Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Powązki – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Powązki to obszar w warszawskiej dzielnicy Wola. Jego granice wyznaczają ulice Ostroroga, Młynarska, Okopowa, aleja Jana Pawła II oraz linia kolejowa.

Powązki – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Z tego artykułu dowiesz się, co wyróżnia obszar Powązki w dzielnicy Wola.

Przejdź do akapitów:

Powązki – historia

Osada Mostki znajdowała się w miejscu dzisiejszych Powązek już w XIV w., a jej nazwa pochodziła od mostów na Rudawce, biorącej swój początek w tej okolicy. Dopiero w późniejszych latach przyjęła się nazwa Powązki – i gdy pod koniec XVIII w. starosta Melchior Szymanowski podarował część swoich gruntów w rejonie Powązek pod cmentarz katolicki, ukształtował się dzisiejszy charakter tego obszaru.

Nieruchomość pokryta bluszczem Warszawa Powązki

Kościół św. Karola Boromeusza powstał już w 1792 r., wybudowano tu także rezydencję Czartoryskich z okazałym parkiem.

Powązki – zabytki

Teren Powązek zajmują głównie cmentarze: Powązkowski, Muzułmański, Ewangelicko-Augsburski, Ewangelicko-Reformowany oraz Żydowski.

Przy alejkach na cmentarzach stoją wiekowe drzewa, a wiele z nagrobków to arcydzieła sztuki.

Powązki – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Osobliwym, wartym uwagi miejscem jest dawna Fabryka Koronek na ulicy Burakowskiej, w której obecnie znajduje się przestrzeń gastronomiczna. To zamknięty teren, gdzie w poprzemysłowych wnętrzach zlokalizowane są wysokiej jakości restauracje, kawiarnie i winiarnia.

Mieszkania – Powązki

Komunikacja na obszarze Powązki jest znakomita. Na północnym krańcu obszaru znajduje się stacja kolejowa Warszawa Powązki, a po ulicach krąży wiele linii autobusowych dojeżdżających zarówno do metra, jak i do innych dzielnic stolicy. Przemieszczanie się samochodem jest wygodne i szybkie.

Nieruchomości w dzielnicy Wola - Warszawa Powązki

Na terenie obszaru Powązki nie ma przedszkoli, ani szkół podstawowych. Znajdują się one w bardzo bliskiej, pieszej odległości w sąsiadujących obszarach. Swoje siedziby mają tu Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie oraz Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji.

Kolorowy mural na kilkupiętrowym bloku Warszawa Powązki Wola

Miłośnicy sportu mieszkający na obszarze Powązki mogą korzystać z całej infrastruktury okolicy. Na terenie obszaru znajdują się ścieżki rowerowe, a w sąsiednich obszarach są kluby fitness – najbliższe znajdują się w CH Arkadia oraz na ulicy Szamockiej. Na ulicy Inflanckiej mieści się basen (o długości olimpijskiej), druga pływalnia jest na Esperanto (25 metrów).

Nieruchomość położona przy boisku do piłki nożnej Warszawa Powązki

Zakupy na obszarze Powązki można zrobić w nielicznych osiedlowych sklepach. Przy granicy, w sąsiadujących obszarach znajdują się dwa duże centra handlowe – przy Okopowej CH Klif, a przy Rondzie Radosława Arkadia. To dwa miejsca, w których można załatwić absolutnie każdą sprawę.

Inwestycja w wysokim standardzie Warszawa Powązki

Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej znajduje się w sąsiednim obszarze przy ulicy Karmelickiej. W okolicy znajdują się również liczne prywatne centra medyczne oraz specjalistyczne gabinety lekarskie.

Blok w otoczeniu zieleni Warszawa Powązki

Mapa gastronomiczna obszaru Powązki jest bardzo ciekawa – zlokalizowane są tu restauracje warte uwagi i odwiedzenia. Jest tu również butikowa cukiernia Deser oraz winiarnia Mielżyński. Na ul. Spokojnej jest knajpa Spokojna 15.

Wierni mieszkający na obszarze Powązki przynależą do parafii przy kościele św. Karola Boromeusza na ulicy Powązkowskiej.

Przeszklona nowoczesna nieruchomość Warszawa Powązki

Powązki to jeden z atrakcyjniejszych obszarów do zamieszkania w stolicy. Jest doskonale skomunikowany z innymi częściami miasta, w okolicy (choć nie w samym obszarze) jest świetna infrastruktura do życia. Nie brakuje tu terenów spacerowych.

Zobacz pozostałe obszary.

Kolejny artykuł

Marymont-Potok – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Marymont-Potok to obszar w warszawskiej dzielnicy Żoliborz, wytyczony ulicami: Słowackiego, Potocką, Drohicką, Mścisławską, Małogoską, Dygasińskiego, Bohomolca, Promyka, al. Armii Krajowej oraz rzeką Wisła.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu