Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Mirów – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Mirów to obszar w warszawskiej dzielnicy Wola, którego granice wyznaczają al. „Solidarności”, Towarowa, Al. Jerozolimskie i al. Jana Pawła II.

Mirów – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Z tego artykułu dowiesz się, czym wyróżnia się obszar Mirów, wchodzący w skład dzielnicy Wola. Poznasz też najważniejsze punkty, które znajdują się na jego terenie.

Przejdź do akapitów:

Mirów – historia

Nazwa Mirów związana jest z osobą Wilhelma Miera, jego nazwisko upamiętnia również plac Mirowski oraz Hale Mirowskie. W czasie działań wojennych obszar uległ całkowitemu zniszczeniu. Po wojnie przez Mirów wytyczono aleję Jana Pawła II, wybudowano również osiedle mieszkaniowe według projektu Tadeusza Kossaka.

Nieruchomości w ścisłym centrum Warszawy - Wola Mirów

Mirów – instytucje kulturowe

Na terenie Mirowa, przy ulicy Łuckiej, znajduje się Cosmos Muzeum Warszawa, gdzie można obejrzeć nowoczesną formę wyrazu. Samo muzeum określa się jako interaktywne miejsce złudzeń i sztuki cyfrowej.

Przy ulicy Żelaznej znajduje się Dom Kereta, czyli instalacja artystyczna, której autorem jest architekt Jakub Szczęsny. Dom Kereta znajduje się w szczelinie pomiędzy budynkami. Dom składa się z 3 poziomów i jest najwęższym budynkiem mieszkalnym w Warszawie.

Mirów – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Nie ma tu dużego parku miejskiego, jest jednak wiele skwerów i w przyjemny sposób zagospodarowanych niewielkich terenów zielonych.

Miejscem bardzo popularnym jest Plac Europejski. Powstał on w czasie budowy kompleksu biurowego Warsaw Spire. Na Placu Europejskim posadzono ponad sto drzew, znajduje się tu niewielkie jeziorko, mały wodospad, fontanny i duży trójwymiarowy napis „kocham Warszawę”. Mieszczą się tu również letnie ogródki przy restauracjach i kawiarniach, a także pasaż artystyczny, gdzie odbywają się czasowe wystawy prac artystów oraz otwarty amfiteatr służący za miejsce wydarzeń kulturalnych.

Plac Europejski Wola Mirów Warszawa

Lubianym przez mieszkańców miejscem na obszarze Mirów jest skwer Sybiraków znajdujący się między ulicami Krochmalną i Chłodną. Skwer jest po rewitalizacji, w wyniku czego zostały wybudowane wygodne alejki, posadzono nową zieleń oraz zorganizowano wybieg dla psów. Jest tu również zrealizowany ciekawy, dość innowacyjny projekt społeczny – mieszkańcy okolicy mają możliwość zostać opiekunem wybranego elementu zieleni: drzewa, krzewu czy trawnika.

Kolejnym ciekawym miejscem rekreacji i odpoczynku mieszkańców obszaru Mirów jest skwer Psa Fafika przy ulicy Ogrodowej, gdzie zorganizowano wybieg dla psów, siłownię plenerową i plac zabaw dla dzieci.

Ciekawy plac zabaw na obszarze Mirów znajduje się również na skwerze Kochmana. Plac jest drewniany i tworzy go 12 wysp z atrakcyjnymi przyrządami dla dzieci.

Mieszkania – Mirów

Charakter zabudowy Mirowa jest typowo miejski – znajdują się tu osiedla mieszkaniowe oraz wiele biurowców i wieżowców, skupionych głównie w okolicy placu Europejskiego, ulicy Okopowej i alei Jana Pawła II.

Nieruchomości w doskonałej lokalizacji w centrum Warszawy - Wola Mirów

Komunikacja na obszarze Mirów jest bardzo sprawna. Znajdują się tu dwie stacje drugiej linii metra – Rondo ONZ oraz Rondo Daszyńskiego, jak również dwie stacje kolei miejskiej – Warszawa Śródmieście WKD oraz Warszawa Ochota. Tuż przy granicy obszaru zlokalizowany jest Dworzec Centralny. Po ulicach krąży wiele linii autobusowych i tramwajowych rozjeżdżające się do różnych dzielnic stolicy. Przemieszczanie się samochodem poza godzinami szczytu jest bezproblemowe i szybkie, niestety ulice w poranki i popołudnia bywają mocno zakorkowane.

Plac zabaw dla dzieci w parku - Warszawa Mirów

Na obszarze Mirów jest dobry dostęp do edukacji – znajdują się tu zarówno przedszkola, szkoły podstawowe, jak i licea ogólnokształcące.

Miłośnicy sportu mieszkający na obszarze Mirów nie mają zbyt wielu miejsc plenerowych do trenowania dyscyplin. Znajduje się tu jednak wiele klubów fitness – w tym dwie placówki Zdrofit, Calypso oraz inne siłownie. Mieszczą się tu również liczne kluby sportowe.

Budynki w doskonałej lokalizacji na pograniczu Śródmieścia - Wola Mirów

Zakupy spożywcze można zrobić w licznych osiedlowych sklepach spożywczych oraz popularnych dyskontach. Większe centrum handlowe Galeria Jupiter Centrum znajduje się przy ulicy Towarowej.

Mapa gastronomiczna obszaru Mirów jest bogata. Znajduje się tu bardzo dużo restauracji, kawiarni i barów ze street foodem z różnorodną ofertą.

Zabudowa Warszawa Mirów - biznesowe centrum miasta

Dostęp do opieki medycznej na obszarze Mirów jest bardzo dobry. Poradnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej znajdują się przy ulicach Chmielnej, Miedzianej, Śliskiej, Grzybowskiej. Na ulicy Śliskiej znajduje się Wojewódzki Szpital Zakaźny im. Dzieci Warszawy. Na ulicy Prostej oraz w al. Jana Pawła II swoją siedzibę mają duże centrum medyczne Medicover, a na Chmielnej LUX MED. Na obszarze Mirów znajdują się również mniejsze centra medyczne oraz liczne gabinety specjalistyczne.

Wierni mieszkający na obszarze Mirów przynależą do parafii przy kościele św. Karola Boromeusza na Chłodnej.

Blok wielorodzinny wśród zieleni w centrum stolicy - Wola Mirów Warszawa

Mirów to tętniące życiem centrum miasta. Działa tu pełna infrastruktura potrzebna do załatwienia codziennych spraw.

Jeśli szukasz mieszkania w innej części Warszawy, sprawdź pozostałe obszary.

Kolejny artykuł

Olszynka Grochowska – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Olszynka Grochowska to obszar o małym zaludnieniu w warszawskiej dzielnicy Praga-Południe. Olszynka Grochowska znajduje się pomiędzy siecią torów kolejowych.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu