Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Wierzbno – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ula Olczak
Ula Olczak

Wierzbno to obszar w warszawskiej dzielnicy Mokotów. Jego granice wyznaczają ulice Racławicka oraz Dolna, skarpa warszawska, ulice Woronicza oraz Wołoska.

Wierzbno – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

W tym artykule poznasz lepiej obszar usytuowany w warszawskim Mokotowie – Wierzbno. Dowiesz się też, dlaczego Wierzbno to dobre miejsce do zamieszkania.

Przejdź do akapitów:

Wierzbno – historia

Pierwsze inwestycje budowlane w obszarze Wierzbno zostały poczynione we wschodniej części obszaru, w dwudziestoleciu międzywojennym, pomiędzy planowaną wówczas aleją Niepodległości, a ulicą Puławską. Wybudowano również kamienice i bloki przy ulicy Puławskiej, powstał szpital sióstr Elżbietanek na Goszczyńskiego, wytyczono Park Dreszera przy ul. Odyńca oraz szkołę przy ul. Woronicza.

Warszawa Mokotów Wierzbno – inwestycja w doskonałej lokalizacji Warszawy

Po wojnie obszar zachodni pozostawał niezabudowany aż do lat 60., kiedy to rozpoczęła się budowa osiedla Wierzbno. Jego projektantem byli Zofia Fafiusowa, Jerzy Stanisławski, Tadeusz Węglarski, Kazimierz Stasiniewicz i Andrzej Wochna. Obecnie inwestycje sprzedażowe znajdują się na ulicach Merliniego oraz Goszczyńskiego. Charakter zabudowy dzielnicy jest zróżnicowany. Znajdują się tu zarówno wille, jak i budynki wielorodzinne.

Wierzbno – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Głównym parkiem miejskim obszaru Wierzbno jest Park Dreszera. Jest to linearny, ogrodzony park. Na jego terenie znajduje się pomnik upamiętniający walki o Mokotów w czasie Powstania Warszawskiego. W czasie II wojny światowej pełnił funkcję prowizorycznego cmentarza. Znajduje się tu fontanna i plac zabaw. Zanim park powstał, był to obszar zajmowany przez umocnienie artyleryjskie Twierdzy Warszawa, zwane M-Cze.

II Ogród Jordanowski znajduje się w tej samej linii co park Dreszera, jednak ma z goła inny charakter. To centrum rekreacyjne Mokotowa. Mieści się tu kompleks boisk do gier zespołowych, tor rowerowy oraz kompleks placów zabaw dla dzieci w różnym wieku. Przy parku znajduje się również kompleks restauracji oraz kawiarni.

Warszawa Mokotów Wierzbno – apartament mieści się przy zielnym skwerze

Po drugiej stronie Parku Dreszera znajduje się skwer im. Olgi i Andrzeja Małkowskich, którzy byli twórcami polskiego skautingu i harcerstwa. Ten niewielki park ma charakter spacerowy i spoczynkowy. Dostępne są w nim ławki. Park jest wystarczająco zadrzewiony, by latem kryć się tu przed upałami. W głębi znajdują się spore połacie trawników.

Mieszkania – Wierzbno

Komunikacja w obszarze Wierzbno jest znakomita. Znajdują się tu dwie stacje pierwszej linii metra – Wierzbno i Racławicka. Po ulicach jeździ wiele linii tramwajowych i autobusowych w rozmaitych kierunkach. Poruszanie się samochodem jest bardzo wygodne.

W obszarze Wierzbno znajdują się gęsto rozmieszczone przedszkola i szkoły podstawowe. Swoje siedziby mają również licea ogólnokształcące. Wierzbno znajduje się jedynie jedną stację metra od kampusu Szkoły Głównej Handlowej, więc z pewnością będzie wygodnym wyborem dla studentów tej uczelni.

Punkty usługowe w budynku usytuowanym w obszarze Wierzbno

Miłośnicy sportu mieszkający w obszarze Wierzbno mają ogromne możliwości doskonalenia różnych dyscyplin. W obszarze Wierzbno znajduje się Park Wodny Warszawianka z basenem o długości olimpijskiej. Przy Warszawiance mieszczą się również inne sekcje – tenisowa, wspinaczkowa czy futbolowa. Na Merliniego znajduje się również Fitness Klub Zdrofit z ciekawą ofertą zajęć ogólnorozwojowych. Lubianym miejscem uprawiania sportu jest II Ogród Jordanowski, na terenie którego znajdują się boiska i tor do jazdy na rowerze.

Wierzbno – mieszkanie położone w kameralnym bloku

Zakupy w obszarze Wierzbno można zrobić w licznych sklepach osiedlowych oraz popularnych dyskontach. Wartym uwagi miejscem handlowym jest Bazar Olkuska przy ulicy Olkuskiej, gdzie można kupić wiele produktów najwyższej jakości. Bazar działa przez 6 dni w tygodniu. Najbliższym większym centrum handlowym jest Galeria Mokotów w sąsiednim obszarze.

Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej znajduje się przy ulicy Malczewskiego. W obszarze Wierzbno mieszczą się również prywatne centra medyczne oraz specjalistyczne gabinety lekarskie. Przy ulicy Goszczyńskiego znajduje się szpital św. Elżbiety, który jest Mokotowskim Centrum Medycznym.

Warszawa Mokotów Wierzbno – inwestycja w prestiżowej części Mokotowa

Mapa gastronomiczna Wierzbna jest bogata. Lokale są równomiernie rozłożone po całym obszarze. Warta uwagi jest włoska restauracja Ciao a Tutti Due na ulicy Merliniego.

Wierni mieszkający w obszarze Wierzbno przynależą do parafii przy kościołach św. Michała Archanioła przy ulicy Puławskiej oraz Matki Bożej Anielskiej przy Modzelewskiego.

Warszawa Mokotów Wierzbno – przestronne mieszkanie w doskonale skomunikowanej okolicy

Wierzbno to wygodny obszar do zamieszkania. Funkcjonują tu zróżnicowane punkty handlowe i usługowe, nie brakuje również licznych terenów rekreacyjnych. Poruszanie się po obszarze Wierzbno jest wygodne zarówno dla osób zmotoryzowanych, jak i mieszkańców korzystających z publicznego transportu.

Zobacz również inne obszary Warszawy.

Kolejny artykuł

Jeziorki – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Jeziorki Północne i Jeziorki Południowe to dwa obszary w warszawskiej dzielnicy Ursynów, oferujące podmiejski, spokojny klimat oraz niską zabudowę.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu