Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Młynów – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Młynów to obszar w warszawskiej dzielnicy Wola, jego granice wyznaczają tory warszawskiej kolei obwodowej, ulica Ostroroga, mury cmentarzy: żydowskiego, luterańskiego i kalwińskiego, ulica Okopowa, aleja „Solidarności” oraz ulica Wolska.

Młynów – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

W tym artykule poznasz bliżej obszar Młynów – który stanowi część warszawskiej Woli – i dowiesz się, jakie udogodnienia znajdują się na tym terenie i dlaczego warto tutaj zamieszkać.

Przejdź do akapitów:

Młynów – historia

Od średniowiecza obszar Młynowa był częścią dóbr Wielkiej Woli. Okres rewolucji przemysłowej i budowa kolei warszawsko-wiedeńskiej był czasem dynamicznego rozwoju dzielnicy. Wtedy wybudowano na Młynowie spichlerze i wiatraki, co też przyczyniło się do powstania nazwy obszaru.

Nieruchomości Warszawa Wola Młynów w świetnej lokalizacji blisko stacji metra młynów

W 1916 r. Młynów, wraz z całą Wolą, został włączony do Warszawy. W czasie II wojny światowej większa część osiedla została zniszczona, jednak niewielki procent budynków przetrwał. Po wojnie dzielnicę odbudowano – powstawały osiedla wierne duchowi socrealistycznemu.

Młynów – zabytki

Na terenie Młynowa znajduje się zabytkowy cmentarz Ewangelicko-Reformowany oraz inne nekropolie, mieszczące się w sąsiednim obszarze: cmentarz Ewangelicko-Augsburski, Żydowski oraz Powązkowski.

Młynów – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Pomiędzy ulicami Żytnią i Grenady znajduje się skwer Rodziny Lilpopów, gdzie zorganizowano atrakcyjny dla dzieci plac zabaw oraz skatepark.

Mieszkania w budynku wybudowanym w spokojnej okolicy w otoczeniu drzew - na warszawskiej Woli

Przyjemny plac zabaw i wybieg dla psów znajduje się na skwerze u zbiegu ulic Obozowej i Młynarskiej.

Mieszkania – Młynów

Charakter zabudowy Młynowa jest typowo miejski i znajdują się tu osiedla bloków wielorodzinnych. W północnej części obszaru mieści się baza wojskowa. Nie ma tu niestety wydzielonego miejskiego parku.

Nieruchomości Warszawa Wola Młynów - świetna lokalizacja blisko centrum Warszawy

Na terenie obszaru znajduje się stacja drugiej linii metra Młynów, a tuż przy granicy obszaru Płocka. Są tu również dwie stacje kolei miejskiej – Warszawa Koło oraz Warszawa Młynów. Po ulicach krąży wiele linii autobusowych i tramwajowych, które dowożą mieszkańców w różne zakątki stolicy. Poruszanie się samochodem jest również wygodne – obszar graniczy z aleją Prymasa Tysiąclecia, a ulice Wolska i Górczewska są szybkimi trasami. Ulice obszaru mogę się korkować w godzinach szczytu, może być również problem ze znalezieniem miejsca postojowego.

Stacja metro Młynów na warszawskiej Woli

Na terenie obszaru Młynów znajdują się rejonowe przedszkola i szkoły podstawowe z dobrym zapleczem sportowym. Są tu również licea ogólnokształcące.

Miłośnicy sportu mieszkający na obszarze Młynów nie mają zbyt dużo możliwości uprawiania sportów plenerowo, jednak znajduje się tu wiele klubów fitness i sportowych, w których jest możliwość trenowania różnych dyscyplin. Przy ulicy Wolskiej znajduje się siłownia Total Fitness, na Zawiszy mieści się Fly School, specjalizująca się w gimnastyce powietrznej, na Młynarskiej swoją siedzibę ma CityFit. Znajdują się tu również inne klub i siłownie.

Zakupy na obszarze Młynów można zrobić w wielu osiedlowych sklepach. Istotnym miejscem handlowym jest Pasaż Wolski ciągnący się wzdłuż ulicy Wolskiej.

Blok wielorodzinny za drzewami - Warszawa Wola Młynów

Na obszarze Młynów jest bardzo dobry dostęp do opieki medycznej. Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej znajduje się przy ulicy Wolskiej, jest tu też centrum medyczne Enel-Med oraz inne prywatne przychodnie i gabinety specjalistyczne.

Mapa gastronomiczna na obszarze Młynów jest bardziej street foodowa niż restauracyjna. Znajduje się tu wiele barów z dobrymi kebabami czy burgerami. Są również ciekawe knajpy z jedzeniem hinduskim.

Wierni mieszkający na obszarze Młynów przynależą do parafii św. Wojciecha przy kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

Budynek w otoczeniu zieleni w doskonale skomunikowanej części Warszawy

Obszar Młynów jest bardzo dobrze zorganizowanym rejonem mieszkalnym, gdzie można załatwić wszystkie najpotrzebniejsze sprawunki życia codziennego. Dodatkowo Młynów jest doskonale skomunikowany z innymi dzielnicami Warszawy, brakuje tu jedynie terenów spacerowych.

Zabudowa Warszawa Wola Młynów

Jeśli interesuje Cię mieszkanie zlokalizowane w innej części Warszawy, sprawdź pozostałe obszary.

Kolejny artykuł

Elsnerów, Utrata, Targówek Fabryczny – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Elsnerów, Utrata i Targówek Fabryczny to trzy obszary w warszawskiej dzielnicy Targówek. Łączy je słabe zaludnienie oraz liczne zabudowania przemysłowe.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu