Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Nowe mieszkania i domy w Warszawie i okolicach

Mieszkania z rynku pierwotnego w Warszawie budowane są najczęściej w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, blisko centrum. Warszawa przyciąga do siebie wiele osób poszukujących pracy, a także turystów, planujących zatrzymać się w stolicy na dłużej. Z tego też powodu, oprócz zakupu prywatnego mieszkania, bardzo dobrym pomysłem jest zakup mieszkania z rynku pierwotnego w celach inwestycyjnych. W ofercie warszawskich deweloperów można znaleźć bardzo wiele mieszkań specjalnie przeznaczonych pod wynajem.

Poznaj inwestycje w Warszawie

Warszawa, Wawer
Bysławska
14 dostępnych domów
  • Rezerwat przyrody Wyspy Zawadowskie (9 minut spacerem)
  • Las Ponca (15 minut spacerem)
  • Lidl (7 minut samochodem)
  • Rezerwat przyrody Wyspy Zawadowskie (9 minut spacerem)
  • Przystanek autobusowy (7 minut spacerem)
DOM
Zobacz szczegóły

Odkrywaj w Warszawie

Zakup nowego mieszkania wiąże się z wieloma formalnościami, które bardzo często budzą wiele wątpliwości wśród przyszłych mieszkańców. Aby ułatwić podjęcie dobrej decyzji, razem z ekspertami od prawa i finansów stworzyliśmy liczne porady, które wytłumaczą, jaki kredyt będzie najbardziej opłacalny, czy warto ubezpieczyć mieszkanie, co to jest rękojmia dewelopera, czym różni się zadatek od zaliczki, a także na jakie zapisy w umowie należy uważać.
zobacz listę artykułów

Promocje deweloperów w Warszawie

DEVELIA: Aleje Praskie
zobacz inwestycję

Dzień otwarty osiedla Aleje Praskie

Już w sobotę, 14 września zapraszamy na Dzień Otwarty na osiedlu Aleje Praskie na warszawskiej Pradze-Południe! W godzinach 10:00 – 15:00 przedstawiciele Develii zaprezentują wszystkim chętnym gotowe lokale, a doradcy oraz architekci wnętrz z Deer Design udzielą fachowych porad. Czekamy na Ciebie przy ul. Podskarbińskiej 32/34 w Warszawie!

Do końca wydarzenia pozostały 4 dni
Matexi Polska: Sokratesa 11A
zobacz inwestycję

Dni Otwarte na budowie 14-15 września

Rabaty do każdego mieszkania!

Do końca wydarzenia pozostało 5 dni

Dowiedz się więcej o rynku pierwotnym w Warszawie

Rynek pierwotny w Warszawie

Warszawa jest jednym z miast, gdzie deweloperzy najchętniej i najliczniej stawiają nowe inwestycje. Nie da się ukryć, że stolica Polski przyciąga do siebie bardzo wielu przyszłych mieszkańców czy też turystów, którzy nierzadko zostają w niej na dłużej. Wybierając nowe mieszkanie czy dom warto przejrzeć bogatą ofertę warszawskiego rynku pierwotnego, a w ostatecznym wyborze pomocne będą spacery 3D. Wśród deweloperów można znaleźć tych, którzy z nieruchomościami związani są od bardzo dawna i cieszą się zaufaniem, a swoje inwestycje stawiają z solidnych i sprawdzonych materiałów. Ale są też nowi deweloperzy, którzy starają się zaproponować coś świeżego, czego jeszcze na rynku pierwotnym nie było. Warszawa obfituje w wiele atrakcji, a mieszkań w centrum nie brakuje. Nowe mieszkanie w samym centrum Warszawy na pewno przypadnie do gustu tym, którzy lubią mieć wszystko pod ręką zamiast tracić czas na zbędne dojazdy do ważnych dla nich miejsc. Natomiast ci, którzy lubią ciszę i otoczenie licznej zieleni, będą mieli do wyboru ciekawe propozycje domów pod Warszawą.

Czy warto mieszkać w Warszawie?

Warszawa wielu osobom kojarzy się z luksusem, z miastem, w którym można wiele osiągnąć i ogólnie żyje się lepiej. Jednak czy warto tutaj mieszkać? Deweloperzy bardzo lubią stolicę i stawiają tu niezliczone nowe inwestycje. Każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Wśród bogatej oferty mieszkaniowej można znaleźć zarówno mieszkania blisko centrum i wszystkich atrakcji, które oferuje Warszawa, ale także domy zlokalizowane na obrzeżach – w wielu przypadkach dojazd z takiego miejsca do centrum jest naprawdę dobry, a wybierając dom zyskujemy duże poczucie prywatności. Stolica przypadnie do gustu studentom czy osobom, które szukają dobrze płatnej pracy z perspektywami. Warszawa skupia wokół siebie także licznych turystów, którzy chętnie skorzystają z wynajmu krótkoterminowego, jak również długoterminowego. A zdecydowanie się na zamieszkanie w Warszawie – niezależnie od tego czy na stałe, czy tylko na pewien czas – na pewno będzie dobrym wyborem. 

Mieszkanie blisko centrum czy dom pod Warszawą?

Wszystko zależy od tego, co kto lubi, a wybór jest naprawdę szeroki. Pierwsze pytanie, na które trzeba sobie postawić odpowiedź, to: mieszkanie czy dom? Wiadomo, że w mieście znajdziemy głównie oferty z mieszkaniami, rzadziej trafimy na dom blisko centrum – jednak i takie okazje się zdarzają, więc warto na bieżąco śledzić działania deweloperów na rynku pierwotnym. Natomiast pod Warszawą i na jej obrzeżach znajdziemy bardzo wiele budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych, segmentów czy bliźniaków. Dom to zawsze prywatna inwestycja, która daje duże poczucie własności. Natomiast mieszkanie w większości przypadków będzie tańsze, chociaż oczywiście nie zawsze, ponieważ można znaleźć wiele domów w cenie średniego mieszkania. Trzeba tylko cierpliwie przeglądać oferty z nowymi mieszkaniami i domami od deweloperów, którzy budują w Warszawie.

Nowe mieszkania – czego oczekiwać?

Nowe mieszkania  budowane są w wysokim standardzie. Deweloperzy starają się zadbać o wszystko, co będzie potrzebne mieszkańcom do wygodnego i bezpiecznego życia. Same mieszkania wyróżniają się funkcjonalnymi układami i szerokim wyborem metraży. Często stosuje się duże okna, tak aby pomieszczenia były dobrze doświetlone. Każde mieszkanie posiada balkon, loggię, taras lub ogródek, czasem zdarza się, że dane mieszkanie ma dwie dodatkowe powierzchnie użytkowe. W ofercie obido można znaleźć także mieszkania z dodatkową łazienką lub dodatkowym WC. Na nowych osiedlach bardzo starannie projektuje się przestrzenie wspólne. Deweloperzy zapewniają mieszkańcom strefy zabaw dla najmłodszych, jak również tereny rekreacyjne z siłownią zewnętrzną lub wewnętrzną. Bardzo starannie zagospodarowana jest zieleń i mała architektura. Osiedla, dla bezpieczeństwa mieszkańców, są chronione i monitorowane. Bardzo popularne są pakiety smart, które pozwalają na inteligentne zarządzanie mediami i oświetleniem. W inwestycjach premium można liczyć także na lobby z recepcją czy pomoc w najmie mieszkania np. w przypadku apartamentów inwestycyjnych. 

Apartamenty inwestycyjne w Warszawie

Apartamenty inwestycyjne cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ niosą ze sobą wiele korzyści dla obydwu ze stron. Inwestowanie w nieruchomości jest dobrym sposobem na zabezpieczenie kapitału, daje także pewne zyski. Do wyboru jest wynajem krótkoterminowy i długoterminowy, z czego ten drugi daje większą pewność i stabilność, ponieważ gwarantuje stały wpływ pieniędzy na konto. Łatwiej też znaleźć osoby, które interesuje wynajmowanie przez dłuższy czas. Takimi osobami będą na pewno studenci czy rodziny. Kupując apartament inwestycyjny bardzo często można liczyć na kompleksowe zarządzanie najmem, czyli: szukanie osób zainteresowanych wynajmem, regulowanie płatności, windykację należności, kontrolę mieszkania, raporty. Warszawa jest bardzo dobrym miejscem, aby zdecydować się na apartament inwestycyjny, ponieważ przyciąga ona bardzo dużo studentów i pracowników. Większość dzielnic zapewnia także doskonałe skomunikowanie.

Wyprawa do Mordoru – mieszkania blisko pracy

Warszawa jest miastem, które stanowi centrum biznesowe, skupiające wokół siebie wielu biznesmenów czy osoby poszukujące lepszej pracy. Największe skupisko korporacyjnych biurowców znajduje się na Służewcu, przy ulicy Domaniewskiej. Dojeżdża tutaj ok. 100 tysięcy pracowników, stąd też, co raczej nie powinno dziwić, gigantyczne korki i utrudnienia w komunikacji. Dlaczego Mordor? Ponieważ dotarcie do pracy jest bardzo utrudnione i żeby osiągnąć cel trzeba natrudzić się nie mniej niż Frodo i Sam z powieści Tolkiena. 

Studiowanie w stolicy

Na pewno niejedna osoba kiedyś pomyślała, że fajnie byłoby studiować w Warszawie. W końcu jest to miasto, które kojarzy się z wieloma korzyściami, wartościowymi studiami, dobrze płatną pracą i licznymi rozrywkami na każdym kroku. Wybierając studia w Warszawie, absolwenci mogą liczyć na pewniejszą pracę, chociażby dlatego, że wiele warszawskich ośrodków uniwersyteckich współpracuje z różnymi przedsiębiorstwami – wzrasta więc możliwość przyjęcia do pracy już w trakcie praktyk lub też bezpośrednio po ukończeniu studiów. W Warszawie znajduje się bardzo dużo uczelni, zarówno tych publicznych, jak i prywatnych. Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście Uniwersytet Warszawski i Politechnika Warszawska. Natomiast biorąc pod uwagę kwestie mieszkaniowe – duża liczba studentów wpływa na szybki rozwój mieszkań i apartamentów pod wynajem. Dlatego dobrym pomysłem jest zakupić lokal, który będzie można wynajmować osobom studiującym w Warszawie. Warto także wiedzieć, że najbardziej atrakcyjne mieszkania pod inwestycję to te dwupokojowe, najlepiej o powierzchni ok. 40 m². Nie ma się co dziwić, takie mieszkanie umożliwia bowiem korzystanie z niego w kilku wariantach: sprawdzi się zarówno dla singla, pary, czy dwójki znajomych. Wśród powierzchni dodatkowych, najbardziej cenione są duże balkony

Najpopularniejsze dzielnice

Ci, którzy szukają nowego mieszkania lub domu w Warszawie, na pewno orientują się, które dzielnice są najlepsze, aby w nich zamieszkać. Można znaleźć bardzo wiele zestawień z najpopularniejszymi częściami stolicy, w których warto rozważyć kupno mieszkania czy domu. Także obserwując deweloperów można zobaczyć, gdzie najczęściej budują swoje nieruchomości. Z ostatnich analiz wynika, że najpopularniejsze dzielnice do zamieszkania to: Wilanów, Ursynów, Żoliborz, Bemowo, Praga-Południe czy Mokotów. Wśród osób ankietowanych najwięcej głosów zebrały te obszary, gdzie mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie, mają dostęp do terenów zielonych i najbardziej potrzebnych sklepów czy placówek. Bardzo ważna była także kwestia sprawnej komunikacji – bliskość metra, tramwaju czy autobusu.

Kredyt na nowe mieszkanie

Warszawa nie musi oznaczać, że będzie drogo. Jest wiele inwestycji, które nie przekraczają średniej ceny mieszkań w innych miastach. Chyba że mówimy o tych inwestycjach, które znajdują się w ścisłym centrum i są apartamentami z wszystkimi możliwymi udogodnieniami. Jednak kredyt na nowe mieszkanie, zwłaszcza jeśli mamy po części wkład własny, nie wydaje się takim złym pomysłem. Dodatkowo jeśli inwestujemy w mieszkanie pod wynajem, kredyt spłaca się z czynszu osób wynajmujących. Jednak wcześniej warto sprawdzić swoją zdolność kredytową. Jest bowiem wiele czynników, które mogą wpłynąć na obniżenie potrzebnej kwoty lub też, co gorsza, całkowicie przekreślić możliwość wzięcia kredytu. Koniecznie trzeba prześledzić swoje zarobki, źródła dochodów, obecne zobowiązania (np. już istniejące kredyty), koszty utrzymania gospodarstwa domowego, swój wiek, wielkość kredytu, który chce się wziąć oraz ilość wkładu własnego. Dobrym rozwiązaniem może okazać się znalezienie współkredytobiorcy – dzięki temu szansa na kredyt staje się większa. Załatwianie formalności kredytowych zabiera sporo czasu, dlatego pamiętajmy o tym, zwłaszcza jeśli interesuje nas zakup mieszkania, które będzie wnet gotowe do odbioru.

Czym Warszawa przyciąga turystów?

Przede wszystkim Warszawa jest największym miastem Polski i stanowi centrum państwa. Nie ma się co dziwić, że jest ona obowiązkową częścią na mapie, którą koniecznie trzeba zobaczyć. Warszawa stanowi duże skupisko obiektów kulturalnych i rozrywkowych, ale także historycznych zabytków i terenów zielonych, gdzie można aktywnie spędzić czas. Wśród największych atrakcji znajdzie się na pewno warszawski rynek na Starym Mieście, który stanowi kontrast do pozostałego nowoczesnego centrum. Na rynku, oprócz pomnika syrenki, który trzeba zobaczyć, znajdują się ładnie odrestaurowane kolorowe kamieniczki, tworzące poniekąd odrębne urokliwe miasteczko. Następnym punktem na mapie warszawskich atrakcji są Łazienki Królewskie, czyli ok. 76-hektarowy teren w kompozycji pałacowo-ogrodowej. Oprócz długich alejek pomiędzy drzewami znajduje się tam również Amfiteatr, Pałac na Wyspie czy Pałac Myślewicki. Inne atrakcje, które warto zobaczyć to Zamek Królewski, Belweder, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernika, a z bardziej rozrywkowych miejsc Neon Muzeum, warszawskie ZOO czy Multimedialny Park Fontann. 

Warszawa – ciekawostki, które musisz znać

Największe miasto w Polsce

Warszawa jest największym miastem pod względem powierzchni i liczby ludności. 

Wał Miedzeszyński

To warszawska ulica licząca aż 14,6 km! Wał Miedzeszyński to najdłuższa ulica w kraju. 

Zielono mi

Warszawa słynie z licznych terenów zielonych, podaje się ich ok. 90. A dodatkowo Warszawa jest jedyną stolicą w UE, gdzie blisko ścisłego centrum miasta znajduje się rezerwat przyrody – dokładnie jest to Jeziorko Czerniakowskie w dzielnicy Mokotów.

Kto w Warszawie góruje nad miastem?

Pałac Kultury i Nauki – czyli dar dla Polski od narodu radzieckiego. PKiN jest najwyższym budynkiem w Polsce. Natomiast w momencie otwarcia (1955) był na drugim miejscu pod względem najwyższych budowli w Europie. Jego wysokość wynosi 237 metrów. Warto tutaj także wspomnieć o inwestycji Złota 44, która liczy 192 metry wysokości i jest jednym z najwyższych budynków mieszkalnych w Polsce oraz w UE.

Warszawa jako stolica Polski – czy faktycznie jest nią od tak dawna?

Już w szkole uczymy się o tym, że Warszawa jest drugą stolicą Polski, od czasu kiedy to w 1596 roku król Zygmunt III Waza przeniósł stolicę z Krakowa do Warszawy. Jednak tak naprawdę wszystko odbyło się nieformalnie i zmiana miejsca dotyczyła tylko samego króla, który zaczął urzędować w Warszawie. Oficjalnie dopiero w 1918 roku Warszawa została ogłoszona stolicą Polski, jednak formalny zapis o takim stanie rzeczy pojawił się w 1952 roku w Konstytucji Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej! A to oznacza, że stolica Warszawy wcale nie jest taka stara, za jaką się ją uznaje. 

Hejnał o godzinie 11:15

Jeśli ktoś nie zna historii z dnia 17 września 1939 roku to na pewno zastanawia się, czemu akurat taka godzina. Otóż właśnie 17 września 1939 roku o godzinie 11:15 miało miejsce bombardowanie, podczas którego wskazówki zegara, znajdującego się na Zamku Królewskim, zostały zatrzymane. Dopiero po odbudowie uszkodzonych fragmentów, zegar mógł zacząć ponownie odmierzać czas. Na pewno nikogo nie zdziwi fakt, że wskazówki ruszyły od „symbolicznej” godziny 11:15. Stąd też zwyczaj, że hejnał wybrzmiewa właśnie o takiej godzinie.

Syrenka na warszawskim rynku

Zastanawialiście się kiedyś czemu akurat syrenka? Nikt do końca nie ustalił, skąd wziął się taki pomysł na pomnik, jednak jest ona główną bohaterką kilku legend. Najpopularniejszą jest chyba ta, która opowiada jak to syrenka po wynurzeniu z wody została oczarowana widokiem Warszawy i postanowiła się tam zadomowić. Została jednak porwana przez kupca, który chciał z niej zrobić widowiskową atrakcję. Do akcji wkroczył syn rybaka, który dzielnie wyrwał syrenkę z sideł złego handlarza, a ta, aby podziękować za ten szlachetny czyn, postanowiła już zawsze chronić Warszawę. Mniej znana legenda opowiada o wielkiej miłości syrenki i Gryfa, odpowiedzialnego za pieczę nad miastem. Para być może żyłaby szczęśliwie, gdyby gryf nie został zabity w trakcie najazdu Szwedów. Od tego momentu syrenka postanowiła przejąć na siebie dotychczasowe obowiązki ukochanego i dzielnie strzec Warszawy.

Mieszkanie bez wkładu własnego – Warszawa

Szukasz mieszkania bez wkładu własnego w Warszawie? Zobacz dostępne oferty: https://obido.pl/rynek-pierwotny-warszawa/oferty-donation.htm

Najczęstsze pytania użytkowników

Który obszar w Warszawie jest najchętniej wybierany przez poszukujących mieszkania?

W Warszawie najchętniej wybierana jest dzielnica Mokotów.

Ile wynosi średnia cena za m² mieszkania w Warszawie?

W lipcu 2024 r. średnia cena za m² wyniosła: 17 351 zł.

Ile kosztuje nowe mieszkanie w Warszawie?

W lipcu 2024 r.  średnia cena za mieszkanie wyniosła: 965 577 zł.