Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Modna kuchnia – najgorętsze trendy wnętrzarskie na 2024


Kuchnia nie jest już tylko miejscem przygotowywania posiłków, ale też sercem domu, gdzie technologia, funkcjonalność i estetyka łączą się w harmonijną całość. W najnowszym artykule Kinga Bartoszyk – architektka Decoroom odkrywa dla nas najgorętsze trendy kuchenne 2024 roku. Od praktycznych rozwiązań, przez modne dodatki, aż po minimalizm – poznaj przyszłość kuchni. Czy jesteś gotowy na kulinarną rewolucję w swoim domu?

Modna kuchnia – najgorętsze trendy wnętrzarskie na 2024

Wzrastająca popularność dużych powierzchni roboczych

Obecnie nadal spędzamy relatywnie dużo czasu na gotowaniu i przygotowywaniu posiłków, co sprawia, że producenci nieustannie wzbogacają swoje oferty o coraz nowocześniejsze sprzęty kuchenne odpowiadające na zmieniające się potrzeby użytkowników. Nie bez powodu w 2024 stawiać będziemy na więcej przestrzeni blatu roboczego, by pomieścić ulubione sprzęty i móc wygodnie z nich korzystać. Klienci chcą mieć na wyciągnięcie ręki roboty kuchenne o dużych gabarytach, frytkownice beztłuszczowe czy ekspresy do kawy, a zwykle nie chcemy chować ich w szafkach kuchennych, gdy są w stałym użyciu.

Tutaj przychodzą z pomocą także rozwiązania typu wysuwane gniazda na wyspach kuchennych i przemyślana ilość gniazdek w blatach, na boku zabudowy meblowej czy w pasie roboczym. Przy czym należy pamiętać o uwzględnieniu minimum 80 cm przestrzeni na przygotowanie posiłków szczególnie pomiędzy płytą a zlewem. W tym roku w kuchniach o odpowiedniej powierzchni rekomendujemy modną i praktyczną wyspę kuchenną – warto zastanowić się nad wykończeniem z kamienia lub lameli albo zaobloną formą. Ciekawym rozwiązaniem są wyspy ruchome, stoliki pomocnicze czy dodatkowe blaty wysuwane z szuflad kuchennych. W kwestii przechowywania na popularności zyskają specjalne systemy doposażenia szafek, które znacznie zwiększają funkcjonalność tej strefy.

modna kuchnia

Modne oświetlenie

Nie od dziś wiadomo, że w kuchni bardzo ważne jest prawidłowo zaplanowane oświetlenie, ale także jego forma oraz barwa światła. W nawiązaniu do bieżących trendów trendów architekci będą chętnie sięgać po dekoracyjne lampy o organicznych formach, modelach w klimacie retro lub te wykonane z naturalnych materiałów.

Funkcjonalność będzie królować w kuchennym oświetleniu! Podczas przygotowywania posiłków, standardowe oświetlenie sufitowe bez oświetlenia podszafkowego rzuca cień na blacie roboczym i praca w kuchni jest utrudniona, więc będziemy stawiać na dodatkowe punkty świetle pod szafkami i półkami kuchennymi. Możemy zastosować kinkiety, listwy podszafkowe lub oprawy oświetleniowe montowane do spodu szafek. Oprócz oświetlenia podszafkowego warto przyjrzeć się także oświetleniu podokapowemu, które przydaje się nad płytą indukcyjną. Barwa może być ciepła, neutralna lub zimna, jednak warto przy pracy na blacie roboczym najlepiej sprawdzi się światło neutralne.

modna kuchnia

Klienci marzą o… spiżarni!

Na popularności zyskują indywidualnie zaprojektowane zabudowy kuchenne z ukrytą spiżarnią i pomieszczenia gospodarcze, które możemy połączyć z meblami na wymiar. Odpowiednio zaprojektowana konstrukcja drzwiczek meblowych z łatwością zastąpi nam standardowe drzwi, a materiał wykonania może być idealnie dopasowany do materiałów użytych na frontach naszych mebli kuchennych – laminowane, fornirowane lub z modnym frezowaniem. Z zewnątrz wygląda to na zwykłą szafkę kuchenną, natomiast po otwarciu mamy dostęp do całkowicie odrębnego pomieszczenia, które może być zagospodarowane dodatkowymi półkami lub szafami. Tworzy nam to jednolitą powierzchnię, powiększa optycznie kuchnię, a przy tym pozwala wykreować naprawę indywidualną przestrzeń.

Minimalizm

Najmodniejsze kuchnie 2024 to te minimalistyczne, w których wszelkie kable, sprzęty, gniazdka są po prostu zgrabnie ukryte w zabudowie lub zaplanowane tak, by nie ingerować w założoną stylistykę i czystość przestrzeni. W zabudowach pojawiają się wysuwane fronty kryjące domową przestrzeń do przygotowywania kawy i herbaty – na co dzień jest odkryta, by wygodnie z niech korzystać, a gdy potrzebujemy, wystarczy przesunąć front i całość chowa się na gładką ścianką.

Decydując się na meble na wymiar możemy zadbać o ukrycie wszystkich technicznych elementów naszych mieszkań już na etapie projektowania zabudowy. Chowane w blatach i zabudowie gniazdka to absolutna podstawa, która znacząco wypływa na efekt wizualny. Wentylacje zazwyczaj mieszczą się w newralgicznych punktach naszych mieszkań i ingerują w estetykę aranżacji, a dzięki współczesnym rozwiązaniom możemy ukryć ją np. w szafce.

modna kuchnia

Sprawdź także: Jak zaaranżować pokój wielofunkcyjny? 5 prostych kroków


O DECOROOM

Pracownia Architektury Wnętrz Decoroom jest obecna na rynku od 2009 roku i z wieloma sukcesami na koncie pozycjonuje się jako jeden z pionierów usługi kompleksowego wykończenia mieszkania „pod klucz”. Decoroom zaprasza Klientów do dwóch flagowych showroomów połączonych z biurem zlokalizowanych w Warszawie oraz we Wrocławiu. Zespół DECOROOM tworzą doświadczeni architekci, zaufane ekipy wykończeniowe, działy realizacji, pracownicy stolarni oraz dział DECOROOM KITCHEN, który zajmuje się kompleksowym wykończeniem zabudowy kuchennej i meblowej.

Kolejny artykuł

Jak przygotować dom do sprzedaży?
Sprzedaż domu to emocjonująca transakcja zarówno dla kupującego, jak i sprzedającego, podczas której każda ze stron pragnie wynegocjować dobrą cenę, przy czym są to zupełnie różne kwoty. Aby przyciągnąć potencjalnych kupujących i uzyskać satysfakcjonujący wynik sprzedażowy ważne jest, aby przygotować nieruchomość w odpowiedni sposób. W tym artykule podzielimy się praktycznymi wskazówkami, dzięki którym sprzedaż mieszkania przebiegnie efektywnie i efektownie.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu