Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Salomea, Opacz Wielka, Załuski – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Opacz Wielka, Salomea oraz Załuski to trzy obszary znajdujące się w południowo-zachodniej części warszawskiej dzielnicy Włochy. Sąsiadują ze Starymi Włochami, Rakowem, Skoroszami, Okęciem oraz okolicznymi gminami.

Salomea, Opacz Wielka, Załuski – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Z tego artykułu dowiesz się, czym wyróżniają się obszary: Salomea, Opacz Wielka, Załuski.

Przejdź do akapitów:

Salomea, Opacz Wielka, Załuski – historia

Pierwsze wzmianki o wsi Opacz pochodzą z XV w. W XVIII w. wieś była własnością gen. Arnolda Byszewskiego, a w pierwszych latach XIX w. Kajetana Dominika Kalinowskiego. Osiedle Salomea zostało w XIX w. wydzielone ze wsi Opacz. W latach 30. XX w. przez Salomeę przeprowadzono tory Elektrycznej Kolei Dojazdowej i wieś uzyskała bardzo wygodne połączenie z Warszawą.

Salomea, Opacz Wielka, Załuski - Warszawa Włochy

Obszar Załuski w XVI w. był dobrze prosperującą wsią. Została ona jednak zniszczona podczas potopu szwedzkiego, a w XVII w. na miejscu wsi powstał folwark. Wszystkie trzy obszary zostały włączone w granice Warszawy w 1951 r.

Salomea, Opacz Wielka, Załuski – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Na terenie obszaru Opacz Wielka znajdują się Glinianki Załuskie. To dwa zbiorniki wodne znajdujące się dziś w bezpośredniej bliskości drogi ekspresowej S2. W połowie XIX w. działała tu cegielnia, która związana była z prężnie rozwijającym się przemysłem w okolicy. Teren wokół glinianek jest zadbany i jest to lubiane miejsce spacerowe.

Salomea, Opacz Wielka, Załuski - nieruchomości Warszawa Włochy

Na obszarze Załuski znajduje się Górka Widokowa przy lotnisku, z której można podziwiać startujące i lądujące samoloty.

Mieszkania – Salomea, Opacz Wielka, Załuski

Charakter zabudowy obszarów jest w większości jednorodzinny, z uwagi na bliskość lotniska Chopina nie ma tu wysokiej zabudowy. Sporą część obszarów zajmują magazyny i tereny przemysłowe.

Stacja kolejowa Salomea Warszawa Włochy

Komunikacja na obszarach Opacz Wielka, Salomea oraz Załuski jest w miarę dobra. Krąży tu wiele linii autobusowych, dodatkowo na obszarze Salomea znajdują się dwie stacje kolejki podmiejskiej Warszawa Salomea oraz Warszawa Raków. Za bardzo dobrą można uznać infrastrukturę samochodową. Na terenie obszarów w węźle Salomea krzyżują się drogi ekspresowe S2 oraz S7 i S8.

Tory kolejowe i tereny zielone - Warszawa Włochy Salomea

Znajdują się tu ciekawe obiekty sportowo-rozrywkowe. Przy ul. Krakowiaków działa skatepark AvePark. Można poszaleć też w Parku Trampolin JumpWorld przy alei Krakowskiej. Dodatkowo na obszarach działają kameralne kluby fitness. Na ulicy Jutrzenki mieści się całoroczny klub do gry w padla – ProPadel Warsaw.

Inwestycje w Warszawie - Salomea, Opacz Wielka, Załuski

Zakupy na obszarach Opacz Wielka, Salomea i Załuski można zrobić w osiedlowych sklepach oraz w popularnych dyskontach. Duże centrum handlowe Auchan znajduje się przy alei Krakowskiej.

Domy jednorodzinne - Warszawa Włochy

W sąsiadujących obszarach znajdują się przychodnie, placówki edukacyjne oraz zróżnicowane restauracje, kawiarnie, bary. Również wierni mieszkając na obszarach Opacz Wielka, Salomea i Załuski przynależą do parafii zlokalizowanych w okolicznych obszarach.

Salomea, Opacz Wielka, Załuski - tereny zielone i budynki

Wszystkie trzy omawiane obszary posiadają raczej dość słabą infrastrukturę potrzebną do życia codziennego, ale większe potrzeby można załatwić w sąsiadujących obszarach.

Jeśli poszukujesz mieszkania bliżej centrum Warszawy, sprawdź pozostałe obszary.

Kolejny artykuł

Janki, Raszyn – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji
Janki i Raszyn to wsie położone w województwie mazowieckim, w gminie Raszyn. Obszary te są dobrze skomunikowane i zapewniają świetny dostęp do infrastruktury handlowo-usługowej.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu