Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

RONSON Development rusza z nowym projektem w stolicy. Zielono Mi na Dolnym Mokotowie z pozwoleniem na budowę


RONSON Development uzyskał pozwolenie na budowę I etapu osiedla Zielono Mi nawarszawskim Dolnym Mokotowie. Inwestycja wpisuje się w bliski deweloperowi trendbiofiliczny i ma być – kolejną po Novej Królikarni – zieloną wizytówką dewelopera w tejczęści Warszawy.

RONSON Development rusza z nowym projektem w stolicy. Zielono Mi na Dolnym Mokotowie z pozwoleniem na budowę

Inwestycja Zielono Mi została zaprojektowana jako kameralne osiedle, otoczonezielenią, z rozbudowanym pakietem rozwiązań ekologicznych. Karolina Bronszewska,członek Zarządu, Dyrektor Marketingu i Innowacji RONSON Development, tłumaczy, żekażdy z projektów realizowanych przez dewelopera ma wdrożony pakiet rozwiązańekologicznych, który Spółka nazywa „standardem RONSONA”. – Każde z tych rozwiązaństosujemy w zależności od możliwości architektoniczno-projektowych w danej inwestycji –mówi Bronszewska. – Na osiedlu Zielono Mi przewidzieliśmy zieleń na elewacjach, zielonedachy, skrzynki rozsączające, panele fotowoltaiczne, zbiorniki retencyjne, oświetlenie LEDoraz ekologiczne łąki kwietne. Dla miłośników rowerów będą dostępne stojaki na jednoślady.Zaplanowaliśmy też zewnętrzną stację ładowania samochodów elektrycznych. Oprócz tego,mieszkańcy będą mogli cieszyć się zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi wramach pakietu „smart home”, dzięki czemu wygodnie i wydajnie będą zarządzać domem, copozwoli na oszczędności w zakresie energii, a tym samym zmniejszenie wydatków naeksploatację nieruchomości. Wiemy, że to bardzo ważne dla klientów.

Design biofiliczny

Deweloper podkreśla swoje przywiązanie do projektowania zielonego otoczeniaswoich inwestycji. – Zatrudniamy w tym celu specjalistów od architektury krajobrazu, bozależy nam, żeby otoczenie inwestycji było nie tylko estetyczne, ale też łatwe w utrzymaniu –mówi Karolina Bronszewska. Jak dodaje – Cechą naszej nowej inwestycji jest jej naturalnycharakter. Osiedle będzie dosłownie zatopione w zieleni – zaplanowaliśmy tam łąki kwietne,ławki z pergolami i zielone elewacje. Dodatkowo całość zostanie otoczona szpalerem drzew.Właśnie w tym aspekcie mówimy o koncepcie biofilicznym – chcemy przywrócić naturę donaszego codziennego życia i otoczenia, w którym żyjemy.

Karolina Bronszewska przekonuje, że deweloper nie pozostaje gołosłowny i takżeswoje biuro sprzedaży zaplanował w duchu biofilicznym. – Stawiamy m.in. na drewno wnaturalnych odcieniach, szyte elementy imitujące zieleń na ścianach oraz papierowedekoracje. Oprócz tego oczywiście dużo roślin.

Zielono Mi to pierwsza inwestycja RONSON Development, która powstanie nawarszawskich Siekierkach. Ta część miasta w ostatnich latach rozwija się bardzodynamicznie, co zaobserwować można po bliskości szkół, żłobków i przedszkoli, jak równieżlicznych sklepów i punktów usługowych. Dodatkowym atutem jest bliskość ŁazienekKrólewskich i Bulwarów Wiślanych, do których można dotrzeć w zaledwie kwadrans.

Rola naszego projektu w kształtowaniu tej części Warszawy także będzie znacząca.Zielono Mi to osiedle skierowane między innymi do rodzin, dlatego już w pierwszym etapiepowstaną w nim m.in. miejsca z leżakami, czy ławki w zacisznych zakątkach osiedla, a dlanajmłodszych mieszkańców przewidzieliśmy naturalne place zabaw, czy ścieżki sensoryczne,gdzie włączą one do zabawy wszystkie swoje zmysły – mówi Bronszewska.

W pierwszym etapie inwestycji powstaną dwa budynki z 92 mieszkaniami opowierzchni od 44 do 95 m². Właściciele wszystkich mieszkań będą mieli do dyspozycjibalkony lub ogródki. Cały projekt przewiduje uruchomienie ponad 180 lokali mieszkalnych ometrażach zaczynających się od 35 m². Inwestycja została podzielona na dwa etapy.

Kolejny artykuł

K2O, czyli klub osiedlowy dla mieszkańców inwestycji Mieszkaj w Mieście – Osiedle Wizjonerów
Dobry sąsiad to skarb, o który warto dbać. Z myślą o wspieraniu lokalnej społeczności i budowaniu silnych więzi sąsiedzkich, w inwestycji Mieszkaj w Mieście – Osiedle Wizjonerów powstał wielofunkcyjny klub osiedlowy dla mieszkańców. Jest to pierwsze takie miejsce na mieszkaniowej mapie Krakowa.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu