Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Stary Służew – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Stary Służew to obszar w warszawskiej dzielnicy Ursynów. Granice wyznaczają ulice Ciszewskiego, al. Rodowicza „Anody”, Chłapowskiego, Dolina Służewiecka, Gucin Gaj, Arbuzowa oraz granica rezerwatu Skarpa Ursynowska.

Stary Służew – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Z tego artykułu dowiesz się, czym wyróżnia się obszar Stary Służew znajdujący się w dzielnicy Ursynów. Poznasz tutejsze zabytki, atrakcje i udogodnienia.

Przejdź do akapitów:

Stary Służew – historia

Najwcześniejsze zapiski o szeroko pojętym Służewie pochodzą już z XI w., gdy swój ośrodek misyjny założyli tu Bernardyni. W XIII w. we wsi Służewo erygowano parafię św. Katarzyny, która przetrwała w tym samym miejscu aż do dnia dzisiejszego. Przy kościele znajduje się cmentarz Służewski.

Nowoczesne nieruchomości - Warszawa Ursynów Stary Służew

Stary Służew – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Popularnym miejscem na mapie obszaru Stary Służew jest Fort VIII Służew wybudowany w latach 80. XIX w. Fort jest ulokowany na górce pomiędzy doliną Potoku Służewieckiego i skarpą wiślaną. Fort wraz z okolicznym terenem został sprzedany deweloperowi, powstało nowe osiedle, a fort zrewitalizowano. W dawnych zabudowaniach znajdują się restauracje, bary i kawiarnie.

Fort VIII Służew - Warszawa Stary Służew

Mieszkania – Stary Służew

Charakter zabudowy obszaru jest w niewielkim stopniu mieszkalny. Powstają nowe osiedla, jest parę willowych uliczek. Część obszaru to odnowiony fort oraz okalające go ogródki działkowe.

Nowoczesny blok wierodzinny - Warszawa Ursynów Stary Służew

Komunikacja na obszarze Stary Służew jest dobra – po ulicach krąży wiele linii autobusowych, duże węzły komunikacyjne znajdują się na przystankach przy Dolinie Służewieckiej. Główną arterią obszaru jest Nowoursynowska, która przecina obszar na pół.

Nowe nieruchomści Warszawa Ursynów Stary Służew

Na obszarze Stary Służew – z racji małej liczby osiedli mieszkaniowych – nie ma ani przedszkoli, ani szkół podstawowych. Znajdują się one jednak w sąsiednich obszarach. Edukacja na obszarze jest zdominowana przez szkolnictwo wyższe – znajduje się tu olbrzymi kampus SGGW. Na jego terenie mieście się park Ursynów z pałacykiem Juliana Ursyna Niemcewicza.

Miłośnicy sportu mają w obszarze Stary Służew dobre warunki do rozwijania swoich umiejętności. Jest tu dobra sieć ścieżek rowerowych oraz przyjemne parki i chodniki do biegania. Na terenie kampusu SGGW znajduje się pływalnia.

Nieruchomości Warszawa Ursynów Stary Służew

Na obszarze są niewielkie możliwości zrobienia zakupów spożywczych. Większym punktem handlowym jest Lidl, znajdujący się przy skrzyżowaniu Doliny Służewieckiej i Nowoursynowskiej.

Na terenie obszaru Stary Służew nie ma dedykowanej Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Mieszkańcy korzystają z tych w sąsiednich obszarach.

Wierni mieszkający na obszarze Stary Służew przynależą do parafii przy kościele św. Katarzyny. Kościół jest ciekawy pod względem architektonicznym, na uwagę zasługuje również jego wystrój.

Dom jednorodzinny na Starym Służewcu - Warszawa Ursynów

Stary Służew to pomimo długiej historii młoda dzielnica, która dopiero się rozwija i kształtuje. Jest położona na uboczu, ma dużo zielonych terenów, łatwo też lokalnie poruszać się na rowerze. Trzeba mieć jednak na uwadze, że większość sprawunków będzie można załatwić tylko w sąsiednich obszarach.

Domy jednorodzinne Warszawa Stary Służew

Jeśli szukasz mieszkania w innej części Warszawy, zobacz pozostałe obszary.

Kolejny artykuł

Wiązowna – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Wiązowna to wieś znajdująca się w powiecie otwockim, która od południowego-wschodu sąsiaduje z Warszawą.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu