Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Nowoczesny plac miejski w Ursusie Centralnym


RONSON Development, w ramach kolejnego etapu inwestycji Ursus Centralny, prowadzi prace nad stworzeniem nowoczesnego placu miejskiego. To przyjazna i funkcjonalna przestrzeń zaprojektowana z myślą o lokalnej społeczności.

Nowoczesny plac miejski w Ursusie Centralnym

Jako deweloper myślimy o realizowanych projektach całościowo, również w kontekście otoczenia naszych inwestycji. Tworzymy przestrzenie do życia dla naszych klientów i mieszkańców osiedli, na których inwestujemy. Mamy świadomość, że budowa nowych dróg, placów miejskich czy placówek edukacyjnych i kulturalnych jest kluczowa w zapewnieniu komfortu ich mieszkańcom, zwłaszcza gdy są one budowane wieloetapowo. Jesteśmy dużym graczem na rynku, który jako jeden z niewielu może podjąć się realizacji projektów o tak wielkiej skali – mówi Boaz Haim, Prezes RONSON Development.

Wraz z uruchomieniem sprzedaży 5 etapu inwestycji Ursus Centralny powstaje unikalna na skalę miasta inicjatywa – placu miejskiego, który RONSON przekaże władzom dzielnicy. Ursus Centralny jest najchętniej wybieraną inwestycją w ofercie dewelopera. To samowystarczalne osiedle, które oferuje swoim mieszkańcom szeroką bazę handlowo-usługową, placówki medyczne czy zaprojektowany w centralnej części bulwar z atrakcjami, takimi jak fontanny, kreatywne place zabaw oraz strefy aktywności. Teraz do udogodnień osiedla deweloper dołączy także teren zielony – Realizowany plac miejski to rezultat wielomiesięcznych konsultacji oraz zaangażowania projektantów, którzy z myślą o mieszkańcach oraz przyszłych użytkownikach stworzyli wyjątkowe miejsce do odpoczynku, spotkań, relaksu czy celebrowania wydarzeń kulturalnych dzielnicy – mówi Karolina Bronszewska, Dyrektor Marketingu i Innowacji RONSON Development.

Plan inwestycji powstał w oparciu o wytyczne wynikające z obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i w konsultacji z władzami miasta. Plac miejski od skrzyżowania ul. Silnikowej i Taylora będzie w przyszłości wykorzystywany przez Urząd Miasta, Dom Kultury na potrzeby wydarzeń kulturalnych, czy pod ogródki kawiarniane.

Projekt placu obejmuje 3 etapy – W tym momencie trwa realizacja etapu pierwszego, obejmującego fragment placu od skrzyżowania ul. Silnikowej z ul. Taylora oraz wzdłuż 5 i 6 budynku etapu 4 Ursusa Centralnego. Prace w tym obszarze już ruszyły. Zakończyliśmy utwardzenie powierzchni, zainstalowaliśmy elementy małej architektury, takie jak leżaki, ławki, donice, oraz przygotowaliśmy teren pod posadzenie roślin. Te planujemy zasadzić już na wiosnę. Po zakończeniu wszystkich etapów teren zostanie przekazany miastu –komentuje Karolina Bronszewska.

RONSON stawia na zieleń i eko-trendy

Realizowany plac miejski będzie charakteryzował się dużą ilością zieleni. Projekt przewiduje nasadzenie 47 wysokich drzew, liczne krzewy oraz ponad 2000 sadzonek traw ozdobnych. Zdecydowaliśmy się wykorzystać głównie rodzime gatunki, takie jak platany, lilaki czy klony, które doskonale radzą sobie w polskich warunkach klimatycznych – podkreśla Karolina Bronszewska.

Zgodnie z filozofią RONSON Development kluczową rolę w projekcie odgrywa ekologia i zrównoważony rozwój – Staramy się dostosować nasze działania do najnowszych trendów, dlatego coraz częściej odchodzimy od tradycyjnych, dużych połaci trawników. Ich utrzymanie wymaga bowiem znacznej ilości wody i częstego koszenia, co generuje dodatkowe koszty oraz wpływa negatywnie na środowisko. Zamiast tego, skupiamy się na nasadzeniu roślin okrywowych oraz krzewów, które nie tylko wymagają mniej pielęgnacji, ale także stanowią atrakcyjną i przyjazną dla środowiska alternatywę trawnika – mówi Karolina Bronszewska.

Deweloper przygotował również szereg innych udogodnień. W ramach placu miejskiego zostało zaprojektowanych wiele elementów małej architektury. Są to leżaki, ławki, hamaki czy kosze na śmieci. Na placu pojawią się także ciągi piesze z nawierzchni mineralnych.

Nowa pula mieszkań w sprzedaży

W sprzedaży są już mieszkania w ramach uruchomionego piątego etapu inwestycji. Osiedle Ursus Centralny jest częścią najszybciej rozwijającej się dzielnicy Warszawy, z dużym potencjałem inwestycyjnym. To samowystarczalne osiedle. Na jego terenie powstają liczne punkty usługowe oraz bulwar z atrakcjami, takimi jak fontanny, place zabaw, strefy fitness oraz odpoczynku. Dodatkowo, pobliski EKOpark zapewnia mieszkańcom relaks i dobrą zabawę w otoczeniu zieleni.

Inwestycja Ursus Centralny jest doskonale skomunikowana - znajduje się w bliskim sąsiedztwie stacji SKM i przystanków autobusowych, co umożliwia szybki dojazd do centrum Warszawy w zaledwie 15 minut. Cała inwestycja składać się będzie z 6 etapów, które łącznie liczą ponad 1600 mieszkań. To kompleksowe przedsięwzięcie zapewni przyszłym mieszkańcom wysoki standard życia w atrakcyjnej lokalizacji, z pełnym dostępem do infrastruktury oraz licznych udogodnień na terenie osiedla.

Kolejny artykuł

Nowe rozwiązanie na rynku deweloperskim. Ronson Development zaprosił klientów na pierwszy Wirtualny Dzień Otwarty
W dobie epidemii koronawirusa deweloperzy musieli odwołać dni otwarte na realizowanych osiedlach i znacznie ograniczyć działalność biur sprzedaży. Ale Ronson Development znalazł sposób, by zaprosić klientów na wspólne zwiedzanie jednej ze swoich flagowych inwestycji, bez narażania niczyjego zdrowia. W środę, 8 kwietnia, ekipa dewelopera zorganizowała pierwszy Wirtualny Dzień Otwarty na warszawskim osiedlu Nova Królikarnia. Klienci przyjęli to rozwiązanie z dużym entuzjazmem – w relacji na żywo uczestniczyło momentami jednocześnie nawet 170 osób, a w ciągu zaledwie kilku godzin po jej zakończeniu została ona wyświetlona ponad 4 tysiące razy.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu