Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Służewiec – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Służewiec to przemysłowa część Mokotowa, która prężnie się rozwija i powoli zmienia charakter na mieszkalny. Granice wyznaczają ulice Jana Pawła Woronicza, Wołoska, Obrzeżna, Bokserska oraz tory linii radomskiej.

Służewiec – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Szukasz mieszkania w świetnie rozwiniętej części Warszawy? W tym artykule przedstawiamy obszar Służewiec, znajdujący się w dzielnicy Mokotów. Miejsce to spodoba się osobom, które cenią sobie wygodny dostęp do najważniejszych punktów handlowo-usługowych i komunikacyjnych. Służewiec będzie także idealnym miejscem dla inwestorów, którzy poszukują lokalu pod wynajem.

Przejdź do akapitów:

Służewiec – historia

Wieś Służewiec istniała już w XV w., w XIX wybudowano Fort VIIA Twierdzy Warszawa. Już w 1938 r. Służewiec został włączony w granice Warszawy, a rok później przeniesiono tu tor wyścigów konnych z Pola Mokotowskiego (dziś obiekt znajduje się na Ursynowie). Projektantem zagospodarowania przestrzennego na Służewcu był J. Krotkiewicz z Warszawskiego Biura projektów Budownictwa Przemysłowego.

Inwestycje w świetnym punkcie komunikacyjnym; Warszawa Mokotów Służewiec

Obszar Służewiec możemy podzielić na część północną i południową. Południowa część obszaru to wielka płyta lat 70. XX w. W północnej mieściły się zakłady przemysłowe i magazyny. Zakłady przemysłowe już od lat ustępują miejsca biurowcom, tu też mieści się słynny Mordor.

Służewiec – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Na terenie obszaru Służewiec nie ma żadnego parku ani specjalnego miejsca rekreacji, jednak w pieszej odległości znajduje się Tor Służewiec oraz Fort Zbarż.

Miłośnicy sportu na Służewcu mają do dyspozycji kluby Zdrofit przy ul. Konstruktorskiej i Marynarskiej, Calypso z basenem na ul. Postępu oraz mniejsze centra sportowe. Dzieci mogą trenować w Akademii Piłkarskiej Służewiec – KS GROM PRO Mokotów, w klubie Razem dla piłki, oraz w STF Champion Klubie Futbolu Amerykańskiego.

Służewiec – mieszkania

Na terenie Służewca znajdują się przedszkola państwowe i prywatne, natomiast szkoły podstawowe skupione są w południowej części dzielnicy. Blisko również do mokotowskiego kampusu Uniwersytetu Warszawskiego – Wydziałów Zarządzania oraz Lingwistyki Stosowanej.

Przestronne mieszkanie w niewysokim bloku położonym w biznesowej części Warszawy - Warszawa Mokotów Służewiec

Na Służewcu jest liczne skupisko centrów medycznych, mieści się tutaj zarówno Lux-Med, jak i Medicover oraz Enel-Med, a także inne, mniejsze specjalistyczne gabinety.

Popularnym miejscem zakupowym na Służewcu jest skupisko pawilonów i sklepów u zbiegu ulic Rzymowskiego i Gotarda. W bardzo bliskim sąsiedztwie znajduje się również Galeria Mokotów, największe centrum handlowe Warszawy. W Galerii Mokotów są sklepy, gastronomia, kino Cinema City, jak również inne miejsca rozrywki.

Galeria Mokotów Warszawa Mokotów Służewiec

Służewiec to bardzo dobrze skomunikowana część Warszawy. Znajduje się tu stacja kolejowa Warszawa Służewiec – miejsce skąd odjeżdżają pociągi zarówno do Śródmieścia, na Dworzec Zachodni, jak i do podwarszawskich miejscowości. Są również tramwaje i autobusy dojeżdżające do metra Wierzbno i Służew oraz Wilanowskiej, a także trasy wyjazdowe z miasta (S79).

Z uwagi na ogromną ilość pracowników Mordoru, codziennie pojawiających się w dzielnicy, bardzo atrakcyjna jest oferta gastronomiczna Służewca, która wciąż się rozwija. To także doskonała lokalizacja, aby zakupić mieszkanie w celach inwestycyjnych.

Inwestycje na Służewcu - bliskość centrum biurowego i blisko głównych ciągów komunikacyjnych

Biznesowy charakter dzielnicy również zadziałał na ofertą hotelarską – przy ulicy Postępu znajdują się Vienna House Mokotow Warsaw oraz Hampton by Hilton Warsaw Mokotow.

Wierni mieszkający na Służewcu korzystają z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Mieszkanie znajduje się w ciekawym architektonicznie bloku na nowoczesnym osiedlu; Warszawa Mokotów Służewiec

Obszar Służewiec bardzo prężnie się rozwija i jest miejscem wielu inwestycji zarówno mieszkaniowych, jak i biurowych. Z przyjemnością będą tu mieszkać osoby, które lubią miasto, jego rytm i pęd. Niewątpliwą zaletą jest, iż w dni wolne od pracy, gdy biura są zamknięte, robi się luźno.

Inwestycje w świetnej lokalizacji - Warszawa Mokotów Służewiec

Interesuje Cię mieszkanie położone w innej, spokojniejszej części Warszawy? Zobacz pozostałe obszary.

Kolejny artykuł

Siekierki – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
To obszar Warszawy w dzielnicy Mokotów – położony nad Wisłą, przylegający do Trasy Siekierkowskiej, sąsiadujący z Czerniakowem.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu