Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Stary Rembertów – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Rembertów to dzielnica Warszawy znajdująca się po prawej stronie Wisły – Stary Rembertów położony jest na północ od linii kolejowej.

Stary Rembertów – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

W tym artykule poznasz historię obszaru Stary Rembertów oraz istotne miejsca, które ten teren ma do zaoferowania swoim mieszkańcom.

Przejdź do akapitów:

Stary Rembertów – historia

Dzielnica obejmuje obszar różnych wsi, które pod koniec XIX w. wpisywały się w powiat warszawski. W 1915 r. istniała już natomiast osada Rembertów. W 1866 r. na linii Kolei Warszawsko-Terespolskiej powstała stacja Rembertów.

Sklep Żabka na parterze niskiego bloku mieszkalnego - Warszawa Stary Rembertów

Rembertów został włączony do Warszawy w 1957 r.

Stary Rembertów – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Znaczną część obszaru Starego Rembertowa zajmuje Las Rembertowski, który stanowi doskonałe miejsce na spacer i odpoczynek wśród natury.

Lasy w Zielonce, z którymi graniczy Stary Rembertów, dają olbrzymie możliwości spacerowe i rekreacyjne. Typowym krajobrazem mazowieckich lasów są bagna oraz wydmy – i to właśnie z nimi mamy do czynienia w okolicy Rembertowa.

Mieszkanie w budynku mieszkalnym jednorodzinnym - Warszawa Rembertów

Fantastycznym miejscem na spacer jest Kozłowe Bagno, gdzie można spacerować pomiędzy brzozami, po okalającej bagno skarpie. Na skraju stoi myśliwska wieża obserwacyjna.

Niedaleko znajduje się Wydma Szwalnicha, miejsce o zupełnie innym, bo piaszczystym krajobrazie. Porośnięta jest jałowcem i karłowatą sosną, są tu również wrzosowiska.

Przy wejściu na leśny szlak wyznaczono teren rekreacyjny Mokry Ług. Są tu wiaty piknikowe i miejsca na ogniska oraz plac zabaw dla dzieci Jest też parking samochodowy.

Mieszkania – Stary Rembertów

Dziś Rembertów to spokojna, pełna zieleni dzielnica, z rzadką i niską zabudową. Powstaje wiele nowych osiedli, a z racji doskonałej komunikacji kolejowej ze stolicą oraz bliskości olbrzymiego kompleksu leśnego jest to miejsce wyjątkowo atrakcyjne.

Zabudowa i tereny zielone - Warszawa Stary Rembertów

Komunikacja w obszarze Stary Rembertów jest bardzo dobra. Znajdują się tu dwie stacje kolejowe – Warszawa Rembertów oraz Mokry Ług, na których zatrzymują się pociągi podmiejskie. Dojeżdżają tu również autobusy. Samochodem można sprawnie przemieszczać się drogami wojewódzkimi, wylotowymi z Warszawy. Z Rembertowa blisko jest zarówno do dwóch części obwodnicy Warszawy – północnej (Trasa S8) oraz południowej (Trasa S2).

W obszarze Stary Rembertów znajdują się rejonowe przedszkola i szkoły podstawowe. Przy ul. Kadrowej mieści się Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki. Swoją siedzibę w Nowym Rembertowie ma również wyższa uczelnia – Akademia Sztuki Wojennej.

Nowoczesne budynki przy ścieżce rowerowej - Warszawa Stary Rembertów

Miłośnicy sportu mają bardzo duże możliwości uprawiania różnych dyscyplin. Bliskość dużego kompleksu leśnego umożliwia wybór różnorodnych tras do biegania i jeżdżenia na rowerze. W obszarze znajdują się kluby piłkarskie i sztuk walki, siłownie i kluby fitness. Swoją siedzibę ma tu też Strzelnica Rembertów należącą do CWKS Legia.

Zakupy można zrobić w licznych osiedlowych sklepach, jak również w Biedronce, Lidlu czy Delikatesach Centrum.

Zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna - Warszawa Rembertów

Na terenie Starego Rembertowa są dwie przychodnie rejonowe – przy ulicy Zawiszaków i alei Generała Antoniego Chruściela „Montera”.

W Starym Rembertowie znajduje się wiele knajp i restauracji. Oferta jest różnorodna, większość miejsc zlokalizowanych jest przy alei „Montera”.

Wierni mieszkający na obszarze Stary Rembertów przynależą do parafii przy kościele św. Łucji oraz św. Rafała Kalinowskiego.

Przystanek autobusowy Warszawa Stary Rembertów

Stary Rembertów to typowe przedmieścia z niską zabudową i sąsiedztwem lasu. Wielkim atutem jest doskonała komunikacja kolejowa, która ułatwia połączenie ze Śródmieściem.

Zobacz też obszary zlokalizowane bliżej centrum Warszawy.

Kolejny artykuł

Słodowiec, Piaski – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Słodowiec i Piaski to dwa sąsiadujące ze sobą obszary w warszawskiej dzielnicy Bielany. Ich granice przebiegają trasą S8 oraz ulicami: gen. Maczka, Reymonta, Broniewskiego, Jarzębskiego i Żeromskiego.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu