Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Szamocin – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Szamocin to obszar w warszawskiej dzielnicy Białołęka, graniczący ze wsią Michałów-Grabina w gminie Nieporęt oraz innymi obszarami Białołęki: Kobiałką, Brzezinami, Żeraniem oraz Białołęką Dworską.

Szamocin – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

W tym artykule przedstawiamy krótką historię obszaru Szamocin. Dowiesz się także, czy okolica jest dobrze rozwinięta i oferuje bliskość istotnych punktów, takich jak np. sklepy, szkoły i tereny zielone.

Przejdź do akapitów:

Szamocin – historia

Szamocin był pierwszy raz wzmiankowany na kartach historii w XVIII w. Jeszcze w drugiej połowie XX w. Szamocin był podwarszawską wsią, a w granice Warszawy został włączony w 1977 r.

Dom wolnostojący w malowniczym sąsiedztwie lasu - Szamocin Białołęka Warszawa

Przed wojną większość mieszkańców Szamocina stanowili osadnicy niemieccy, mieszkali tu również Polacy i Żydzi. Podczas II wojny światowej Niemcy przenieśli część swych kolonistów na inne tereny, a Szamocin wraz z okolicą został doszczętnie zniszczony w trakcie trwania walk. Po ustaniu działań wojennych okolicę zasiedliły polskie rodziny rolnicze.

Szamocin – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Nad Kanałem Żerańskim, przy ulicy Długorzecznej, znajduje się Park Syrenki, z bardzo atrakcyjnym placem zabaw dla dzieci w różnym wieku. Obok mieści się skatepark.

Las Szamocin Warszawa

Od zachodu Szamocin graniczy z lasami Białołęki Dworskiej, gdzie wytyczonych jest wiele ścieżek pieszo-rowerowych.

Mieszkania – Szamocin

Charakter zabudowy Szamocina jest typowo podmiejski – znajdują się tu domy jednorodzinne, w północnym obszarze wciąż uprawiana jest ziemia, stoi tu również wiele szklarni, gdzie uprawiane są głównie warzywa. Obszar wciąż się rozwija i rozbudowuje.

Nieruchomość położona w Warszawie na obszarze Szamocin

Autobusy jeżdżą ulicą Płochocińską, znajdującą się we wschodniej części obszaru. Część ulic obszaru jest jedynie utwardzona, infrastruktura drogowa jest w budowie. Poruszanie się samochodem jest dość wygodne – ulica Płochocińska to droga wojewódzka 633, łącząca Warszawę z Nieporętem i Zalewem Zegrzyńskim.

Nieruchomość w otoczeniu terenów zielonych - lokalizacja Warszawa Szamocin

Na terenie obszaru Szamocin nie ma wszystkich istotnych punktów – przedszkola, szkoły czy przychodnie znajdują się w sąsiednich obszarach. Także tutejsza mapa gastronomiczna nie jest zbyt dobrze rozwinięta – przy ul. Stuletniej znajduje się restauracja, a przy ul. Płochocińskiej jest zlokalizowana pizzeria.

Osiedle nowoczesnych domów o niskiej zabudowie - Warszawa Białołęka Szamocin

Zakupy na obszarze Szamocin można zrobić w lokalach handlowych przy ulicy Płochocińskiej, przy północnej granicy obszaru znajduje się Lidl. Przy ul. Płochocińskiej mieści się też gospodarstwo pasieczne Miodziarnia.

Dom wolnostojący pod lasem - Szamocin Białołęka Warszawa

Miłośnicy sportu mieszkający w obszarze Szamocin mogą korzystać ze ścieżek pieszo-rowerowych w białołęckich lasach. Przy ulicy Płochocińskiej znajduje się centrum sportowe Ganador Sport, gdzie mieszczą się korty tenisowe, badmintonowe oraz boisko piłkarskie. Przy ulicy Długorzecznej znajduje się skatepark.

Dom wolnostojący przy drodze - Warszawa Białołęka Szamocin

Wierni mieszkający w obszarze Szamocin przynależą do parafii przy kościele Chrystusa Najwyższego Kapłana w obszarze Kobiałka.

Osiedle domów jednorodzinnych przy drodze dojazdowej - Warszawa Białołęka Szamocin

Szamocin to typowe wiejskie przedmieścia, które dopiero czekają na swój moment rozbudowy infrastruktury.

Jeśli szukasz mieszkania w innej części Warszawy, sprawdź pozostałe obszary.

Kolejny artykuł

Stary Rembertów – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Rembertów to dzielnica Warszawy znajdująca się po prawej stronie Wisły – Stary Rembertów położony jest na północ od linii kolejowej.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu