Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Niedźwiadek – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ula Olczak
Ula Olczak

Niedźwiadek to obszar w warszawskiej dzielnicy Ursus. Jego granice wyznaczają: granica miasta z Piastowem, trasa kolejowa Skierniewice-Warszawa Centralna, oraz ulice Gierdziejowskiego i Warszawska.

Niedźwiadek – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

W tym artykule poznasz obszar Niedźwiadek. Podpowiemy, jakie ciekawe punkty można znaleźć w tej części stolicy oraz dlaczego warto tu zamieszkać.

Przejdź do akapitów:

Niedźwiadek – historia

Osiedle Niedźwiadek to olbrzymie osiedle z okresu PRL. Powstało, by zapewnić mieszkania pracownikom Zakładów Mechanicznych Ursus w ramach Zarządów Osiedli Robotniczych. Osiedle złożone było głównie w wysokich bloków, ale powstała także pełna infrastruktura życia codziennego.

Niedźwiadek – mieszkania w bloku z wyremontowaną klatką schodową

Niedźwiadek – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Terenem zielonym obszaru Niedźwiadek jest Park Hassów znajdujący się u zbiegu ulic Wojciechowskiego, Czechowicza i Jagiełły. Początkowo ten teren należał do rodziny Hassów, która przekazała go nieodpłatnie miastu pod warunkiem przeznaczenia na cele publiczne. Przez wiele lat po wojnie teren pozostawał nieuporządkowany, dopiero w pierwszych latach XXI w. zaplanowano teren zielony. Park jest ogrodzony i zamykany na noc, dzięki czemu jest bardzo zadbany. Znajdują się tu ścieżki piesze i rowerowe. W północnej części parku zlokalizowane zostało boisko do gry w piłkę nożną, jest tu również lubiana przez mieszkańców cukiernia.

Warszawa Ursus Niedźwiadek – dobra lokalizacja sprawia, że do sklepów można dostać się w parę minut spacerem

Przy Ośrodku Sportu i Rekreacji Ursus na ulicy Orląt Lwowskich umiejscowiony został bardzo atrakcyjny dla dzieci w różnym wieku plac zabaw Hasanka. Znajduje się tu również idealne miejsce na upalne dni – wodny plac zabaw, jak również boiska do gier zespołowych. Inne place zabaw w obszarze Niedźwiadek znajdują się między blokami.

Mieszkania – Niedźwiadek

Komunikacja na terenie obszaru Niedźwiadek jest dobra. Znajdują się stacja kolejowa Warszawa Ursus-Niedźwiadek oraz pętla autobusowa. W celu szybkiego przemieszczenia się zdecydowanie lepiej wybrać pociąg lub samochód – kursujące tu autobusy nie są pospieszne, krążą przez wiele dzielnic zatrzymując się na licznych przystankach. Przez południową część obszaru Niedźwiadek przebiega trasa S2, która stanowi obwodnicę Warszawy. Węzeł wjazdowy Konotopa znajduje się w sąsiadującym obszarze, tu też odchodzi trasa S8.

Warszawa Ursus Niedźwiadek – jasne mieszkanie usytuowane przy infrastrukturze drogowej

W obszarze Niedźwiadek znajdują się przedszkola i szkoły podstawowe. Placówki są dobrze zaostrzone w infrastrukturę sportową przy przedszkolach i szkołach.

Miłośnicy sportu mieszkający w obszarze Niedźwiadek mają do dysplazji Park Hassów, blisko stąd również do parku Czechowickiego w sąsiednim obszarze. Przy ulicy Orląt Lwowskich znajduje się Ośrodek Sportu i Rekreacji Ursus, a w nim miejska pływalnia Albatros. Umiejscowiono tu dwa basen – jeden treningowy o długości 25 metrów, drugi, mniejszy, rekreacyjny. Przy szkołach znajdują się boiska do gier zespołowych. Na terenie obszaru przy ulicy Wojciechowskiego znajduje się Energy Fitness Club Ursus.

Warszawa Ursus Niedźwiadek – mieszkanie usytuowane w budynku o dobrym stanie technicznym

Zakupy w obszarze Niedźwiadek można zrobić w licznych sklepach osiedlowych oraz w popularnych dyskontach. Przy ulicy Wojciechowskiego znajduje się lokalne centrum handlowe Galeria Ursus, w którym mieszczą się sklepy wielu branż oraz lokale usługowe i gastronomiczne. Przy ulicy Gierdziejewskiego zlokalizowano targ spożywczo-tekstylny z serii mydło i powidło. Zaopatrzyć się tu można w bardzo różne artykuły.

Warszaw Ursus Niedźwiadek – mieszkanie znajduje się nieopodal apteki

Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej znajduje się przy ulicy Wojciechowskiego. W obszarze Niedźwiadek mieszczą się również prywatne centra medyczne oraz specjalistyczne gabinety lekarskie.

W obszarze Niedźwiadek znajduje się parę restauracji, popularna jest tu kuchnia azjatycka.

Warszawa Ursus Niedźwiadek – mieszkanie w czteropiętrowym budynku

Wierni mieszkający w obszarze Niedźwiadek przynależą do parafii przy kościołach Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na ulicy Wojciechowskiego oraz Matki Bożej Fatimskiej na ulicy Zagłoby.

Warszawa Ursus Niedźwiadek – mieszkania z dobrym dostępem do sklepu

Niedźwiadek to obszar położony na przedmieściach Warszawy, za wieloma zakorkowanymi ulicami. Jest tu jednak dobra infrastruktura do życia codziennego i sprawny dostęp do edukacji i lekarzy.

Zobacz również inne obszary Warszawy.

Kolejny artykuł

Gołąbki – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Gołąbki to obszar w warszawskiej dzielnicy Ursus. Granica Gołąbek przebiega wzdłuż linii kolejowej, ulicą Warszawską oraz przy dawnych terenach Zakładów Mechanicznych „Ursus” przy ulicy Gierdziejewskiego.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu