Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Najtańsze dzielnice Gdyni – ranking

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Gdynia, razem z Gdańskiem i Sopotem, tworzy Trójmiasto. Wszystkie trzy miasta ze względu na swoje atrakcyjne położenie blisko morza przyciągają do siebie zarówno turystów, jak i osoby, które chcą tutaj zamieszkać na stałe. Jednak lokalizacja wpływa także na ceny mieszkań – im bliżej centrum, środków komunikacji i terenów rekreacyjnych, tym drożej. Natomiast oferty korzystniejsze cenowo mają zazwyczaj podmiejski charakter. Jakie są najtańsze dzielnice Gdyni?

Najtańsze dzielnice Gdyni – ranking

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Szukasz mieszkania w Gdyni? W tym artykule przedstawimy najtańsze dzielnice w Gdyni oraz wytłumaczymy, co dokładnie wpływa na poszczególną cenę za metr kwadratowy mieszkania.

Przejdź do akapitów:

Najtańsze dzielnice w Gdyni

W sierpniu 2020 r. ceny nieruchomości w Gdyni wynoszą ok. 8053 zł/m² – jest to wzrost o 9 zł względem poprzedniego miesiąca, gdzie ceny za 1 mkw. wynosiły 8044 zł. Jednak pomimo tego wzrostu, biorąc pod uwagę cały 2020 r., to od początku ceny za mkw. spadły tutaj o 66 zł. W II kwartale 2020 r. można zauważyć spadek mieszkań, który związany jest z pandemią koronawirusa, jednak spadek ten nie niweluje rekordowych wzrostów cen z poprzednich lat.

Najtańsze dzielnice Gdyni – ranking

W każdym mieście można rozgraniczyć dzielnice na te najtańsze, jak i te najdroższe. Ceny za mieszkania zależne są od lokalizacji, atrakcyjności okolicy oraz poziomu rozwinięcia infrastruktury miejskiej, edukacyjnej, kulturalnej i handlowo-usługowej.

Najtańsze mieszkania w Gdyni

Poniżej prezentujemy 5 dzielnic, w których znajdziesz najtańsze mieszkania w Gdyni (dane SonarHome, sierpień 2020 r.):

Wielki Kack

Wielki Kack to dzielnica, która wyróżnia się licznymi terenami zielonymi, co przypadnie do gustu osobom ceniącym aktywność i odpoczynek wśród natury. Grupą, która najczęściej wybiera ten obszar, są rodziny z dziećmi, do czego, oprócz zieleni, przyczynia się także bogata oferta edukacyjna oraz wiele atrakcji dla najmłodszych. Jeśli chodzi o komunikację – przez Wielki Kack przebiega Obwodnica Trójmiasta, a w północnej części dzielnicy, przy granicy, znajduje się stacja SKM Gdynia Karwiny. Średnie ceny za mkw. wynoszą 6336 zł.

Dąbrowa

Dąbrowa to dobrze rozwinięta dzielnica w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, oddalona od centrum o ok. 10 km, co sprawia, że jest to obszar typowo mieszkaniowy i nie spotka się tutaj tłumów turystów. To wszystko gwarantuje ciszę i spokój. Doceniają to głównie osoby starsze oraz rodziny z dziećmi. Seniorzy mają łatwy dostęp do sklepów i służby zdrowia, a rodziny z dziećmi znajdą tutaj wiele placówek oświatowych i placów zabaw. Średnie ceny za mkw. wynoszą 6600 zł.

Najtańsze dzielnice Gdyni – ranking

Pustki Cisowskie-Demptowo

Pustki Cisowskie-Demptowo uznawane są za najbardziej zalesioną dzielnicę – na jej terenie leży Trójmiejski Park Krajobrazowy – i są obszarem typowo podmiejskim. Dominuje tutaj niska zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna. Przez dzielnicę przebiega Obwodnica Trójmiasta. Aktywni znajdą tu liczne szlaki leśne. Pustki Cisowskie-Demptowo wybierają osoby, które doceniają ciszę, spokój i zieleń i nie przeszkadza im oddalenie od centrum. Średnie ceny za mkw. wynoszą 6657 zł.

Pogórze

Pogórze to dzielnica znajdująca się niedaleko portu i centrum Gdyni. Charakteryzuje się ona obecnością terenów zielonych oraz dobrze rozwiniętym zapleczem handlowo-usługowym i edukacyjnym. Dodatkowo oferowane tutaj mieszkania na sprzedaż posiadają zazwyczaj duży metraż, co świetnie sprawdzi się dla rodziny z dziećmi. Dzielnicę chętnie wybiorą także ludzie młodzi oraz turyści. Pogórze to jedna z najlepiej położonych dzielnic Gdyni – ok. 1 km od Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i ok. 3 km od morza i plaży. Średnie ceny za mkw. wynoszą 6659 zł.

Najtańsze dzielnice Gdyni – ranking

Babie Doły

Babie Doły to jedna z najpiękniejszych dzielnic Gdyni. Znajduje się w bardzo atrakcyjnej lokalizacji – znaczną jej część stanowi plaża oraz morze. Zabudowa tutaj jest zróżnicowana – znajdują się tu zarówno bloki mieszkalne, jak i domy jednorodzinne. Mieszkania na tym obszarze są wybierane przez osoby w różnym wieku. Dobrze będą czuły się tutaj osoby młode, rodziny z dziećmi oraz seniorzy. Dzielnica jest idealna dla tych, którzy lubią kontakt z naturą. Dla inwestorów jest to dobre miejsce na lokal pod wynajem, ze względu na to, że Babie Doły cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony turystów. Średnie ceny za mkw. wynoszą 6807 zł.

Ceny mieszkań w Gdyni zależne są od lokalizacji. Najtańsze dzielnice w Gdyni znajdują się w pewnym oddaleniu od centrum miasta, co gwarantuje ciszę i spokój. Wyróżniają się one także licznymi terenami zielonymi, a przy tym dobrze rozwiniętą okolicą, co przyczynia się do tego, że są chętnie zamieszkiwane – najliczniej przez rodziny z dziećmi i osoby starsze.

Gdynia ​​– najbardziej atrakcyjne dzielnice usytuowane są blisko morza

Marzysz o tym, aby zamieszkać w miejscu, które zapewni Ci wytchnienie od miejskiego zgiełku oraz wyciszający kontakt z naturą? Gdynia ma do zaoferowania kilka takich dzielnic, w których oprócz spokoju znajdziesz także dobrze rozwiniętą infrastrukturę i niewysokie ceny za mkw. mieszkania. Na które dzielnice warto zwrócić uwagę? Najtańsze mieszkania w Gdyni znajdują się na takich obszarach jak: Wielki Kack, Dąbrowa, Pustki Cisowskie-Demptowo, Pogórze i Babie Doły.

Interesują Cię mieszkania w innym mieście? Przeczytaj także: Najtańsze dzielnice w Gdańsku – ranking.

Kolejny artykuł

Mieszkanie w centrum czy na obrzeżach – jak mieszkają Polacy?
Przy wyborze nowego miejsca do zamieszkania najważniejszym czynnikiem będzie lokalizacja – do wyboru jest tutaj mieszkanie w centrum lub na obrzeżach. Obydwie opcje mają wiele plusów, ale też kilka minusów. Poznaj najważniejsze z nich.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu