Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

5 pytań do ROBYG. Opinie i najważniejsze informacje o rynku nieruchomości okiem dewelopera


Grupa ROBYG jest jednym z czołowych deweloperów działających na polskim rynku. Sprzedaje ona mieszkania na trzech głównych rynkach.

5 pytań do ROBYG. Opinie i najważniejsze informacje o rynku nieruchomości okiem dewelopera

ROBYG deweloper – opinie i informacje o deweloperze

ROBYG powstał w 2000 roku, od tego czasu spółka sukcesywnie rozwijała się, by osiągnąć poziom jednego z największych deweloperów działających w Polsce. W ostatnich latach ROBYG sprzedawał po ponad 2,5 tys. mieszkań rocznie. W 2018 r. przychody Grupy ROBYG przekroczyły miliard złotych.

Co oferuje firma ROBYG? Mieszkania w Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu.

Pięć pytań do… Joanny Chojeckiej, dyrektora ds. sprzedaży i marketingu ROBYG SA.

1. Co wyróżnia projekty Robyg na tle konkurencyjnych inwestycji?

Przede wszystkim oferujemy doskonałe lokalizacje, świetnie skomunikowane z centrum miast, proponujemy mieszkania w dobrych cenach i o bardzo wysokiej jakości. Nasze osiedla to świetnie zaprojektowane, kompleksowe przestrzenie miejskie – z pełną infrastrukturą drogową, usługową i publiczną (szkoły, przedszkola, etc.). Oferowane mieszkania są starannie zaplanowane, dobrze doświetlone i dostosowane do wymagań klientów. Stosujemy zaawansowane rozwiązania technologiczne zarówno w lokalach, jak i w częściach wspólnych.

Zapewniamy mieszkańcom swoich osiedli liczne, innowacyjne rozwiązania technologiczne – które wspierają ekologię i pozwalają zmniejszać koszty eksploatacyjne mieszkań.

Wszystkie osiedla mają doskonale zaprojektowaną zieleń niską i wysoką, aby redukować wpływ promieniowania słonecznego, przegrzewania otoczenia i retencjonowanie wody – przez system korzeniowy oraz liście – czyli powierzchnię biologicznie czynną.

W celu zapewnienia warunków niezbędnych do korzystania z obiektów przez osoby niepełnosprawne, a w szczególności poruszające się na wózkach inwalidzkich, zastosowano szereg rozwiązań projektowych, takich jak szerokie drzwi wejściowe, przestrzenne hole czy windy, spełniające wymagania dla przewozu osób niepełnosprawnych.

ROBYG obserwując zmiany w strukturze demograficznej, projektuje swoje osiedla tak, aby były komfortowe również dla osób 60+, które coraz częściej chcą aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym i korzystać z rozrywek w mieście. Dobra komunikacja miejska, niewielka odległość od kin, teatrów oraz liczne tereny zielone to kwestie istotne dla wszystkich myślących o zakupie swojego „M”.

2. Jakie rozwiązania ekologiczne wdrażacie w swoich projektach?

Na naszych osiedlach instalujemy pełną instalację światłowodową, panele fotowoltaiczne, klimatyzację, elektrycznie sterowane rolety zewnętrzne oraz system monitoringu znacząco podwyższający bezpieczeństwo. Wykorzystanie naturalnych zasobów (np. światła słonecznego) pozwala obniżyć czynsz i dbać o środowisko.

Każde mieszkanie w ROBYG jest jednocześnie inteligentnym domem – zaawansowane rozwiązanie technologiczne pozwalają sterować oświetleniem, multimediami i ochroną za pomocą urządzeń mobilnych. We wszystkich lokalach zainstalowany jest – bez dodatkowych opłat – system Smart House, który pozwala kontrolować domową elektronikę za pomocą urządzenia mobilnego.

Wszystkie osiedla ROBYG posiadają także instalację fotowoltaiczną, która wytwarza energię elektryczną zużywaną na potrzeby stref wspólnych budynku – czyli oświetlenia między innymi korytarzy, klatek schodowych, lobby czy stref fitness i miejsc zabaw dla dzieci. Jest to rozwiązanie przyjazne środowisku – wykorzystuje naturalny sposób wytwarzania energii elektrycznej, ale nie pochłania zasobów, a dodatkowo zmniejsza koszty eksploatacji budynku, co mieszkańcy odczuwają w portfelu.

3. Robyg – mieszkania. Jakie cechy w opinii klientów są najważniejsze?

Kupujący są coraz bardziej świadomi i decyzje zakupowe opierają także na pozacenowych parametrach. Dla klientów, oprócz renomy marki dewelopera, liczy się również dobra komunikacja drogowa i miejska, czy dostęp do placówek publicznych, jak ośrodki zdrowia, szkoły oraz sklepy. W Grupie ROBYG planujemy inwestycje tak, żeby zapewnić nie tylko szeroki wybór metraży, ale przede wszystkim zintegrowaną przestrzeń do życia ze wszystkimi udogodnieniami. Z naszych obserwacji i doświadczeń wynika – że przy obecnych tendencjach rynkowych – popyt na lokale mieszkaniowe w nadchodzącym roku powinien utrzymywać się na zbliżonym do obecnego poziomie.

W dobie kryzysu klimatycznego właściwe zaprojektowanie terenów zielonych i dodatkowych udogodnień dla mieszkańców – aby bezpiecznie mogli spędzać czas poza domem – jest niezwykle istotne. Warto, by infrastruktura deweloperów zachęcała także do korzystania z nieemisyjnych środków transportu – a więc pozwalała na łatwe przechowywanie i używanie rowerów czy hulajnóg. Ważna jest także optymalizacja eksploatacji budynków – przy zastosowaniu fotowoltaiki czy systemów Smart House. Jestem przekonana, że to aspekty, na które klienci będą coraz częściej zwracać uwagę przy wyborze mieszkania.

Z pewnością obecna sytuacja zmieni pewne dotychczasowe przyzwyczajenia klientów w zakresie wyboru i zakupu mieszkania. Wiele elementów zostanie już na trwałe w kanałach online – co w przyszłości usprawni proces analizy i podejmowania decyzji z punktu widzenia klienta. Okazuje się, że wszystkie parametry można nawet lepiej sprawdzić i porównać bez wychodzenia z domu, mając dostęp do pełnej dokumentacji, wizualizacji, projektów – a nawet wirtualnych spacerów po inwestycji – tak jak w ROBYG. Co więcej – na stronach www ROBYG można śledzić postępy budowy – które na bieżąco są zamieszczane wraz ze zdjęciami.

Grupa ROBYG wprowadziła podpis elektroniczny i video chat do obsługi klientów. Uzupełnia on system usług internetowych i telefonicznych. W ten sposób klienci mogą prowadzić umówione spotkania z przedstawicielami biur sprzedaży. Za pośrednictwem video czatu można bez wychodzenia z domu zapoznać się z ofertą na wybrany lokal spośród ponad 1700 mieszkań w każdym z 3 miast: Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Połączenie video chat z ROBYG jest realizowane za pośrednictwem bezpłatnej, dedykowanej aplikacji, która nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania po stronie klienta.

W trakcie wirtualnego spotkania z doradcą można bezpłatnie dokonać rezerwacji na 3 dni. Mieszkanie można zarezerwować także telefonicznie i mailowo. Pomagamy wypełnić komplet dokumentów niezbędnych do zakupu i sfinalizować umowę. Wszystkie działania są prowadzone z przestrzeganiem przepisów RODO, a korespondencja jest szyfrowana. Umowę można podpisać w domu, a my odeślemy ją kurierem. Można także podpisać ją osobiście, proponujemy bezpośrednie spotkanie z doradcą, po wcześniejszym umówieniu i z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

4. Czy Robyg ma w ofercie rozwiązania dla inwestorów?

Wszystkie inwestycje Grupy ROBYG są także doskonałą ofertą dla inwestorów. Nasze osiedla są świetnie zlokalizowane i pozwalają na szybkie realizowanie zysków z inwestycji w mieszkanie. Obecnie w ofercie sprzedażowej Grupy w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu znajduje się ponad 1700 lokali – jest ona stale uzupełniana o nowe etapy i inwestycje.

Specjalnie dla inwestorów ROBYG wprowadził nowy format lokali – mikroapartamenty Modern Space w sąsiedztwie projektu City Sfera w warszawskich Włochach. W 2 budynkach Modern Space znajdą się 402 lokale o metrażach 17–39 m2. Modern Space to nowoczesny charakter i elegancka forma, które gwarantują komfort użytkowania. Na parterze planowane są lokale usługowe i sklepy, a na pierwszym piętrze przestrzeń przeznaczona m.in. na Centrum Medyczne. Recepcja z portierem, monitoring i ochrona zapewnia bezpieczeństwo, a strefa ogólnodostępnych usług (pralnia, suszarnia, fitness, strefa biurowa) podnoszą standard inwestycji i stanowią o jej wyjątkowości. Lokalizacja w pobliżu ośrodków biznesowych gwarantuje doskonałą stopę zwrotu. Możliwość wykończenia pod klucz i odpisania podatku VAT to kolejne atuty Modern Space. To doskonała inwestycja pod względem lokowania kapitału – pierwsza oferta mieszkań w Warszawie, w najbardziej poszukiwanym małym metrażu, z tak wysokim standardem wykończenia i pakietem usług dodatkowych.

5. Jaka jest największa przeszkoda dla działalności deweloperskiej w Polsce? Robyg deweloper – opinie

Trudnością mogą być przedłużające się procedury administracyjne – jednak dobrze przygotowanych projektów rzadziej dotyczy taka sytuacja. Na polskim rynku nadal notujemy istotny popyt na mieszkania, ich niedobór można szacować na 1,5-2 mln lokali w perspektywie 10-15 lat. Dlatego deweloperzy mogą prowadzić płynnie swoją działalność. Pewną przeszkodą mogą być także ceny gruntów oraz ich gorsza dostępność. W tym obszarze zdecydowaną przewagę mają największe podmioty, które mogą nabywać duże tereny – dzięki stabilnej sytuacji gotówkowej i dobrej płynności.

Kolejny artykuł

Nova Magdalenka – nowa inwestycja od Novisa Development!
W gminie Raszyn powstaje kolejna atrakcyjna inwestycja sygnowana logo polskiego, rodzinnego dewelopera, Novisa Development. "Nova Magdalenka" to kameralne osiedle w otoczeniu lasu. Na pierwsze stadium tej inwestycji złoży się 10 piętrowych budynków w zabudowie szeregowej i wolnostojącej.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu