Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Sposoby na ocieplenie wnętrza w mieszkaniu

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Mieszkanie, które jest urządzone w nowoczesnym stylu, minimalistycznie i w chłodnych kolorach, może sprawić mało przytulne wrażenie. Dodatkowo jeśli przestrzeń pomieszczenia jest duża, tym bardziej wnętrze może wydawać się zimne. Jednak są sposoby na to, aby mieszkanie nabrało przytulnego, ciepłego charakteru. Poniżej prezentujemy kilka z nich.

Sposoby na ocieplenie wnętrza w mieszkaniu

Pozwól się olśnić

Podstawowe będzie tutaj zdecydowanie się na oświetlenie, ale koniecznie to o barwie ciepłej. Do wyboru mamy bardzo wiele lamp, dlatego też bez problemu – no chyba że jesteśmy niezdecydowani – wybierzemy odpowiednią do naszych potrzeb. Są więc lampy podwieszane o przeróżnych kształtach i kolorach, lampy stojące, które świetnie sprawdzą się w salonie (a jeśli będą oryginalne to mogą nawet posłużyć jako główna ozdoba pomieszczenia), a także małe lampki idealne na biurko czy szafkę nocną. Duże możliwości aranżacyjne dają ozdoby świetlne, np. światełka „choinkowe”, które już od długiego czasu cieszą się popularnością o każdej porze roku, a nie tylko od święta. Dobrym pomysłem będą także cotton balls czy łańcuchy ledowe. Takie elementy świetlne będą świetnie wyglądały zarówno rozłożone na podłodze, ułożone na meblach, czy rozwieszone na ścianie.

Oświetlenie w nowym mieszkaniu

Pomaluj swój świat

Jedną z najlepszych form na konkretne ocieplenie wnętrza będzie na pewno pomalowanie ścian na barwę w słonecznym kolorze. Świetnie sprawdzą się tu różne odcienie koloru beżowego, brązowego, żółtego, pomarańczowego czy czerwonego, ale także połączenie farb w kolorze ciepłym z tymi o tonacji chłodniejszej może dać bardzo fajny efekt. Dobrym sposobem jest zestawienie ze sobą soczystej zieleni z brązem, dzięki czemu nie tylko ocieplimy wnętrze mieszkania, ale będziemy mogli poczuć się jak na wiosennej łące. Oczywiście oprócz farb można także sięgnąć po inne formy wykończenia ścian – o kilku takich sposobach pisaliśmy tutaj. Dlatego też możemy wybrać do naszego mieszkania tapety w jasnych, ciepłych wzorach czy panele i drewno pomalowane na słoneczne kolory.

(Nie tylko) zielone filtry

Rośliny są zawsze dobrym elementem wystroju wnętrza mieszkania, a dodatkowo posiadają właściwości, które bardzo dobrze wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. W kwiaciarniach znajdziemy rośliny w wielu różnych kolorach. Jeśli lubimy klasyczne zielone okazy, jak np. sukulenty, możemy sięgnąć po takie, które są farbowane na różne kolory i wybrać do swojego mieszkania te w odpowiednich odcieniach. Oprócz tego możemy zdecydować się na rośliny kwitnące, które rozświetlą nasze wnętrze swoimi barwnymi kwiatami. Jeśli mieszkamy w domu i mamy ogródek, możemy zawsze zerwać swoje własne kwiaty i wstawić je do flakonu, dzięki czemu nasze pomieszczenia nabiorą przytulnego charakteru.

Sposób na ocieplenie wnętrza nowego mieszkania

Ozdoby mniej lub bardziej osobiste

Dobrym pomysłem na ocieplenie wnętrza będą także przeróżne dodatki. Tutaj wszystko zależy od naszych preferencji. Dla tych, którzy lubią wygodne i pluszowe życie, idealne będą kolorowe koce i poduszki w nieograniczonych ilościach . Osobom sentymentalnym i lubiących różne pamiątkowe drobiazgi, w ociepleniu wnętrza pomogą figurki albo zdjęcia w wyrazistych ramkach. Innym sposobem na ocieplenie będą zasłony okienne. Nawet jeśli nasze pomieszczenie w całości urządzone jest w chłodnych kolorach – wystarczy, że dodamy długie zasłony do ziemi w kolorze żółtym lub pomarańczowym i od razu uzyskamy znaczne ocieplenie wnętrza.

Kolejny artykuł

Rośliny, które mają zbawienny wpływ na jakość powietrza
Z każdej strony otacza Cię smog? Koniecznie wybierz się do kwiaciarni lub na targi zieleni i kup kilka roślin do swojego mieszkania, które pomogą Ci w walce z zanieczyszczonym powietrzem. W tani i łatwy sposób wpłyniesz na poprawę swojego stanu zdrowia i lepsze samopoczucie. Dodatkowo dzięki roślinom sprawisz, że Twoje wnętrze nabierze ciekawego charakteru.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu