Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Ranking deweloperów – Warszawa. Sprawdź 10 najbardziej popularnych deweloperów | 2020

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Dla osób, które szukają nowego mieszkania duże znaczenie ma wybór odpowiedniego dewelopera. Na rynku pierwotnym działa bardzo wiele firm, dlatego podjęcie ostatecznej decyzji może sprawić niemały kłopot. Aby Ci to ułatwić stworzyliśmy ranking. Warszawa to jedno z miast, które wyróżnia się dużą ilością nowych inwestycji, dlatego warto dokładnie przyjrzeć się najlepiej prosperującym deweloperom.

Ranking deweloperów – Warszawa. Sprawdź 10 najbardziej popularnych deweloperów | 2020

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Zastanawiasz się nad zakupem mieszkania z rynku pierwotnego? W tym artykule przedstawiamy ranking 10 najlepszych deweloperów w 2020 roku. Warszawa to miejsce, gdzie możemy znaleźć wiele interesujących inwestycji – podpowiemy więc, które oferty są najbardziej interesujące i czym się wyróżniają.

Przejdź do akapitów:

Ranking deweloperów – Warszawa

Ranking deweloperów powstał na bazie opinii użytkowników obido.pl, którzy oceniają dane inwestycje w różnych kategoriach, takich jak np. cena za mieszkanie, termin oddania inwestycji czy dostępność komunikacji miejskiej i innych udogodnień w okolicy.

Oprócz bezpośrednich ocen od użytkowników, w rankingu deweloperów wzięto pod uwagę również częstotliwość dodawania inwestycji do ulubionych oraz liczbę kontaktów przekazanych do dewelopera. Wszystko to oczywiście ważone liczbą użytkowników, by wyeliminować przewagę dużych i popularnych inwestycji.

Dzięki statystykom zawierającym najlepiej oceniane inwestycje w ciągu ostatniego półrocza, można było stworzyć ranking deweloperów 2020.

TOP 10 deweloperów

Novum Developer

Novum Developer może pochwalić się ponad 30 letnim doświadczeniem w branży nieruchomości. Swoją działalność rozpoczął w 1985 roku, budownictwem mieszkaniowym zajmuje się od 1995 roku. Na swoim koncie ma 3500 oddanych mieszkań, a także punkty przemysłowe i użyteczności publicznej. Deweloper działa m.in. na terenie Warszawy, Otwocka i Puław.

Inwestycją dewelopera Novum Developer, która wśród użytkowników cieszyła się w tym półroczu największym zainteresowaniem jest Domaniewska 26. Inwestycja znajduje się w Ksawerowie. Na całą ofertę składają się mieszkania 1-, 2- i 3-pokojowe o metrażach od 26 do 48 m². Inwestycję wyróżniają proekologiczne rozwiązania, a także sprawna komunikacja miejska w okolicy.

Polnord

Polnord posiada ponad 40-letnie doświadczenie (działa na rynku od 1977 r.) oraz największym bankiem ziemi – możliwość realizacji ponad 1 000 000 m² nowych mieszkań. Deweloper jest współzałożycielem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Jego realizacje wyróżniają funkcjonalne i ekologiczne rozwiązania, a także przemyślane zagospodarowania terenów inwestycyjnych. Polnord buduje głównie w Warszawie, Gdańsku, Olsztynie i Szczecinie.

Inwestycją dewelopera Polnord, która zdobyła największe zainteresowanie w ostatnim czaasie jest Wilania. Inwestycja znajduje się w Wilanowie. W ofercie są lokale 2-, 3- i 4-pokojowe, a powierzchnie wynoszą od 47 do 88 m². Co istotne, aż prawie 70% terenu osiedlowego zajmuje roślinność. Na plus są także duże przestrzenie pomiędzy budynkami.

CORDIA

CORDIA buduje na rynku nieruchomości od ponad 15 lat. W swoim dorobku ma 5500 sprzedanych mieszkań. Deweloper sięga do nowoczesnych rozwiązań jak prezentacje 3D i okulary VR, co bardzo ułatwia wybranie odpowiedniego mieszkania, które nie zostało jeszcze wybudowane.

CORDIA realizuje projekty na terenie Polski, ale także poza jej granicami – deweloper działa także w Hiszpanii, Rumunii i na Węgrzech.

Inwestycją dewelopera CORDIA, która w ostatnim czasie zdobyła największą popularność jest Zielone Bemowo. Inwestycja znajduje się na Bemowie. Mieszkania liczą od 1-4 pokoi, natomiast metraże 34-135 m². Inwestycja znajduje się w otoczeniu miejskiego ogrodu. Na jej atrakcyjność wpływa także nieduża odległość od planowanej II linii metra.

Unidevelopment

Unidevelopment na rynku istnieje od 12 lat. Deweloper buduje mieszkania, domy oraz lokale usługowe. W sumie do użytku zostały oddane ponad 3303 realizacje. Deweloper stawia przede wszystkim na jakość i bezpieczeństwo. Unidevelopment działa w Warszawie, Poznaniu, Bielsku Białym i Radomiu.

Inwestycją dewelopera Unidevelopment, która w tym półroczu cieszyła się największym uznaniem jest Ursa Home. Inwestycja znajduje się w Ursusie. W ofercie są lokale 2- i 3-pokojowe o powierzchniach od 43 do 69 m². Na terenie osiedla mieszczą się kawiarnie i sklepy spożywcze. Niedaleko stąd także do dwóch stacji kolejowych.

Spravia

Spravia działa na rynku od 1968 roku na terenie Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Trójmiasta i Poznania. Na jego całościową ofertę składa się około 16 tysięcy mieszkań oraz lokali. Deweloper dużo uwagi poświęca planom mieszkań, tak aby wyróżniały się one jak największą funkcjonalnością.

Inwestycją dewelopera Spravia, która w ostatnich miesiącach zyskała największe zainteresowanie jest Wola Skwer. Inwestycja znajduje się na Woli. W realizacji jest etap drugi, który oferuje mieszkania w metrażach 25-150 m², 1-6 pokoi. Lokale wyróżniają się widnymi kuchniami, natomiast teren inwestycji – liczną zielenią.

Europejskie Centrum Inwestycyjne ECI S.A.

Europejskie Centrum Inwestycyjne ECI S.A. działa na rynku od 1996 roku. Początkowo realizacje dotyczyły budynków biurowych i przemysłowych – deweloper w swoim dorobku ma realizację Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. Od 2015 roku projekty obejmują także inwestycje mieszkaniowe na terenie Warszawy.

Inwestycją dewelopera Europejskie Centrum Inwestycyjne ECI S.A., która wśród użytkowników cieszyła się w tym półroczu największym zainteresowaniem jest Moduo Gardens. Inwestycja znajduje się na Mokotowie, a w ofercie są mieszkania 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe o metrażach od 12 do 132 m². Osiedle wyróżnia zastosowanie powłoki Hydrotect, która wykorzystana na okładzinie na elewacji ma dużo zalet. W przypadku wykorzystania jej w zewnętrznym środowisku posiada właściwości oczyszczania.

Matexi Polska

Matexi działa na rynku od 1945 roku i może wykazać się aż ponad 70-letnim doświadczeniem. Do użytku oddaje lokale, mieszkania i domy. Deweloper zwraca uwagę na trwałe i ekologiczne rozwiązania. Matexi Polska realizuje projekty na terenie Warszawy i Krakowa.

Inwestycją Matexi Polska, która zebrała najwięcej głosów jest Omulewska 26. Inwestycja znajduje się na Pradze. Lokalizacja gwarantuje łatwy dostęp do miejskiej infrastruktury – sklepów, placówek oświatowych i kulturalnych, a także środków komunikacji miejskiej. Metraże wynoszą 32-93 m², lokale są 1-, 2-, 3-, 4- i 5-pokojowe.

Syrena Invest

Syrena Invest istnieje od 2007 roku i zajmuje się budownictwem mieszkaniowym i komercyjnym. Deweloper pod swoje inwestycje wybiera miejsca z dobrze rozwiniętą infrastrukturą miejską, blisko punktów rekreacyjnych. Działa na terenie Warszawy.

Inwestycją dewelopera Syrena Invest, która wśród użytkowników cieszyła się w tym półroczu największym zainteresowaniem jest Mińska 63. Inwestycja znajduje się na Kamionku w dzielnicy Praga Południe. Wyróżnia ją dobra komunikacja miejska (bliskość stacji kolejowej, metra, przystanków tramwajowych) oraz nieduża odległość do centrum Warszawy. Mieszkania liczą od 2 do 4 pokoi, natomiast metraże wynoszą 37-102 m².

Nexity

Nexity buduje w Polsce, a także we Francji, Szwajcarii, Belgii i we Włoszech. Deweloper na rynku mieszkaniowym istnieje od 1974 roku (w Polsce od 2011 roku). Nexity zwraca uwagę na ekologiczne rozwiązania i dbałość o środowisko. Najwięcej inwestycji realizuje w warszawskich dzielnicach.

W ostatnim czasie największą popularnością cieszyła się inwestycja Next Ursus, która znajduje się w Ursusie. Do wyboru są mieszkania 1-, 2- i 3-pokojowe o powierzchni od 31 do 68 m². Inwestycję cechują ekologiczne rozwiązania (m.in. panele fotowoltaiczne), a także bliskość stacji SKM.

Victoria Dom

Victoria Dom posiada ponad 22-letnie doświadczenie. W swoim dorobku ma ponad 5200 mieszkań oraz domów. Projekty cechuje dbałość o ustawne i wygodne rozkłady. Dla dewelopera ważna jest również przystępność cenowa jego inwestycji. Na plus jest także oddawanie mieszkań przed terminem.

W tym półroczu najwięcej głosów zebrała inwestycja Ursus Factory, znajdująca się w Ursusie. Inwestycja składa się z 1-, 2-, 3- i 4-pokojowych mieszkań o metrażach 28-76 m². Na ten moment projekt składa się z 5 etapów. Ursus Factory znajduje się w pobliżu trzech stacji SKM. Blisko stąd również do dużych centrów handlowych.

Najlepsi deweloperzy w Warszawie

Aby znaleźć odpowiednie mieszkanie trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę wybór właściwego dewelopera – a to może zająć nam trochę czasu. Dlatego też na pewno dużym ułatwieniem będzie ranking deweloperów 2020. Warszawa jest bardzo różnorodnym miastem pod względem mieszkaniowym, a na rynku można znaleźć wiele ofert zarówno z mieszkaniami, jak i z domami. Nasze zestawienie pomoże Ci szybciej znaleźć takie mieszkania, gdzie wykonawcami są jedni z najlepszych deweloperów.

Zobacz również pozostałe rankingi!

Kolejny artykuł

Ranking dzielnic Gdyni. W której dzielnicy Gdyni najlepiej zamieszkać?
Gdynia początkowo była wsią rybacką i dopiero w 1926 uzyskała prawa miejskie. Miasto jest najmłodsze spośród trójmiejskich miast i jako jedno z pierwszych wprowadziło podział na dzielnice. Na atrakcyjność Gdyni wpływa bliskość morza, a także liczne tereny zielone. Interesuje Cię mieszkanie właśnie tutaj? Ranking dzielnic Gdyni powstał po to, aby zwrócić uwagę na te obszary, które są uznawane za najbardziej atrakcyjne pod kątem mieszkaniowym. Sprawdź, gdzie warto zamieszkać.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu