Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Apartamenty inwestycyjne w Warszawie — jedna nieruchomość, wiele korzyści

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Apartamenty inwestycyjne niosą ze sobą bardzo wiele korzyści, a biorąc pod uwagę, że nieruchomości są dobrym zabezpieczeniem kapitału – wszystko to zapewnia pewne zyski i stały przychód. Planując zakup apartamentu, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, w jakiej lokalizacji mieści się dana inwestycja. Jest to bowiem jeden z ważniejszych czynników, który wpływa na atrakcyjną ofertę wynajmu.

Apartamenty inwestycyjne w Warszawie  — jedna nieruchomość, wiele korzyści

Nieruchomości wiążą się z wieloma zyskami, dlatego warto ulokować swój kapitał w te z nich, które cieszą się uznaniem i będą przynosić nam pewne przychody. Zakupiony przez nas apartament inwestycyjny będzie kompleksowo zarządzany przez wyspecjalizowaną firmę. Możemy liczyć na to, że zajmie się ona pozyskiwaniem najemców i dbaniem o ich zadowolenie. Dodatkowo będzie prowadziła monitoring bieżącej dostępności najmu, a także działania marketingowe, które wpłyną na zwiększenie zainteresowania zakupionym przez nas apartamentem.

Wynajem krótkoterminowy czy długoterminowy – na co się zdecydować?

Możemy zdecydować się albo na wynajem krótkoterminowy, albo długoterminowy. Sami musimy zdecydować, która forma będzie przynosiła nam więcej korzyści. Jeśli chodzi o wynajem długoterminowy daje on większą pewność odnośnie inwestycji, ale także wiąże się on ze stałym wpływem pieniędzy. Tutaj umowa zawierana jest przeważnie na okres powyżej 12 miesięcy i największe zainteresowanie będzie miała np. wśród firm szukających mieszkań dla swoich pracowników. Wynajem krótkoterminowy przypomina trochę wynajmowanie pokoi w hotelu na określone doby. Jednak krótki pobyt w apartamencie jest bardziej atrakcyjną formą, ponieważ oprócz miejsca do spania najemca ma także do dyspozycji salon, łazienkę, balkon, taras lub ogródek – w zależności od tego, na którym piętrze mieści się dane mieszkanie. Niestety wynajem krótkoterminowy może wiązać się z częstszymi naprawami ze względu na duży przepływ różnych lokatorów.

Apartament inwestycyjny – nowe mieszkanie w Warszawie

Apartament inwestycyjny – korzyści dla właściciela

Apartamenty inwestycyjne dają właścicielowi podwójne korzyści – albo decyduje się on na to, żeby go wynająć, albo wykorzystuje go do swojego własnego użytku. Jednak warto tutaj zastanowić się nad tym, jaki czas jest najlepszy na jedno i drugie. Dlatego też jeśli chcemy wynajmować pokoje długoterminowo, np. studentom, najlepiej to zrobić przez cały czas trwania roku akademickiego, a okres wakacyjny przeznaczyć dla siebie. Jeśli nie mamy potrzeby mieszkania w zakupionym przez nas apartamencie, wynajem długoterminowy będzie dla nas najbardziej korzystny – trzeba tylko znaleźć odpowiednią grupę osób, która wprowadzi się do naszego mieszkania na długi czas.

Apartamenty inwestycyjne w Warszawie

Grupa docelowa a lokalizacja

Jeśli chodzi o to, jakie osoby będą najbardziej zainteresowane naszym apartamentem, na pewno warto zwrócić uwagę na pracowników dużych firm, studentów, albo osoby turystycznie spędzające czas w danym mieście. Dla wszystkich wymienionych osób istotna będzie taka lokalizacja, która zapewni szybki dostęp do wszystkich ważnych miejsc. Dotarcie do centrum w krótkim czasie jest więc najważniejsze. Bardzo liczy się także to, czy obok naszego apartamentu są przystanki komunikacji miejskiej, a już zwłaszcza te tramwajowe – w końcu podróżowanie tramwajem bardzo często pomaga nam w ominięciu korków. Oprócz tego ważne są sąsiadujące miejsca rozrywki, ośrodki sportowe, jak również zielone tereny rekreacyjne.

Kolejny artykuł

Apartamenty inwestycyjne w Krakowie — jedna nieruchomość, wiele korzyści
Rynek nieruchomości rozwija się w bardzo szybkim tempie i zdecydowanie warto w niego zainwestować. Tym bardziej, że nieruchomości są bardzo dobrym zabezpieczeniem kapitału. Inwestować można poprzez ulokowanie swojego funduszu w lokale, mieszkania czy apartamenty, które stają się coraz bardziej popularne, gdyż niosą ze sobą bardzo wiele korzyści zarówno dla wynajmującego, jak i najemcy.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu