Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Piaseczno – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Piaseczno oraz przylegające do niego gminy to ciekawe miejsca na mapie wciąż powiększającej się Warszawy. Obszary są bardzo dobrze skomunikowane z centrum – znajdują się tu drogi szybkiego ruchu i stacje kolejowe.

Piaseczno – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Z tego artykułu dowiesz się, jakie istotne punkty znajdują się w mieście Piaseczno i dlaczego warto zamieszkać właśnie tutaj.

Przejdź do akapitów:

Piaseczno – historia

Piaseczno to miasto powiatowe znajdujące się na południu Warszawy i graniczące z dzielnicą Ursynów. Pierwsze wzmianki na kartach historii o Piasecznie sięgają XII w. – z racji położenia między Warszawą a Czerskiem, odgrywało istotną rolę pośrednicząc w handlu. W XVI w. prężnie rozwijało się piwowarstwo i gorzelnictwo.

Willowe zabudowanie znajdujące się w zielonej okolicy - Piaseczno Warszawa

Miasto wielokrotnie trawiły pożary, jednak zawsze je odbudowywano. Przez pewien czas było ono w rękach królewskich, w XIX w. okolice Piaseczna stały się domem dla kolonistów niemieckich, a w 1869 r. powstała tu gmina żydowska.

W 1934 r. została otwarta linia kolejowa Warszawa-Radom przechodząca przez Piaseczno. Po wojnie Piaseczno rozwijało się swoim tempem.

Piaseczno – instytucje kultury

Ciekawym obiektem na terenie Piaseczna jest Muzeum Kaset, które może pochwalić się największą w Polsce kolekcją kaset magnetofonowych oraz walkmanów Sony.

Działa tutaj także Muzeum Regionalne i Muzeum Gruzińskich Oficerów Wojska Polskiego.

Piaseczno – atrakcje dla mieszkańców i turystów

W Piasecznie znajduje się park miejski im. Książąt Mazowieckich. To duży zielony teren ze stawem i placem zabaw.

Atrakcyjnym miejscem rekreacyjnym na terenie Piaseczna są też Górki Szymona – wydmy porośnięte starymi sosnami, stawy i część biegu rzeki Jeziorki. Na Górkach Szymona znajdują się ścieżki idealne dla biegaczy oraz punkty piknikowe i ławeczki. Jest tu też dziki plac zabaw dla dzieci z drewnianymi konstrukcjami i tyrolką.

Górki Szymona Piaseczno Warszawa

Rzeka Jeziorka, przepływająca między innymi przez Piaseczno, w ostatnich latach stała się popularnym produktem turystycznym pod hasłem „Kraina Jeziorki”. Jest to popularny szlak kajakowy, wzdłuż rzeki zostały również poprowadzone ścieżki rowerowe . Kraina Jeziorki to też wspaniały sposób na odkrywanie terenów rozciągających się na południe od Warszawy.

Tereny zielone Piaseczno Warszawa

Weekendową atrakcją Piaseczna jest wycieczka kolejką wąskotorową. Retro pociąg jeździ od maja do końca września w weekendy, przejazd trwa około godziny i wiedzie w okolice Tarczyna. Zatrzymuje się na polanie piknikowej, gdzie można zrobić ognisko, oraz w miasteczku na „Dzikim Zachodzie”.

Nowoczesnym parkiem miejskim jest Zakątek Kultury, niedaleko placu Piłsudskiego, gdzie na betonie zostało zagospodarowane miejsce na klomby z drzewami. Znajduje się tu urokliwy mural, wielkoformatowa szachownica, ławki i przyjemne zacienienia.

Mieszkania – Piaseczno

Charakter zabudowy Piaseczna jest bardzo zróżnicowany. Są tu zlokalizowane zarówno okazałe wille, jak i szeregowe domy oraz bloki. Choć stanowi część aglomeracji warszawskiej, to jednak pozostaje samodzielnym miastem, z bardzo dobrą infrastrukturą dnia codziennego.

Piaseczno jest bardzo dobrze skomunikowane zarówno z Warszawą, jak i z okolicznymi miejscowościami. Do stolicy można dojechać kolejką podmiejską, kursują tu również podmiejskie autobusy i działają prywatni przewoźnicy. Komfortowe jest także poruszanie się samochodem – zarówno ulicą Puławską, jak i drogą nr 7.

Domy w otoczeniu zieleni Piaseczno Warszawa

W Piasecznie znajdują się zarówno przedszkola, jak i szkoły podstawowe i licea. Przy ulicy Kusocińskiego w Piasecznie znajduje się spory plac zabaw Jordanek.

Miłośnicy sportu mieszkający w Piasecznie mają dobry dostęp do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Znajdują się tu atrakcyjne tereny do biegania i jazdy na rowerze, jest też wiele klubów fitness i siłowni. Basen znajduje się przy ul. Sikorskiego w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji, a przy nim boiska i korty. Cała gmina Piaseczno jest dość dobrze wyposażona w klasyczne orliki, przy których działają kluby sportowe.

Piaseczno oferuje liczne punkty handlowe, takie jak np. Biedronka, Kaufland, Stokrotka, Carrefour Express, Netto i Żabka. Do dyspozycji jest też drogeria Rossmann oraz sklep sportowy Decathlon.

Przy Puławskiej mieści się Designer Outlet Warszawa, z ogromnym wyborem ubrań i obuwia dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Na granicy z Mysiadłem znajduje się Auchan. Popularnym miejscem handlowym w Piasecznie jest też bazarek przy ulicy Szkolnej.

Apteka Piaseczno Warszawa

Opieka medyczna w Piasecznie jest bardzo dobra. Przychodnia POZ znajduje się na ulicy Fabrycznej, w Piasecznie mieszczą się również inne, liczne centra medyczne oraz prywatne gabinety specjalistyczne. Przy ulicy Mickiewicza znajduje się szpital św. Anny w Piasecznie, gdzie poza częścią dla dorosłych jest też oddział neonatologiczny, pediatryczny oraz położniczo-ginekologiczny.

Mapa gastronomiczna Piaseczna jest bogata i ciekawa. Znajduje się tu wiele lokali o zróżnicowanej ofercie i charakterze, od miejsc typowo pod rodzinne przyjęcia, przez klasyczne restauracje, po bary ze street foodem.

Wierni mieszkający w Piasecznie przynależą do parafii przy kościołach św. Anny, Matki Bożej Różańcowej oraz Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych.

Nieruchomości w miejscowości Piaseczno Warszawa

Piaseczno to część aglomeracji warszawskiej, dobrze skomunikowana ze stolicą. Jako samodzielne miasto wykształciło sobie doskonałą infrastrukturę życia codziennego. Jest tu wiele miejsc do rekreacji i uprawiania sportu oraz doskonałe zaplecze handlowe. Ceny są dużo atrakcyjniejsze, niż w granicach Warszawy.

Jeśli interesuje Cię mieszkanie usytuowane w innej części Warszawy, sprawdź pozostałe obszary.

Kolejny artykuł

Otwock, Józefów – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Otwock i Józefów to dwa sąsiadujące ze sobą miasta na wschodnim brzegu Wisły, wchodzące w skład aglomeracji warszawskiej.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu