Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Nowy Rembertów – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Nowy Rembertów to obszar w warszawskiej dzielnicy Rembertów, graniczący z Olszynką Grochowską, Gocławkiem, Marysinem Wawerskim, Wesołą i Starym Rembertowem.

Nowy Rembertów – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Z tego artykułu dowiesz się, jakie istotne punkty potrzebne do komfortowego życia znajdują się na obszarze Nowy Rembertów w Warszawie.

Przejdź do akapitów:

Nowy Rembertów – historia

Historia Rembertowa jest utkana wojskową nicią. Znajdował się tu m.in. rosyjski poligon artyleryjski utworzony w drugiej połowie XIX w. W pierwszych latach XX w. funkcjonowała tu osada, a po odzyskaniu niepodległości w koszarach ulokowano jednostki Wojska Polskiego. W czasie wojny polsko-bolszewickiej znajdował się tu sztab dywizji piechoty gen. Władysława Junga, natomiast w latach dwudziestych XX w. działała wytwórnia amunicji oraz Doświadczalne Centrum Wyszkolenia Piechoty.

Mieszkania obok sklepu Groszek i torów kolejowych Rembertów Warszawa

Istotna była też budowa „Drogi Żelaznej Warszawsko-Terespolskiej”, która wiązała się z powstaniem przystanku kolejowego Rembertów.

Rembertów został włączony w granice Warszawy w 1957 r.

Nowy Rembertów – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Na terenie Nowego Rembertowa znajduje się spory obszar Lasu Rembertowskiego z atrakcyjnymi ścieżkami spacerowymi.

Dom jednorodzinny w doskonałej lokalizacji w Rembertowie blisko terenów zielonych

Mieszkania – Nowy Rembertów

Przez dzielnicę przechodzi linia kolejowa i znajduje się tu stacja Warszawa Rembertów, skąd można dojechać do Śródmieścia. Kursują tu również miejskie autobusy. Główną arterią dzielnicy jest droga wojewódzka 637 łącząca Warszawę z Węgrowem.

Bloki wielorodzinne w pobliżu stacji kolejowej Warszawa Rembertów Nowy

Na obszarze Nowy Rembertów znajdują się zarówno przedszkola, jak i szkoły podstawowe. W sąsiadującym obszarze znajduje się również liceum ogólnokształcące.

Miłośnicy sportu mogą korzystać z dobrodziejstw sąsiedniego Starego Rembertowa, gdzie m.in. znajduje się basen, skatepark i zewnętrzna siłownia, nie brakuje też ścieżek spacerowych, biegowych i rowerowych. Przy granicy z miejscowścią Wesoła jest Centrum Sportowe Wesolandia.

Mieszkania w niskim bloku, sklep Żabka na parterze - Warszawa Rembertów Nowy

Zakupy można zrobić w sklepach osiedlowych, jest tu też drogeria Hebe. Większość lokali usługowo-handlowych znajduje się przy głównej ulicy Cyrulików i Strażackiej.

Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej znajduje się w Starym Rembertowie.

Mieszkania w sąsiedztwie lasu Warszawa Rembertów Nowy

Wierni mieszkający na obszarze Nowy Rembertów przynależą do parafii przy kościele Matki Boskiej Zwycięskiej, przy ulicy Grzybowej. Nieopodal znajduje się cmentarz parafialny.

4-piętrowe bloki z miejscami postojowymi w doskonałej lokalizacji Warszawa Rembertów Nowy

Nowy Rembertów to typowe przedmieścia dużego miasta. Zabudowa jest tu niska, komunikacja zadowalająca. Obecność bazy wojskowej z pewnością nie należy do plusów.

Zobacz pozostałe obszary Warszawy, w których warto zamieszkać.

Kolejny artykuł

Chomiczówka – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Chomiczówka to obszar w warszawskiej dzielnicy Bielany, graniczący z Radiowem, Wawrzyszewem, Starymi Bielanami, Piaskami oraz Bemowskim obszarem Lotnisko.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu