSOBNA KUCHNIA
Wrocław, Krzyki
Nowe Miasto Jagodno, m. B7-K1-3-2
460 526 zł3 pokoje60 m² + 2 balkony: 10,7 m2 + 7,7 m2
 • Całodobowy monitoring
 • Przystanek autobusowy (3 minuty spacerem)
 • Przystanek autobusowy (3 minuty spacerem)
 • Wykończenie balkonów/tarasów w cenie
 • Żłobek i przedszkole (13 minut spacerem)
3D MIESZKANIE KOMUNIKACJA ANEKS DUŻY BALKON DWUSTRONNE SŁONECZNE OSOBNA KUCHNIA