Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Radość – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Radość to obszar w warszawskiej dzielnicy Wawer. Graniczy z obszarami Międzylesie, Zerzeń, Miedzeszyn, Nadwiśle, Stara Miłosna oraz Aleksandrów.

Radość – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Z tego artykułu dowiesz się, jakie zalety posiada obszar Radość zlokalizowany w dzielnicy Wawer.

Przejdź do akapitów:

Radość – historia

Na początku XX wieku była to popularna miejscowość letniskowa, znajdująca się w atrakcyjnym komunikacyjnie miejscu – na trasie Kolei Nadwiślańskiej. Przed II wojną światową została tu wybudowana szkoła i kościół Matki Boskiej Anielskiej.

Dom jednorodzinny - doskonała lokalizacja - Warszawa Wawer Radość

Mówi się, iż nazwa Radość została wymyślona przez popularnego aktora komediowego Antoniego Fertnera. Posiadał on tutaj willę „Pod Kogutem”, nieopodal przystanku kolejowego. Dom istnieje do dziś.

W 1916 r. zostało powołane Stowarzyszenie Miłośników Radości, którego zadaniem było stworzenie wzorcowego osiedla „miasta-ogrodu" – nie do końca udało się te plany zrealizować, obecnie obszar Radość jest podmiejską dzielnicą willową. Powstają tu również nowe osiedla. Dużym atutem jest położenie obszaru na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Radość – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Ulubionym miejscem spacerowym mieszkańców Radości są szlaki Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Zabudowa jednorodzinna w spokojnej okolicy pełnej zieleni - Warszawa Radość

Dodatkowo w sąsiednim obszarze znajdują się atrakcyjne cele turystyczne – Czarny Staw, Zielony Ług czy Macierowe Bagno.

Mieszkania – Radość

Atrakcyjna jest willowa zabudowa Radości – przy ulicach stoi wiele świdermajerów, typowych dla letniskowych prawobrzeżnych osiedli nad Wisłą. Najbardziej znaną jest willa Lodusieńka, wybudowana z drzewa modrzewiowego.

Dom z wolnostojącym garażem w dobrej lokalizacji, blisko tereny zielone - Warszawa Wawer Radość

Znajduje się tu stacja kolejki podmiejskiej Warszawa Radość, a po ulicach krążą linie autobus dowożące pasażerów w różne rejony stolicy. Przez południowo-wschodnią część obszaru poprowadzona została trasa Południowej Obwodnicy Warszawy, co zapewnia sprawny dojazd do innych dzielnic, jak również komfortowy wyjazd z Warszawy. Węzeł wjazdowy znajduje się w sąsiednim obszarze.

Duży dom na prywatnym terenie posesji - Warszawa Wawer Radość

Na terenie obszaru Radość znajdują się zarówno rejonowe, jak i prywatne przedszkola i szkoły podstawowe. Swoją siedzibę ma tu Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne w Warszawie.

Miłośnicy sportu mogą korzystać z walorów Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, gdzie znajdują się szlaki piesze i rowerowe. Na obszarze są też zlokalizowane kluby fitness i słownie, działają też kluby sportowe. Przy ulicy Wilgi jest klub tenisowy, gdzie mieści się sala do squasha oraz grota solna.

Nowoczesne budynki w zabudowie segmentowej w zalesionej części Radości w dzielnicy Wawer

Przy głównej ulicy – Patriotów – znajduje się wiele punktów handlowych i usługowych. Na terenie obszaru działa bardzo dużo lokalnych firm świadczących usługi oraz prowadzących sprzedaż artykułów wielu branż.

Mapa gastronomiczna obszaru Radość jest zróżnicowana. Lokale skupione są przy ulicy Patriotów, a ich oferta skierowana jest zarówno do małych grup, jak i przygotowana na organizację imprez okolicznościowych.

Nowoczesny dom z wspaniałym widokiem na zieleń - Warszawa Radość

Przychodnia znajduje się przy ulicy Patriotów, do wyboru są też prywatne centra medyczne i gabinety lekarskie.

Wierni mieszkający na obszarze Radość przynależą do parafii przy kościołach Matki Bożej Anielskiej przy ulicy Wilgi oraz Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny przy ulicy Garncarskiej.

Domy jednorodzinne na kameralnym osiedlu z wolnostojącym garażem - Warszawa Wawer Radość

Radość to wygodny obszar do życia. Nosi znamiona niezależnego miasteczka – ma pełną infrastrukturę potrzebną do życia oraz dobrą komunikację z innymi dzielnicami Warszawy. Jest tu wiele atrakcyjnych terenów rekreacyjnych i wypoczynkowych.

Zobacz pozostałe obszary.

Kolejny artykuł

Las – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Las to obszar w warszawskiej dzielnicy Wawer, znajdujący się nad Wisłą. Nazwa jest dość nieadekwatna, gdyż teren obszaru stanowią głównie podmokłe łąki i niezadrzewione połacie pól. Zabudowa to głównie parterowe i piętrowe domki jednorodzinne.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu