Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytanie do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Nowoczesne nieruchomości są ekologiczne – RONSON rusza z przedsprzedażą projektu EKO Falenty


RONSON Development rozpoczął przedsprzedaż inwestycji EKO Falenty pod Warszawą. W pierwszym etapie projektu powstaną 42 nowoczesne domy w zabudowie szeregowej, wyposażone w rozwiązania ekologiczne. „Ta inwestycja to nasza EKO wizytówka.”

Nowoczesne nieruchomości są ekologiczne – RONSON rusza z przedsprzedażą projektu EKO Falenty

Inwestycja RONSON Development, realizowana w Falentach pod Warszawą, jest odpowiedzią na trend, który na dobre zagościł wśród kupujących w efekcie pandemii koronawirusa. Nabywcy coraz chętniej szukają przestrzeni do życia poza miastem, w otoczeniu przyrody, z możliwością zorganizowania dodatkowego miejsca do pracy zdalnej.

Mocnym atutem podmiejskich lokalizacji jest ich cena, która de facto pozwala zamienić mieszkanie w centrum miasta, na dom w obrębie aglomeracji – mówi Andrzej Gutowski, wiceprezes, dyrektor sprzedaży RONSON Development. Jak wylicza Wiceprezes Gutowski, według danych podawanych przez JLL, średnia cena za m² w Warszawie wynosi 13 000 zł, tymczasem ceny za m² domu w EKO Falentach rozpoczynają się od 7 700 zł. Dom w Eko Falentach można nabyć już za 592 tysiące złotych. – To cena, jaką zapłacimy za 2-pokojowe mieszkanie w centralnych lokalizacjach stolicy.

Inwestycja EKO Falenty od dewelopera Ronson Devlopment

Falenty, dzięki bliskości dróg szybkiego ruchu – S8 oraz S2, wyróżnia doskonałe skomunikowanie z Warszawą. Centrum Handlowe w Jankach znajduje się zaledwie 4 minuty jazdy samochodem od inwestycji, a najbliższa szkoła jest w odległości 2 km. W I etapie inwestycji RONSON w Falentach powstaną 42 nowoczesne domy, o powierzchniach od 75 do 139 m². Każdy z nich będzie wyposażony w pakiet rozwiązań ekologicznych.

EKO Falenty – eko wizytówka

Inwestycja w Falentach od samego początku była projektowana jako nasza EKO wizytówka. Tworzone dziś nieruchomości, aby zasłużyć na miano nowoczesnych, muszą być przede wszystkim ekologiczne i projektowane w duchu zrównoważonego rozwoju. Cieszymy się, że RONSON jest prekursorem tego trendu w Polsce – mówi Karolina Bronszewska, Dyrektor Marketingu i Innowacji RONSON Development. – Robimy to z myślą o ochronie planety, ale także oszczędnościach, jakie w dłuższej perspektywie staną się udziałem przyszłych mieszkańców.

Deweloper zaplanował w inwestycji m.in. takie rozwiązania jak rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, dzięki której ze zużytego i odprowadzanego powietrza odzyskiwane jest ciepło, które następnie służy do ogrzania w rekuperatorze powietrza świeżego. – Taki system pozwala na realne oszczędności w zakresie ogrzewania domu – mówi Karolina Bronszewska.

Inwestycja Falenty Ronson Development

W projekcie będą także wykorzystane kotły kondensacyjne oraz oświetlenie LED, a inwestycja zostanie wykonana przy użyciu ekologicznych materiałów budowlanych. – W obrębie inwestycji zastosujemy także system, w którym wody opadowe z dachów budynków odprowadzane będą poprzez rury spustowe zewnętrzne oraz odwodnienia liniowe do projektowanego na terenie osiedla otwartego zbiornika wód opadowych. Każdy obiekt będzie wyposażony w zewnętrzne naziemne zbiorniki retencyjne, umożliwiające wykorzystywanie wody opadowej do podlewania zieleni na terenie działki – mówi Karolina Bronszewska.

I dodaje – Falenty to oaza zieleni. Stojąc na działce, z jednej strony widzimy Pałac Kultury i Nauki oraz panoramę miasta, z drugiej, rozległe tereny rekreacyjne, które udostępnimy przyszłym mieszkańcom. Falenty to naprawdę wyjątkowa inwestycja w naszym portfolio. Zadbamy tam także o potrzeby najmłodszych mieszkańców. Wraz z budową kolejnych etapów inwestycji powstaną dwa boiska oraz plac zabaw.

Kolejny artykuł

Wawel Service — zdobywca nagrody Perła Krakowa
Wawel Service to jeden z największych i najbardziej uznanych deweloperów w Krakowie – może on pochwalić się aż 25-letnim doświadczeniem. Dewelopera wyróżnia to, że jego inwestycje od lat mają wysokie standardy wykończenia, zarówno pod względem estetycznym jak i technicznym. Swoje mieszkania buduje w trzech miastach: Krakowie, Warszawie i Katowicach.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu