Strefa wiedzy OBIDO

W Strefie Wiedzy Obido gromadzone są informacje o bieżącej sytuacji na rynku mieszkaniowym. Znajdziesz tutaj dane na temat aktualnych cen mieszkań, opinie i najważniejsze raporty o rynku nieruchomości oraz informacje na temat tego, jakie mieszkanie najchętniej kupują single, a jakie rodziny z dziećmi. 

Wykończenie mieszkania pod klucz – dlaczego warto?
Wykończenie mieszkania pod klucz – dlaczego warto?
Zakup mieszkania to niecodzienna inwestycja, która wymaga znajomości rynku nieruchomości. Przeglądając oferty mieszkaniowe możemy natknąć się na pojęcia takie jak stan surowy, stan deweloperski, ale również wykończenie pod klucz. Dlaczego warto zdecydować się na wykończenie mieszkania? Podpowiadamy.
Polski Ład – na czym polega?
Polski Ład – na czym polega?
Ostatnie lata to czas, kiedy w każdej dziedzinie życia poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa zostało zachwiane. Próbą, która ma pozytywnie wpłynąć na regulacje wielu dziedzin społeczno-gospodarczych, ma być Nowy Polski Ład, czyli kompleksowy plan gospodarczej odbudowy. Polski Ład – na czym polega?
Po ile, czyli o cenach nieruchomości
Po ile, czyli o cenach nieruchomości
Przekonanie o możliwości bezpiecznego ulokowania gotówki, niskie oprocentowanie lokat bankowych, tanie kredyty – to tylko kilka czynników, które sprawiły, że ruch w branży nieruchomości jest wyjątkowo duży. Polacy na potęgę kupują mieszkania, a dodatkowym bodźcem są wciąż rosnące ceny nieruchomości.
Nieruchomości – ile to kosztuje?
Nieruchomości – ile to kosztuje?
Już w najbliższy czwartek, 24 czerwca o godzinie 12:00, RONSON Development razem z serwisem Obido.pl wyemitują drugą relację LIVE w ramach swojego autorskiego cyklu „Postaw na nieruchomości”. Tematem odcinka będą ceny nieruchomości.
Ekologiczne osiedla – jakie rozwiązania stosują deweloperzy?
Ekologiczne osiedla – jakie rozwiązania stosują deweloperzy?
Ekologiczne rozwiązania to trend współczesnego budownictwa, który wciąż zyskuje na sile. Świadomość obywateli wciąż narasta, dlatego w najbliższych latach nie prognozuje się spadku tej tendencji. Idąc naprzeciw oczekiwaniom powstają ekologiczne osiedla. Jakie rozwiązania stosują deweloperzy, by tworzyć inwestycje przyjazne środowisku?
Nieruchomości – jak to ugryźć? - relacja z pierwszego spotkania
Nieruchomości – jak to ugryźć? - relacja z pierwszego spotkania
Rozpędzony rynek nieruchomości stał się w dobie pandemii koronawirusa jeszcze bardziej atrakcyjnym i bezpiecznym sposobem na lokatę kapitału. Sprzyjają temu rekordowo niskie stopy procentowe oraz rosnąca inflacja, które skłaniają klientów do lokowania gotówki na rynku, a tym samym znacząco wpływają na popyt. Na pytanie o to czy warto inwestować w mieszkania, pełna odpowiedź brzmi – warto mądrze inwestować w mieszkania.
Zbudujmy największy dom dla owadów na świecie – włącz się w akcję PZFD
Zbudujmy największy dom dla owadów na świecie – włącz się w akcję PZFD
W ferworze poszukiwań idealnego mieszkania łatwo zapomnieć o innych stworzeniach, którym własnym kosztem odbieramy środowisko do życia. Owady żyją wokół nas, wzbogacają świat, lecz ich liczebność drastycznie spada. Ostatnie 30 lat wykazuje zmniejszenie się populacji owadów latających nawet do 75% na niektórych obszarach Europy Zachodniej. Konieczne jest podjęcie inicjatywy. Polski Związek Firm Deweloperskich pod patronatem własnej inicjatywy Eco Avengers, postanowił podnieść rzuconą rękawicę i poszerzyć świadomość społeczną poprzez budowę największego na świecie domku dla owadów.
RONSON Development dzieli się doświadczeniem
RONSON Development dzieli się doświadczeniem
W najbliższy czwartek, 29 kwietnia br. o godzinie 11:00 odbędzie się pierwsze spotkanie eksperckie LIVE w ramach autorskiego cyklu RONSON Development i obido – „Postaw na nieruchomości”. „Naszym celem jest dostarczenie wiedzy w pigułce wszystkim tym, którzy zaczynają swoją przygodę z nieruchomościami”.
Trójwymiarowy obraz mieszkania
Trójwymiarowy obraz mieszkania
Trójwymiarowe obrazy i wirtualne spacery 3D są coraz częściej spotykane jako forma prezentacji mieszkań. Początkowo były nowinką technologiczną, a z czasem dla wielu osób stały się nieodzowne w procesie kupna mieszkania. Dobrze sprawdziły się w dobie ograniczeń związanych z pandemią.
Gdzie kupić mieszkanie pod wynajem we Wrocławiu?
Gdzie kupić mieszkanie pod wynajem we Wrocławiu?
Inwestycja pieniędzy w rynek najmu kusi wzrostem swej wartości w przyszłości. Kupno mieszkania w celach inwestycyjnych skłania nas do rozmyślań, które dzielnice przyciągają najwięcej potencjalnych lokatorów oraz gdzie kupić mieszkanie pod wynajem we Wrocławiu. W artykule znajdziesz kilka przydatnych wskazówek na ten temat.