Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Wilanów Wysoki, Wilanów Niski – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Wilanów Wysoki i Wilanów Niski to dwa obszary w warszawskiej dzielnicy Wilanów, którą doceniają osoby ceniące spokojne tereny z dostępem do zieleni.

Wilanów Wysoki, Wilanów Niski – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Z tego artykułu dowiesz się, czym wyróżnia się obszar Wilanów Wysoki i Wilanów Niski.

Przejdź do akapitów:

Wilanów Wysoki, Wilanów Niski – historia

Wilanów Wysoki i Wilanów niski to obszary wydzielone w dzielnicy Wilanów, razem z takimi terenami jak: Wilanów Królewski, Błonia Wilanowskie, Zawady, Kępa Zawadowska, Powsin i Powsinek.

Mieszkania Wilanów Niski Wilanów Wysoki Warszawa

Wilanów Wysoki, Wilanów Niski – instytucje kulturowe

W sąsiednim obszarze znajduje się Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – gdzie odbywają się różne wystawy, warsztaty i koncerty – oraz Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej prezentujące zabytkowe militaria.

Wilanów Wysoki, Wilanów Niski – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Na terenie Wilanowa Niskiego znajduje się niewielkie Jezioro Sielanka otoczone terenami zielonymi. Obok mieszczą się działki ROD, zapewniające dodatkowy obszar pełen zieleni.

Blok wielorodzinny przy boisku i zieleni

Zwolennicy aktywności na świeżym powietrzu znajdą tutaj zewnętrzne boisko do piłki nożnej, boisko do koszykówki i boisko do piłki ręcznej. Na terenie Wilanowa Wysokiego mieści się też Centrum Sportu Wilanów z basenem, halami sportowymi, sauną i lodowiskiem.

Wysoki blok w otoczeniu zieleni - Warszawa Wilanów

Po sąsiedzku znajduje się m.in. Rezerwat Przyrody Morysin, Jezioro Wilanowskie, teren spacerowy Paśnik oraz plaża Jeziorko Czerniakowskie.

Wilanów Wysoki, Wilanów Niski – mieszkania

Na obszarze dominuje przede wszystkim niewysoka zabudowa, obejmująca domy jednorodzinne i kilkupiętrowe bloki. Zróżnicowanie architektoniczne sprawia, że odnajdą się tutaj osoby o różnych preferencjach mieszkaniowych.

Zabudowa jednorodzinna w Wilanowie Wysokim i Wilanowie Niskim

Na terenie Wilanowa Wysokiego i Niskiego znajduje się kilka placówek oświatowych, zarówno publicznych, jak i prywatnych. Na terenie Wilanowa Wysokiego mieści się szkoła podstawowa, szkoła polsko-francuska i przedszkole, natomiast w Wilanowie Niskim znajduje się m.in. szkoła polsko-angielska, kilka przedszkoli i centrum edukacji. Większą ofertę edukacyjną można znaleźć w sąsiednich obszarach.

Zróżnicowana zabudowa na obszarze Wilanów Niski, Wilanów Wysoki - Warszawa Wilanów

W ofercie gastronomicznej można znaleźć pizzerie, bar orientalny, sushi oraz restauracje z kuchnią turecką, koreańską, indyjską, tajską i uzbecką. Lokale gastronomiczne można też znaleźć po sąsiedzku.

Na terenie obszaru nie ma centrum handlowego, ale znajduje się tu kilka sklepów i punktów usługowych, m.in. Biedronka, Żabka, sklep spożywczy z artykułami koreańskimi, sklep sportowy, sklep odzieżowy, kwiaciarnia oraz apteka. Do dyspozycji jest także kilka placówek medycznych.

Po obszarach kursują autobusy miejskie, którymi można dotrzeć do pozostałych obszarów Warszawy.

Wysokie bloki wielorodzinne w dzielncy Wilanów

Wilanów Wysoki i Niski to przyjazne miejsca do życia, w których można znaleźć podstawowe punkty. Natomiast bardziej rozwinięte zaplecze handlowo-usługowe, gastronomiczne i rekreacyjne znajduje się w sąsiednich obszarach.

Mieszkania w kameralnym budynku jednorodzinnym - Warszawa Wilanów

Jeśli szukasz mieszkania w innym miejscu, sprawdź pozostałe obszary Warszawy.

Kolejny artykuł

Niedźwiadek – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Niedźwiadek to obszar w warszawskiej dzielnicy Ursus. Jego granice wyznaczają: granica miasta z Piastowem, trasa kolejowa Skierniewice-Warszawa Centralna, oraz ulice Gierdziejowskiego i Warszawska.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu