Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Atrium Oliva laureatem międzynarodowej nagrody European Property Awards 2022-2023


Atrium Oliva, inwestycja premium w Gdańsku, inspirowana klasycznymi domami atrialnymi, otrzymała nagrodę European Property Awards 2022-2023 w kategorii Residential Development 20+ Units. Laur został przyznany przez grono 80 niezależnych ekspertów, któremu przewodniczą członkowie brytyjskiej Izby Lordów. To kolejne międzynarodowe wyróżnienie dla tej inwestycji. Wcześniej Atrium Oliva zdobyło certyfikat BREEAM, który świadczy o najwyższym standardzie realizacji projektu, a także wyjątkowej trosce o dobrostan mieszkańców i ekologię.

Atrium Oliva laureatem międzynarodowej nagrody European Property Awards 2022-2023

Prestiżowy konkurs European Property Awards jest częścią International Property Awards – wydarzenia nazywanego Oscarami w branży nieruchomości. Wybór zwycięskich projektów jest dokonywany w oparciu o szczegółową ocenę szeregu czynników takich jak: estetyka i projekt architektoniczny, lokalizacja inwestycji, jej oryginalność oraz jakość wykonania budynków i wnętrz. W tym roku międzynarodowe jury postanowiło uhonorować inwestycję Atrium Oliva, realizowaną przez trójmiejskiego dewelopera ALLCON. Za projekt architektoniczny osiedla odpowiada sopocka pracownia Roark Studio.

Inwestycja powstaje w Oliwie, jednej z najstarszych, najbardziej zielonychi najpiękniejszych dzielnic Gdańska. To okolica, która słynie z kameralnej, historycznej zabudowy, bliskości rozległych lasów oraz jednego z najważniejszych punktów na mapie miasta: zabytkowego Parku Oliwskiego. Równocześnie pozostaje w doskonałym połączeniu z całą aglomeracją trójmiejską. W sąsiedztwie znajduje się kampus Uniwersytetu Gdańskiego oraz największe w północnej Polsce centrum biznesowe – Olivia Business Centre.

Atrium Oliva od dewelopera ALLCON

Dla projektantów kluczową rolę w projekcie odgrywał człowiek, jego potrzeby i więzi, które nawiązuje z otoczeniem. Przestronne i słoneczne apartamenty powstają w pięciu eleganckich budynkach. Do ich budowy oraz wykończenia wykorzystano najwyższej jakości, certyfikowane materiały oraz technologie przyjazne środowisku naturalnemu. Sercem osiedla pozostaje jednak zaciszne, wolne od ruchu kołowego patio, w którym można odpocząć pośród zieleni i szumu wody.

Atrium Oliva wyróżnia się na rynku niestandardowym i nowatorskim podejściem do projektowania i realizacji inwestycji – mówi Piotr Tarkowski, członek zarządu ALLCON. Zastosowaliśmy szereg nietypowych rozwiązań, jak tężnia solankowa w strefie relaksu, do tej pory stosowana jedynie w uzdrowiskach i hotelach SPA. Bardzo duży nacisk położyliśmy na ekologię, dlatego w projekcie pojawiły się m.in. windy z odzyskiem energii, panele fotowoltaiczne, prywatne ładowarki do aut elektrycznych oraz system umożliwiający optymalne nawadnianie roślin, wykorzystujący wodę deszczową.

Inwestycja Atrium Oliva - certyfikat BREEAM

Właśnie ze względu na przyjazność środowisku inwestycja otrzymała międzynarodowy certyfikat BREEAM Interim na poziomie VERY GOOD, stanowiący dowód najwyższej jakości wykonania z zachowaniem energooszczędnych i ekologicznych standardów. To jedna z trzech inwestycji mieszkaniowych w całej Polsce mogących poszczycić się tym prestiżowym certyfikatem z wynikiem powyżej 60%.

Cieszymy się, że jakość ALLCONu jest doceniana nie tylko przez klientów, ale też przez międzynarodowych, niezależnych ekspertów – podsumowuje Piotr Tarkowski. To wyjątkowa sytuacja, gdy polski projekt w tym samym roku zdobywa ekologiczny certyfikat BREAM, a następnie European Property Awards. Dla naszego zespołu to też dowód na to, że poszerzenie horyzontów, wyjście poza schemat i zastosowanie nowych, odważnych rozwiązań było dobrą decyzją.

Inwestycja Atrium Oliva jako laureat nagrody European Property Awards 2022-2023

Kolejny artykuł

Stacja Kazimierz gotowa. Ruszają odbiory mieszkań w V etapie wspólnej inwestycji Polnordu i Waryński S.A.
Należąca do Cordii spółka Polnord S.A. wspólnie z partnerem – firmą Waryński S.A. Grupa Holdingowa – zakończyła budowę V etapu osiedla Stacja Kazimierz na warszawskiej Woli. Dopełniła tym samym kwartał pomiędzy ulicami Jana Kazimierza, Worcella i Ordona prawie setką mieszkań. To już ostatnia odsłona projektu realizowanego od 2014 roku. Pierwsi nowi właściciele odebrali klucze 20 września.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu