Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Skorosze – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Skorosze to obszar w dzielnicy Ursus, wyróżniający się dobrą infrastrukturą i komfortowym połączeniem z pozostałymi rejonami Warszawy.

Skorosze – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

W tym artykule przedstawiamy obszar Skorosze – będący częścią warszawskiej dzielnicy Ursus – i prezentujemy wszystkie istotne punkty, które się tutaj znajdują.

Przejdź do akapitów:

Skorosze – historia

Już w XV w. Skorosze były niewielką wsią z własnym młynem, położoną pod koniec XIX w. przy dzisiejszej ul. Dzieci Warszawy. W 1916 r. utworzono gminę Skorosze, a wieś zaczęła coraz bardziej się rozwijać. W skład gminy weszły okoliczne wsie, m.in. Szamoty, Szczęśliwice, Załuski, Czechowice, Raków czy Michałowice. W latach 30. XX w. powstała tu cegielnia, w której później mieściła się fabryka kosmetyków Spółdzielni Pracy „Kamelia”, a obecnie – Oriflame.

Warszawa Ursus Skorosze - kameralne osiedle wśród terenów zielonych

Rozbudowa fabryki przyczyniła się do budowy osiedli mieszkaniowych – i tak w latach 50. XX w. zaczęły tutaj powstawać budynki. Skorosze, wraz z całym Ursusem, zostały włączone do Warszawy w roku 1977.

Skorosze – atrakcje dla mieszkańców i turystów

W Skoroszach znajduje się Park Achera z dużym stawem z fontanną, zadbaną zielenią oraz placem zabaw dla dzieci. Park położony jest przy Acherówce – dawnym pałacyku, w którym dziś swoją siedzibę ma klub Integracji Rodzinno-Sąsiedzkiej, z bogatą ofertą zajęć dla dzieci i rodziców.

Mieszkania – Skorosze

Charakter zabudowy Skoroszy jest zróżnicowany. Znajdują się tu zarówno osiedla willowe, jak i niskie oraz wysokie bloki. Wiele inwestycji powstało na przełomie lat 90. XX w. i pierwszej dekady XXI w.

Osiedle wybudowane na Skoroszach w Warszawie w dzielnicy Ursus

Komunikacja na obszarze Skorosze jest całkiem sprawna, po ulicach krąży wiele linii autobusowych, które rozjeżdżają się do różnych dzielnic stolicy. Na północno-zachodnim krańcu obszaru znajduje się stacja kolejowa Warszawa Ursus. Obszar graniczy z węzłem autostradowym Salomea, przez który przebiega trasa nr 7 z Warszawy do Krakowa.

Na obszarze Skorosze jest bardzo dobry dostęp do rejonowej edukacji. Znajdują się tu zarówno przedszkola, jak i szkoły podstawowe, oraz licea, technika i szkoły zawodowe.

Mieszkania na osiedlu zamkniętym - Warszawa Ursus Skorosze

W Skoroszach znajduje się parę klubów fitness oraz klubów sportowych, gdzie doskonalić można różne dyscypliny. Przy ul. Dzieci Warszawy przy szkole podstawowej i liceum znajduje się duży kompleks sportowy z boiskami do gier zespołowych oraz bieżnią. Boiska są również przy podstawówce na ul. Adamieckiego.

Mieszkania w bloku wielorodzinnym - Warszawa Ursus Skorosze

Zakupy na obszarze Skorosze można zrobić w wielu osiedlowych sklepach spożywczych. Na ul. Składkowskiego znajduje się duże centrum handlowe Skorosze, gdzie mieszczą się sklepy wielobranżowe, w tym supermarket budowlany.

Mieszkania na osiedlu wybudowanym na Skoroszach; Warszawa Ursus

Poradnie Podstawowej Opieki Medycznej w Skoroszach znajdują się przy ulicach Sosnkowskiego oraz Prystora. Na obszarze Skorosze swoje siedziby mają również prywatne centra medyczne oraz specjalistyczne gabinety lekarskie.

Mapa gastronomiczna jest dość ciekawa jak na obszar na uboczu. Znajduje się tu wiele zróżnicowanych lokali gastronomicznych z ciekawą ofertą kuchni świata.

Mieszkanie położone w wysokim wielorodzinnym bloku - Warszawa Ursus Skorosze

Wierni mieszkający na obszarze Skorosze przynależą do parafii przy kościołach pod wezwaniem św. Rodziny oraz św. Józefa Oblubieńca.

Skorosze to bardzo dobrze funkcjonujący obszar z dobrą infrastrukturą i komunikacją. Da się tu na miejscu załatwić każdą sprawę. Brakuje jednak terenów zielonych i rekreacyjnych.

Blok na Skoroszach - mieszkanie zlokalizowane na przeciwko drzew

Jeśli interesuje Cię mieszkanie położone w innej części Warszawy, sprawdź pozostałe propozycje.

Kolejny artykuł

Powsin – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Powsin to obszar w warszawskiej dzielnicy Wilanów, wyróżniający się spokojnym, nieco wiejskim charakterem.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu