Mieszkania premium na rynku pierwotnym w Trójmieście

Mieszkania premium na rynku pierwotnym w Trójmieście

Rynek inwestycji premium cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Nowe, luksusowe mieszkania sprawdzą się zarówno jako „second home”, ale również jako inwestycja pod wynajem. Osoby, które decydują się na lokal w standardzie premium chcą dostać mieszkanie nowoczesne i funkcjonalne, takie, które wyróżnia się pełną infrastrukturą w okolicy, bliskością miasta i zachwycającymi widokami. Najbardziej atrakcyjne są te inwestycje, które zlokalizowane są nad wodą — dlatego też świetnym wyborem będzie zakup mieszkania z Trójmiasta.


Rynek pierwotny w Trójmieście zapełnia się coraz to nowymi inwestycjami. Wśród popularnych przedsiębiorców, budujących w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, warto na pewno wymienić takich deweloperów jak Allcon, Budrem, Dekpol, Develia, Euro Styl, Invest, Komfort, Marvipol, Moderna Holding Sp. z o.o., ROBYG. Co ważne, wpływ na atrakcyjność trójmiejskich inwestycji ma nie tylko imponujące otoczenie, ale również świetna komunikacja – rozbudowywana jest infrastruktura drogowa i lotnicza, co wpływa na dobre połączenie z Trójmiastem.

Lokale z segmentu premium, pominąwszy własne potrzeby mieszkaniowe, są kupowane w dwóch celach. Pierwszym z nich jest „second home”, czyli wariant wykorzystywany przez ludzi zamożnych, którzy mogą sobie pozwolić na więcej niż jedno mieszkanie, na przykład w celach wakacyjnych. Drugą opcją, która nieprzerwanie cieszy się zainteresowaniem, jest zakup mieszkania pod wynajem. Apartamenty premium są bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ wiążą się z licznymi udogodnieniami, w tym kompleksowym zarządzaniem najmem. Dodatkowo właściciele mieszkań z segmentu premium mogą liczyć na podwójny zysk. Z jednej strony uzyskują przychód z najmu, z drugiej – potencjalny wzrost wartości nieruchomości w czasie.

Lokale premium na rynku pierwotnym w Trójmieście

Na platformie obido wśród trójmiejskich lokali premium można znaleźć takie inwestycje jak:

Bastion Wałowa (apartamenty inwestycyjne) — DEVELIA

Inwestycja Bastion Wałowa zlokalizowana jest blisko centrum Gdańska, na ul. Wałowej 25. Inwestycja idealnie sprawdzi się pod wynajem, tym bardziej, że w 4. etapie przewidziano aż 111 apartamentów (od 24 m² do 45 m²) z funkcją hotelową. Zaprojektowane są one specjalnie w celach inwestycyjnych, zarówno jeśli chodzi o najmy krótkoterminowe, jak i wakacyjne pobyty właścicieli. Dla mieszkańców będzie przeznaczony przestronny, podziemny parking, dodatkowo przy budynku znajdą się miejsca postojowe dla mieszkańców oraz ich gości. Dodatkowo na osiedlu zostaną rozlokowane lokale usługowe. Deweloper oferuje również możliwość wprowadzania zmian lokatorskich w zakupionym mieszkaniu. W pobliżu mieści się galeria handlowa Madison, a w niej restauracje, sklepy, kino i klub fitness. Dużym plusem jest także bliskość stacji SKM Gdańsk Główny. Termin odbioru inwestycji: 4 kwartał 2021.

Bank Polski 1929 — Moderna Holding Sp. z o.o.

Inwestycja Bank Polski 1929 zlokalizowana jest w samym sercu Gdyni. W budynku znajdzie się 57 luksusowych apartamentów, a ich metraże wyniosą od 29 do 117 m². Parter budynku będzie w całości przeznaczony na punkty handlowe i gastronomiczne. We wnętrzach historycznego budynku znajdzie się hotel i restauracja. Na terenie inwestycji zostanie zaprojektowany zielony dziedziniec, na którym ulokowane zostaną ogródki restauracji. Dla zmotoryzowanych mieszkańców został przewidziany podziemny, dwukondygnacyjny parking. Z inwestycji jest blisko do wszystkich najważniejszych obiektów – punktów gastronomicznych, rozrywkowych, kulturalnych i biznesowych. Tylko 500 metrów jest do stacji SKM Gdynia Główna. 2 km są do Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Inwestycja sprawdzi się więc idealnie pod wynajem krótkoterminowy, jak i długoterminowy. Termin odbioru inwestycji: 2 kwartał 2021.

Dawna Poczta — Euro Styl

Inwestycja Dawna Poczta zlokalizowana jest na Dolnym Wrzeszczu, a mieszkania mieszczą się w zrewitalizowanym zabytkowym budynku, w którym przed laty znajdowała się poczta. Wśród mieszkań będą dostępne powierzchnie od 25 m² do 66 m² (budynek A) oraz od 33 m² do 85 m² (budynek B). Dodatkowo w ofercie znajdzie się 5 mieszkań dwupoziomowych, a lofty będą mieć od 38 m² do 108 m². Na terenie osiedla, pomiędzy budynkami, umieszczone zostanie zielone patio. W otoczeniu inwestycji można znaleźć zaciszne, klimatyczne uliczki i skwery. Okolica wyróżnia się dobrze rozwiniętą infrastrukturą handlowo-usługową i rekreacyjną. Inwestycja idealnie nadaje się pod wynajem, ponieważ blisko stąd do biznesowego i kulturalnego centrum Gdańska, w pobliżu mieszczą się również uczelnie wyższe: Politechnika Gdańska, Uniwersytet Medyczny oraz Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa. Mieszkania w wynajmie długoterminowym będą atrakcyjne dla studentów i pracowników, natomiast w systemie krótkoterminowym na pewno zainteresują turystów. Blisko stąd do centrum (ok. 15 minut samochodem), koło inwestycji znajdują się przystanki tramwajowe, a tylko 1 km jest do stacji SKM Gdańsk Wrzeszcz. W okolicy są również liczne restauracje, bary i punkty kulturalne. Termin odbioru inwestycji: 3 kwartał 2021.

Fauna & Flora — AB Inwestor

Inwestycja Fauna & Flora zlokalizowana jest przy ulicy Mikołaja Reja w Sopocie. Inwestycja będzie liczyła dwa kameralne, 5-kondygnacyjne apartamentowce. W ofercie znajdą się apartamenty 2-, 3-, 4-, 5- i 6-pokojowe, a dostępne metraże wyniosą od 47 do 150 m². Z ostatnich pięter będzie się roztaczał widok na Zatokę Gdańską. Inwestycję wyróżnia nietuzinkowa architektura – elewacja zostanie wykończona szlachetnym materiałem, natomiast apartamenty będą posiadać szerokie balkony oraz okna do ziemi. Osiedle jest świetnie skomunikowane – około 200 metrów jest do Alei Niepodległości, a 750 metrów do stacji SKM Sopot Wyścigi. W bezpośredniej bliskości inwestycji znajdzie się park, który będzie stanowił świetny teren rekreacyjny. Termin odbioru: 3 kwartał 2021.

Nadmotławie Apartments — ROBYG

Inwestycja Nadmotławie Apartments zlokalizowana jest nad Motławą, z bezpośrednim dostępem do wody. Inwestycja charakteryzuje się wysokim standardem wykończenia – na jej terenie znajdzie się lobby z portierem, sala klubowa i strefa fitness. Wszystkie mieszkania wyposażone są w system Smart House Platinum. Lokale posiadają duże, przeszklone balkony, z których roztacza się widok na rzekę i Stare Miasto. Na terenie inwestycji zostaną zaprojektowane także przestronne tarasy dachowe. Inwestycja jest świetnie zlokalizowana i zaledwie 600 metrów dzieli ją od ścisłego centrum Gdańska. Dodatkowo szybko stąd można dojechać do obwodnicy Trójmiasta. W najbliższym otoczeniu osiedla znajdują się przedszkola, szkoły, przychodnie, markety, galeria handlowa, restauracje, siłownie i kino. Termin odbioru inwestycji: 2 kwartał 2021.

Oliwski Park — Moderna Holding Sp. z o.o.

Inwestycja Oliwski Park zlokalizowana jest w Parku Oliwskim i stanowi zespół mieszkaniowo-parkowy. Mieszkania będą posiadały przestronne wnętrza i panoramiczne okna, co wpłynie na świetne doświetlenie pomieszczeń. Tuż pod oknami apartamentów znajdzie się japoński ogród z alejkami i ławeczkami. Inwestycja znajduje się w dobrej lokalizacji, tylko 300 metrów, idąc przez park, jest do pętli tramwajowej, 900 metrów do dworca PKP oraz stacji Szybkiej Kolei Miejskiej. Dojazd samochodem do centrum Sopotu wyniesie około 10 minut. Dodatkowo szybko dojedzie się stąd do obwodnicy Trójmiasta i alei Grunwaldzkiej, która łączy Gdańsk, Gdynię i Sopot. W odległości 850 metrów od inwestycji mieści się Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu z basenem i stadionem lekkoatletycznym, dlatego mieszkania pod wynajem w Oliwskim Parku zainteresują m.in studentów. Na atrakcyjność inwestycji wpływa to, że jest ona już ukończona i gotowa, by w niej zamieszkać.

https://obido.pl/rynek-pierwotny-trojmiasto/

Kolejny artykuł

Nowe mieszkania w Pruszkowie
Nowe mieszkania w Pruszkowie
Pruszków to bardzo popularne w ostatnich latach miejsce poszukiwań nowych mieszkań. Atutem jest cena niższa nawet o 30% od cen mieszkań w Warszawie oraz dobry dojazd do stolicy.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu

Zobacz takie oferty

Dawna Poczta, m. DP/A/2/16
3 pokoje64 m²
 • Wewnętrzne, zielone patio z instalacją artystyczną
 • Park "Nad Strzyżą" (5 minut spacerem)
 • Park "Nad Strzyżą" (5 minut spacerem)
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa (9 minut spacerem)
 • Wewnętrzne, zielone patio z instalacją artystyczną
PREMIUM 3D MIESZKANIE KOMUNIKACJA ANEKS DWUSTRONNE PRAWIE GOTOWE SŁONECZNE OSOBNA KUCHNIA
Dawna Poczta, m. DP/A/2/30
3 pokoje68 m²
 • Galeria Bałtycka (6 minut samochodem)
 • Przystanek tramwajowy (3 minuty spacerem)
 • Przedszkole nr 15 w Gdańsku (5 minut spacerem)
 • Gdański Uniwersytet Medyczny (9 minut samochodem)
 • Żłobek i przedszkole (5 minut spacerem)
PREMIUM 3D MIESZKANIE KOMUNIKACJA ANEKS PRAWIE GOTOWE SŁONECZNE OSOBNA KUCHNIA
Bastion Wałowa – apartamenty inwestycyjne, m. 25/016
1 pokój28 m² + loggia 2,27 m2
 • Gdańska Starówka (10 minut spacerem)
 • Stacja PKP i SKM "Gdańsk Główny" (12 minut spacerem)
 • Przystanek tramwajowy (6 minut spacerem)
 • Muzeum II Wojny Światowej (8 minut spacerem)
 • Stacja PKP i SKM "Gdańsk Główny" (12 minut spacerem)
PREMIUM 3D MIESZKANIE KOMUNIKACJA BLISKO CENTRUM TRAMWAJ ANEKS SŁONECZNE
Fauna & Flora, m. 2
1 590 000 zł4 pokoje104 m² + ogród 132,5 m2
 • Przystanek autobusowy (5 minut spacerem)
 • Biedronka (7 minut spacerem)
 • Biedronka (7 minut spacerem)
 • Przystanek autobusowy (5 minut spacerem)
 • Stacja SKM Sopot Wyścigi (9 minut spacerem)
PREMIUM 3D MIESZKANIE KOMUNIKACJA BLISKO CENTRUM TRAMWAJ ANEKS DUŻY BALKON DWUSTRONNE SŁONECZNE OGRÓDEK
Bank Polski 1929, m. 52
1 781 150 zł3 pokoje101 m²
 • Przystanek autobusowy (1 minut spacerem)
 • Żabka (1 minut spacerem), Biedronka (7 minut spacerem)
 • Szkoła Podstawowa nr 21 (9 minut spacerem)
 • Wydział Nawigacyjny Uniwersytetu Morskiego (16 minut spacerem)
 • CH Centrum Kwiatkowskiego (2 minuty spacerem)
PREMIUM 3D MIESZKANIE KOMUNIKACJA BLISKO CENTRUM TRAMWAJ ANEKS DUŻE POKOJE DWUSTRONNE PRAWIE GOTOWE SŁONECZNE OSOBNA KUCHNIA
Bastion Wałowa – apartamenty inwestycyjne, m. 25/036
1 pokój28 m² + loggia 2,27 m2
 • Galeria Handlowa Madison (6 minut spacerem)
 • Muzeum II Wojny Światowej (8 minut spacerem)
 • Stacja PKP i SKM "Gdańsk Główny" (12 minut spacerem)
 • Europejskie Centrum Solidarności, Pomnik Poległych Stoczniowców (5 minut spacerem)
 • Gdańska Starówka (10 minut spacerem)
PREMIUM 3D MIESZKANIE KOMUNIKACJA BLISKO CENTRUM TRAMWAJ ANEKS SŁONECZNE
Bastion Wałowa – apartamenty inwestycyjne, m. 25/032
1 pokój28 m² + loggia 1,57 m2
 • Gdańska Starówka (10 minut spacerem)
 • Muzeum II Wojny Światowej (8 minut spacerem)
 • Gdańska Starówka (10 minut spacerem)
 • Przystanek tramwajowy (6 minut spacerem)
 • Galeria Handlowa Madison (6 minut spacerem)
PROMOCJA PREMIUM 3D MIESZKANIE KOMUNIKACJA BLISKO CENTRUM TRAMWAJ ANEKS SŁONECZNE
Bastion Wałowa – apartamenty inwestycyjne, m. 25/040
1 pokój31 m²
 • Europejskie Centrum Solidarności, Pomnik Poległych Stoczniowców (5 minut spacerem)
 • Gdańska Starówka (10 minut spacerem)
 • Stacja PKP i SKM "Gdańsk Główny" (12 minut spacerem)
 • Muzeum II Wojny Światowej (8 minut spacerem)
 • Gdańska Starówka (10 minut spacerem)
PREMIUM 3D MIESZKANIE KOMUNIKACJA BLISKO CENTRUM TRAMWAJ ANEKS SŁONECZNE
Bastion Wałowa – apartamenty inwestycyjne, m. 25/069
1 pokój28 m² + balkon 4,2 m2
 • Gdańska Starówka (10 minut spacerem)
 • Gdańska Starówka (10 minut spacerem)
 • Stacja PKP i SKM "Gdańsk Główny" (12 minut spacerem)
 • Europejskie Centrum Solidarności, Pomnik Poległych Stoczniowców (5 minut spacerem)
 • Przystanek tramwajowy (6 minut spacerem)
PREMIUM 3D MIESZKANIE KOMUNIKACJA BLISKO CENTRUM TRAMWAJ ANEKS
Bastion Wałowa – apartamenty inwestycyjne, m. 25/046
1 pokój28 m² + balkon 4,2 m2
 • Muzeum II Wojny Światowej (8 minut spacerem)
 • Europejskie Centrum Solidarności, Pomnik Poległych Stoczniowców (5 minut spacerem)
 • Muzeum II Wojny Światowej (8 minut spacerem)
 • Gdańska Starówka (10 minut spacerem)
 • Gdańska Starówka (10 minut spacerem)
PROMOCJA PREMIUM 3D MIESZKANIE KOMUNIKACJA BLISKO CENTRUM TRAMWAJ ANEKS