Mieszkania i domy na południu Wrocławia — poczuj smak Jagodna

Mieszkania i domy na południu Wrocławia — poczuj smak Jagodna

Jagodno – położone na południowych obrzeżach Wrocławia – w ostatnim czasie stanowi bardzo atrakcyjny, szybko zaludniający się obszar. Powstaje tutaj coraz więcej osiedli z nowymi mieszkaniami, a prężnie rozwijająca się okolica wiąże się także z rosnącymi udogodnieniami. I chociaż niektórzy mogą mieć wątpliwości, czy aby mieszkanie na „peryferiach” miasta jest dobrym pomysłem, warto najpierw rozejrzeć się wśród ofert mieszkaniowych z rynku pierwotnego i rozważyć wszystkie za i przeciw.


Jagodno znajduje się mniej więcej 8 km od centrum Wrocławia, co sprawia, że okolica oferuje ciszę i wytchnienie od miejskiego zgiełku. Deweloperzy, którzy chętnie wybierają tę lokalizację na swoje inwestycje, budują nowoczesne i zadbane osiedla, które wkomponowują się w estetyczną i ładną okolicę. Tereny, dla bezpieczeństwa mieszkańców, są ogrodzone i monitorowane. Warto także zaznaczyć, że kupując mieszkanie czy dom w Jagodnie można liczyć na konkurencyjne ceny. W centrum koszt mieszkania wynosi nawet ok. 9000-10 000 zł/m², natomiast w miejscach zlokalizowanych w dalszych częściach Wrocławia – cena to ok. 6000 zł/m². Dodatkowo sporo można zaoszczędzić już przez samo wybranie nowej inwestycji od dewelopera, ponieważ mieszkanie z rynku pierwotnego jest tańsze w utrzymaniu niż to z rynku wtórnego.

Okolica

W samym Jagodnie mieszkańcy znajdą wszystko, co jest im potrzebne do codziennego życia – wcale nie muszą jechać do centrum, aby załatwić podstawowe sprawy. Zakupy można zrobić w Biedronce (tu też jest bankomat), mniejszych sklepach spożywczych czy piekarni. Mieszkańcy będą mieć blisko także do baru, pizzerii czy foodtrucków. Miłośnicy zwierząt znajdą na Jagodnie sklep zoologiczny, sklep akwarystyczny, gabinet weterynaryjny, a także pensjonat dla koni, gdzie wyspecjalizowani instruktorzy udzielają nauki jazdy konnej. Osoby zmotoryzowane będą mieć na wyciągnięci ręki mechanika i serwis samochodowy. Natomiast ci, którzy dopiero planują zacząć swoją przygodę z samochodami, znajdą tutaj także ośrodek szkolenia kierowców. Na Jagodnie mieści się też przychodnia rodzinna, gabinet stomatologiczny i apteka. W dbaniu o urodę pomogą 2 salony kosmetyczne oferujące różne zabiegi. Jest także poczta, plac zabaw, kościół czy hurtownia budowlana. Dodatkowo tylko 3 km samochodem są do centrum handlowego Ferio Gaj.

Natomiast w najbliższej okolicy Jagodna (do 4 km) mieszkańcy znajdą dodatkowe usługi i placówki. W sąsiedztwie znajdują się bowiem Brochów, Wojszyce i Ołtaszyn. Co mieszkańcom zaoferują te obszary?

 • Brochów: żłobek, szkoła podstawowa, fryzjer, gabinet laryngologiczny, cukiernia, 3 parki: Brochowski, Bieńkowicki i Koreański, tor kartingowy – racing center, przeglądy rejestracyjne, serwis rowerowy, myjnia samochodowa
 • Wojszyce: szkoła podstawowa, Wojszycka Akademia Talentów, centrum językowe, SPA, zakład szkolenia psów
 • Ołtaszyn: klub malucha, żłobek, przedszkole, szkoła podstawowa, szkoła pływania, kwiaciarnia

Komunikacja

Z Jagodna blisko do stacji kolejowej Wrocław Brochów. Niedaleko stąd także do autostrady A4, która umożliwi szybki dojazd do centrum Wrocławia lub wyjazd poza miasto. Dodatkowo przemieszczanie ułatwi rozbudowanie o drugi pas ruchu ul. Buforowej, łączącej wschodnią obwodnicę Wrocławia z ul. Bardzką do autostrady i w kierunku centrum. Na Jagodno kursują autobusowe linie podmiejskie 810 i 860 oraz linie 110 i 255, które łączą Jagodno m.in. z Dworcem Głównym. Bardzo dużym plusem jest planowana linia tramwajowa, która według obecnych ustaleń ma przebiegać od ul. Świeradowskiej do pętli Kajdasza, wzdłuż ul. Bardzkiej i Buforowej. Początkowo rozważano przedłużenie trasy jeszcze do Wojszyc, niestety na ten moment nie ma akceptacji tego pomysłu. Jednak torowisko, kończące się na ul. Kajdasza ma zostać tak zaprojektowane, aby w przyszłości była możliwość wydłużenia trasy tramwajowej do Wojszyc przez „klin wojszycki” w stronę Smardzowskiej. Dwutorowa trasa ma mieć długość ok. 2,5 km. Komunikacja tramwajowa ma ruszyć z początkiem 2023 roku.

Rynek pierwotny – Jagodno

• Robyg – Robyg Jagodno, Robyg Jagodno (domy) Multifunkcyjne osiedle, na którym powstaną nowe mieszkania i domy. Na jego terenie znajdzie się: przedszkole, klub fitness, patio, dziedziniec, park, tereny rekreacyjne oraz lokale handlowo-usługowe. Dodatkowo deweloper zastosuje energooszczędne rozwiązania takie jak panele fotowoltaiczne, lampy LED, a także system Smart House w standardzie, bez dodatkowych opłat. Na mieszkańców czeka karta Robyg Club, dzięki której będą mieć oni dostęp do różnych zniżek i rabatów u Partnerów. Osiedle będzie składało się z 15 budynków wielorodzinnych, 11 budynków w zabudowie szeregowej i 93 budynków atrialnych jedno i dwupoziomowych. W pobliżu znajdują się sklepy, restauracje i przychodnia. Dojazd samochodem od inwestycji do centrum Wrocławia wyniesie ok. 20 minut. Niedaleko osiedla znajduje się przystanek autobusowy, powstanie także pętla tramwajowa. Tylko 8 minut samochodem zajmie dojazd do CH Ferio. Plusem jest też szybki dojazd do autostrady A4. Termin odbioru: 4 kw. 2020.

• Archicom – Cztery Pory Roku Inwestycja będzie składała się z 2, 3 i 4-pokojowych mieszkań o wygodnych i funkcjonalnych rozkładach. Mieszkańcy będą mieli możliwość wydzielenia kuchni lub połączenia jej z salonem, zależnie od preferencji. W cenie mieszkania będzie balkon lub ogródek. Na terenie osiedla znajdzie się przestrzeń dla aktywnych z fitnessem i boiskiem do tenisa. Dodatkowo dla mieszkańców będzie przeznaczony osiedlowy klub z grami video i planszówkami. Teren będzie chroniony, monitorowany i kompleksowo zagospodarowany. W pobliżu znajduje się park Brochowski i Bieńkowicki. Dojazd samochodem do centrum Wrocławia zajmie ok. 20 minut. Nieopodal osiedla powstanie pętla tramwajowa. Termin odbioru: 3 kw. 2019 – 4 kw. 2020.

• Atal – Nowe Miasto Jagodno Osiedle składa się z trzech 5-kondygnacyjnych budynków. W pierwszym etapie powstanie 165 mieszkań o metrażach od 39 do 95 m². Teren przed inwestycją podzielony zostanie na strefy składające się z naziemnych miejsc postojowych, nowoczesnego placu zabaw, a także licznych terenów zielonych. Inwestycja będzie w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W pobliżu znajduje się park Brochowski. Dojazd do centrum Wrocławia zajmie ok. 20 minut samochodem. W pobliżu znajduje się przystanek autobusowy. Nieopodal osiedla powstanie też pętla tramwajowa. Termin odbioru: 2 kw. 2021.

• Profit Development – Kajdasza Na osiedlu znajdą się dwa budynki, mieszczące w sumie 232 nowoczesne i funkcjonalne mieszkania o metrażach od 28 do 72 m². Inwestycja będzie wyróżniała się dużymi oknami, gwarantującymi dobre doświetlenie pomieszczeń. Okna zostaną zaopatrzone w rolety zewnętrzne. Na osiedlu powstanie garaż i cichobieżna winda, która będzie dojeżdżała do każdej kondygnacji. Dotarcie samochodem do centrum Wrocławia wyniesie ok. 20 minut. 5 minut pieszo zajmie dojście do przystanku autobusowego. Nieopodal osiedla powstanie także pętla tramwajowa. Termin odbioru: 2 kw. 2021.

Kolejny artykuł

Mieszkania premium na rynku pierwotnym w Trójmieście
Mieszkania premium na rynku pierwotnym w Trójmieście
Rynek inwestycji premium cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Nowe, luksusowe mieszkania sprawdzą się zarówno jako „second home”, ale również jako inwestycja pod wynajem. Osoby, które decydują się na lokal w standardzie premium chcą dostać mieszkanie nowoczesne i funkcjonalne, takie, które wyróżnia się pełną infrastrukturą w okolicy, bliskością miasta i zachwycającymi widokami. Najbardziej atrakcyjne są te inwestycje, które zlokalizowane są nad wodą — dlatego też świetnym wyborem będzie zakup mieszkania z Trójmiasta.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu

Zobacz takie oferty

Kajdasza, m. F/46
430 794 zł3 pokoje54 m² + taras 8,5 m2 + balkon 3,9 m2
 • Ścieżka rowerowa (1 minuta rowerem)
 • Dwa place zabaw na terenie osiedla
 • Biedronka (10 minut spacerem)
 • Dwa place zabaw na terenie osiedla
 • Ścieżka rowerowa (1 minuta rowerem)
3D MIESZKANIE ANEKS DUŻY BALKON DWUSTRONNE PRAWIE GOTOWE SŁONECZNE OSOBNA KUCHNIA
Kajdasza, m. F/37
367 887 zł2 pokoje48 m² + balkon 3,9 m2
 • Biedronka (10 minut spacerem)
 • Dwa place zabaw na terenie osiedla
 • Dwa place zabaw na terenie osiedla
 • Biedronka (10 minut spacerem)
 • Przystanek autobusowy (5 minut spacerem)
3D MIESZKANIE PRAWIE GOTOWE SŁONECZNE OSOBNA KUCHNIA
Kajdasza, m. G/24
358 248 zł2 pokoje47 m² + balkon 4,2 m2
 • Biedronka (10 minut spacerem)
 • Ścieżka rowerowa (1 minuta rowerem)
 • Biedronka (10 minut spacerem)
 • Biedronka (10 minut spacerem)
 • Biedronka (10 minut spacerem)
3D MIESZKANIE SŁONECZNE OSOBNA KUCHNIA
Nowe Miasto Jagodno, m. d1-0-m1
475 858 zł3 pokoje67 m² + 2 tarasy: 10,4 m2 + 5,4 m2 + 2 ogrody: 41,35 m2 + 21,67 m2
 • Całodobowy monitoring
 • Wykończenie balkonów/tarasów w cenie
 • Przedszkole "Przygody w obłokach" (13 minut spacerem)
 • Przystanek autobusowy (3 minuty spacerem)
 • Przystanek autobusowy (3 minuty spacerem)
3D MIESZKANIE KOMUNIKACJA ANEKS DUŻY BALKON DWUSTRONNE SŁONECZNE OGRÓDEK
Kajdasza, m. D/21
422 825 zł3 pokoje60 m² + balkon 3,9 m2
 • Dwa place zabaw na terenie osiedla
 • Biedronka (10 minut spacerem)
 • Dwa żłobki i przedszkole w promieniu 11 minut spacerem
 • Dwa place zabaw na terenie osiedla
 • Przystanek autobusowy (5 minut spacerem)
3D MIESZKANIE ANEKS DWUSTRONNE PRAWIE GOTOWE OSOBNA KUCHNIA
Cztery Pory Roku, m. J15 2/0/1/3k
496 790 zł3 pokoje65 m² + taras 18,7 m2
 • Centrum rekreacji na osiedlu – boisko, kort tenisowy, klub fitness
 • Osiedlowy klub mieszkańca z salą gier
 • Osiedlowy klub mieszkańca z salą gier
 • Osiedlowy klub mieszkańca z salą gier
 • Centrum rekreacji na osiedlu – boisko, kort tenisowy, klub fitness
3D MIESZKANIE KOMUNIKACJA ANEKS DUŻY BALKON DWUSTRONNE PRAWIE GOTOWE SŁONECZNE OSOBNA KUCHNIA
Nowe Miasto Jagodno, m. b2-1-m4
423 175 zł3 pokoje60 m² + balkon 8 m2
 • Park Brochowski (16 minut spacerem)
 • Całodobowy monitoring
 • Przedszkole "Przygody w obłokach" (13 minut spacerem)
 • Przystanek autobusowy (3 minuty spacerem)
 • Całodobowy monitoring
3D MIESZKANIE KOMUNIKACJA ANEKS DUŻY BALKON SŁONECZNE
Kajdasza, m. F/32
523 720 zł4 pokoje72 m² + 2 balkony: 3,9 m2 + 3,9 m2
 • Dwa place zabaw na terenie osiedla
 • Ścieżka rowerowa (1 minuta rowerem)
 • Dwa żłobki i przedszkole w promieniu 11 minut spacerem
 • Przystanek autobusowy (5 minut spacerem)
 • Dwa place zabaw na terenie osiedla
3D MIESZKANIE ANEKS DWUSTRONNE PRAWIE GOTOWE
Nowe Miasto Jagodno, m. e1-1-m7
409 168 zł3 pokoje58 m² + balkon 8 m2
 • Wykończenie balkonów/tarasów w cenie
 • Przystanek autobusowy (3 minuty spacerem)
 • Szkoła Podstawowa nr 23 im. gen. Stefana "Grota" Roweckiego (20 minut spacerem)
 • Park Brochowski (16 minut spacerem)
 • Wykończenie balkonów/tarasów w cenie
3D MIESZKANIE KOMUNIKACJA ANEKS DUŻY BALKON
Kajdasza, m. B/23
589 547 zł4 pokoje75 m² + balkon 6,85 m2
 • Biedronka (10 minut spacerem)
 • Przystanek autobusowy (5 minut spacerem)
 • Dwa żłobki i przedszkole w promieniu 11 minut spacerem
 • Dwa place zabaw na terenie osiedla
 • Ścieżka rowerowa (1 minuta rowerem)
3D MIESZKANIE ANEKS DWUSTRONNE OSOBNA KUCHNIA