Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Mieszkanie, którego szukają single

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Jak można zauważyć, powszechnie przyjęło się, że idealnym mieszkaniem dla singla będzie kawalerka, ponieważ kiedy mieszka się samotnie nie jest ważne to, aby mieszkanie posiadało dużo pomieszczeń i wystarczy salon z kanapą, kuchnia i łazienka. Ale czy tak jest naprawdę?

Mieszkanie, którego szukają single

Kawalerka = student

Kawalerka nie jest mieszkaniem, którego najchętniej szukają single. Jest ona za to kojarzona z życiem młodego studenta, który jest ciągle w biegu, a w głowie ma tylko studia, pracę i spotkania ze znajomymi na mieście. Nie potrzebuje wtedy wiele, jeśli chodzi o mieszkanie, a najważniejsze jest dla niego to, żeby miał miejsce, w którym będzie mógł się przespać. I w większości przypadków to się sprawdza – kawalerki przeważnie uważane są za przejściowe mieszkanie, które po jakimś czasie zamieni się na coś konkretniejszego. A single chcą czegoś więcej...

Mieszkanie dla singla z rynku pierwotnego

Czego pragną single?

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez obido, na podstawie aż 250 tysięcy ocen użytkowników, możemy dowiedzieć się, że single wcale nie szukają kawalerek. Single szukają mieszkań dwupokojowych. Najbardziej pożądane – jak wynika z ostatnich poszukiwań klientów obido, którzy zaznaczyli w swoim profilu bycie singlem – są mieszkania dwupokojowe o powierzchni ok. 40 m². Wynika to na pewno z kilku kwestii. Przede wszystkim single chcą żyć wygodnie i mieć poczucie swobody i przestrzeni. Poza tym dwupokojowe mieszkanie daje dużo większe możliwości niż mała kawalerka. Zawsze można ugościć u siebie znajomych (nawet na dłużej), poznać drugą połówkę, która będzie chciała się do nas wprowadzić, czy po prostu zdecydować się na wynajmowanie swojego mieszkania – a jak się okazuje, pod inwestycję także najbardziej atrakcyjne są mieszkania dwupokojowe.

Nowe mieszkanie dla singla

Nie tylko wielkość mieszkania ma znaczenie

Jak już zostało wspomniane, dla singla najbardziej atrakcyjna jest powierzchnia około 40 m², jednak nie tylko metraż ma znaczenie. Odnośnie samego mieszkania liczy się także to, aby było ono dobrze doświetlone – najbardziej preferowane są mieszkania z dużymi oknami z ekspozycją na południe. Innym ważnym aspektem jest lokalizacja inwestycji, w której planujemy kupić mieszkanie. Ważne jest to, aby w okolicy znajdowały się parki, sklepy czy ośrodki sportowe. Osoby, które chcą kupić mieszkanie – niezależnie od tego czy są singlem, żyją w parze, czy posiadają liczną rodzinę – cenią sobie dobry dojazd do centrum od danej inwestycji. Bardzo liczy się także bliskość metra lub tramwaju, dzięki czemu możemy liczyć na szybką komunikację. Warto także na koniec dodać, że na atrakcyjność mieszkania wpływa to, aby można było się do niego wprowadzić w ciągu pół roku.

Kolejny artykuł

Inwestycje Premium dewelopera Dom Development — Warszawa
Inwestycje Premium zawierają w swojej ofercie prestiżowe apartamenty, które powinny wyróżniać się wysokim standardem wykończenia. Istotne jest ich umiejscowienie – powinny znajdować się w bardzo dobrej lokalizacji, jak najbliżej centrum miasta ze wszystkimi jego rozrywkami, które ma do zaoferowania. Deweloperzy, w swoich inwestycjach premium, zwracają także uwagę na to, aby zaprojektować atrakcyjne i luksusowe części wspólne dla mieszkańców. Zobacz inwestycje premium w Warszawie od dewelopera Dom Development.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu