Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Stary Imielin – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Stary Imielin to obszar w warszawskiej dzielnicy Ursynów. Jego granice wyznaczają ul. Puławska, Południowa Obwodnica Warszawy i ul. Pileckiego.

Stary Imielin – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Z tego artykułu dowiesz się, czym wyróżnia się obszar Stary Imielin i jakie istotne punkty znajdują się na jego terenie.

Przejdź do akapitów:

Stary Imielin – historia

Imielin istniał już w XV wieku. Nazywany w źródłach: Jamielin, Jemielin, Imielinko oraz Emilinek. Od nazwy wsi została wzięta nazwa osiedla na Ursynowie Centrum oraz trzeciej stacji linii metra, choć nie znajduje się ona na terenie obszaru. Zabudowywanie terenu rozpoczęło się w latach 90. XX w., nie ma tu blokowisk z wielkiej płyty, raczej budynki w typie apartamentowców.

Nieruchomość w otoczeniu zieleni Warszawa Ursynów

Imielin do Warszawy został włączony w 1951 r.

Stary Imielin – atrakcje dla mieszkańców i turystów

W centralnej części obszaru Stary Imielin znajduje się Jezioro Imielińskie, które – wraz z przyległymi terenami – ma od 2002 roku status użytku ekologicznego. Wypływa z niego Kanał Imieliński, a w okolicy przepływa Kanał Grabowski.

Domy jednorodzinne Warszawa Stary Imielin

Jezioro Imielińskie jest zbiornikiem polodowcowym, bardzo cennym przyrodniczo – na jego terenie można spotkać wiele gatunków ptactwa wodnego, w tym także gatunki będące pod ochroną. Obszar jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców.

Mieszkania – Stary Imielin

Komunikacja jest bardzo dobra, po ulicach krążą liczne linie autobusowe, które dowożą pasażerów do większych węzłów komunikacyjnych, w tym stacji pierwszej linii metra Imielin. Bezproblemowo można się przemieszczać również samochodem, główne ulice obszaru to Pileckiego, Płaskowickiej, Puławska i Roentgena.

Dom jednorodzinny przy zieleni - Warszawa Ursynów

Na obszarze Stary Imielin nie ma rejonowych przedszkoli i szkół podstawowych, znajdują się one w sąsiadujących obszarach. Mieszczą się tu jednak placówki prywatne.

Zakupy na obszarze Stary Imielin można zrobić w centrum handlowym Auchan Ursynów. Tu znajduje się również supermarket budowlany oraz stacja benzynowa. Do dyspozycji są też mniejsze osiedlowe sklepy spożywcze.

Budynek mieszkalny Warszawa Stary Imielin

Miłośnicy sportu mieszkający na obszarze Stary Imielin mogą korzystać z dobrodziejstw położonego w pobliżu Lasu Kabackiego. Znajdują się tu również siłownie, takie jak Zdrofit i Calypso.

Obszar nie oferuje Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej, placówki można znaleźć w sąsiednich obszarach. Dużą część obszaru Stary Imielin zajmuje jednak Szpital Południowy oraz Narodowy Instytut Onkologii.

Mieszkania wśród terenów zielonych - Warszawa Stary Imielin

Wierni mieszkający na obszarze Stary Imielin przynależą do parafii przy kościołach w sąsiadujących obszarach – św. Zofii Barat na Tanecznej oraz św. Tomasza Apostoła na Dereniowej.

Domy w świetnej lokalizacji Ursynowa - Warszawa Stary Imielin

Stary Imielin to dość specyficzny obszar. Choć znajduje się na Ursynowie nie ma tu blokowisk z wielkiej płyty, ale z drugiej strony cała dobrze prosperująca infrastruktura jest na wyciągnięcie ręki.

Domy Warszawa Stary Imielin

Jeśli interesuje Cię mieszkanie zlokalizowane w innej części Warszawy, sprawdź pozostałe artykuły.

Kolejny artykuł

Fort Radiowo – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Fort Radiowo to obszar w warszawskiej dzielnicy Bemowo. Granice obszaru wyznaczają ulice Antoniego Kocjana, Fortowa, Dywizjonu 303, Powstańców Śląskich, Radiowa oraz granica Warszawy i gminy Stare Babice.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu