Mieszkania 2-pok. od 12 800 zł/m2. Mieszkania 3-pok. od 11 800 zł/m2. Pula mieszkań objętych promocją ograniczona. Dowiedz się więcej!
Zapraszamy na Dni Otwarte w dniach 11-12.10.2024 w godzinach 9:00-17:00
Jeśli szukasz nowego mieszkania lub domu we Wrocławiu warto przejrzeć bogatą ofertę inwestycji od deweloperów. Rynek pierwotny w ostatnich latach jest bardzo owocny i można znaleźć wiele ciekawych propozycji. We Wrocławiu popularne są nieruchomości w okolicach Odry lub przy wrocławskich wyspach. Mieszkania są stawiane w dobrych lokalizacjach, skąd szybko można dostać się w różne części miasta. Nie brakuje wokół nich także terenów zielonych czy najpotrzebniejszych punktów handlowo-usługowych. Inwestycje z rynku pierwotnego we Wrocławiu odznaczają się wysokim standardem wykończenia. Materiały, z których są budowane są trwałe, nowoczesne i mają estetyczny design. Deweloperzy starają się dobrze zagospodarować wspólne tereny przeznaczone dla mieszkańców. Powstają place zabaw, przedszkola, siłownie plenerowe, alejki, ławki, nierzadko też boiska do piłki nożnej czy koszykówki, jak również sklepy czy kawiarnie. Ciekawymi propozycjami są tzw. samowystarczalne osiedla, na których mieszkańcy znajdą wszystko to, co jest im potrzebne do wygodnego życia.
Obserwując działania deweloperów we Wrocławiu można zauważyć, jakie inwestycje i gdzie są najczęściej i najliczniej budowane. Deweloperzy chętnie wybierają miejsca zlokalizowane blisko centrum Wrocławia. Wiele nowych mieszkań powstaje w okolicy Wysp na Odrze skąd w krótkim czasie można dotrzeć na rynek. W przeprowadzonym rankingu najlepszych dzielnic do zamieszkania najlepiej wypadły 4 obszary Wrocławia. Najchętniej polecane są Krzyki, które wyróżniają się zróżnicowaną architekturą – nowoczesne inwestycje powstają wśród willowej, jednorodzinnej zabudowy. Dodatkowo w dzielnicy doceniany jest dostęp do terenów zielonych, a także dobre skomunikowanie z centrum miasta. Następne miejsce zajmuje Fabryczna, dobrze oceniana za zieleń i zadbaną, estetyczną okolicę. Oprócz tego mieszkańcy zwracają uwagę na przyjazne i bezproblemowe sąsiedztwo. Dodatkowo rodziny znajdą tutaj specjalne miejsca przeznaczone dla dzieci, a także zadowalające ceny produktów i usług. Godne polecenia jest też Psie Pole, odbierane jako miejsce bezpieczne i czyste, w którym można miło spędzić czas. Wymienione zostało również Śródmieście, cechujące się dobrymi dojazdami oraz licznymi rozrywkami dla dzieci. Jednak centralne dzielnice, które są najchętniej odwiedzane przez turystów, bardziej sprawdzają się jako lokale pod wynajem.
Wybierając nowe mieszkanie od dewelopera możemy spotkać się z 3 etapami, w jakich możemy otrzymać nasze mieszkanie. Łatwo się domyślić, że etapy te będą różniły się poziomem ukończenia mieszkania. Stan surowy jest najmniej kompletny, a prawdę mówiąc praktycznie zerowy. To, co dostajemy to po prostu cztery ściany. Sami musimy zadbać o instalacje, media miejskie, ogrzewanie, drzwi, okna i umeblowanie. Stan deweloperski jest bardziej zaawansowany, ponieważ posiada już prawie wszystko to, czego nie ma stan surowy. Jednak aby w pełni móc cieszyć się mieszkaniem trzeba jeszcze przeprowadzić kilka prac wykończeniowych. Wykończenie pod klucz gwarantuje nam, że nasze nowe mieszkanie, zaraz po pozwoleniu na użytkowanie, będzie gotowe od A do Z i od razu możemy się do niego wprowadzić. Dodatkowo deweloperzy często nie ograniczają się tylko do jednego rodzaju wykończenia w jakim mogą oddać nam mieszkanie, a oferują kilka różnych wariantów np. styl skandynawski, rustykalny, vintage czy nowoczesny.
Często zdarza się tak, że dana cena za mieszkanie lub dom nie jest ostateczną kwotą i podlega negocjacji. Dzięki temu bardzo często można uzyskać na tyle atrakcyjną zniżkę, że inwestycja, która wcześniej wydawała się nieosiągalna, teraz jest w naszym zasięgu. Jednak aby taka sytuacja zaistniała, trzeba mieć podstawową wiedzę o tym, w jaki sposób najskuteczniej przeprowadzić negocjację ceny. Na początku warto też zorientować się w tym, od czego zależy wysokość kwoty za mieszkanie czy dom. Podstawowym czynnikiem jest lokalizacja inwestycji – im bardziej atrakcyjna, w otoczeniu licznych terenów zielonych, punktów handlowo-usługowych, zapewniająca szybki dojazd do centrum, tym cena za nią będzie wyższa. Także bliskość komunikacji miejskiej: autobusów, tramwajów, pociągów czy metra, wpłynie na podwyższenie wartości inwestycji. Następną ważną rzeczą będą cechy dotyczące już samego mieszkania i osiedla, czyli: rozkład mieszkania, ilość pokoi, piętro, dostęp do loggii, balkonu lub tarasu. Miejsca parkingowe podziemne lub naziemne, czy komórki lokatorskie także wpłyną na koszt mieszkania, ponieważ deweloper może ustalić, że zakup tych powierzchni jest obowiązkowy. Także to, ile mieszkań zostało w danej inwestycji wpływa na cenę, a także łatwość jej negocjacji – jeśli na osiedlu zostały ostatnie mieszkania, deweloper może być mniej skłonny do obniżki. Aby przeprowadzić efektywne negocjacje na pewno należy dobrze poznać rynek pierwotny we Wrocławiu. To, co powinno nas zainteresować to aktualne ceny za m2, popyt i podaż na rynku nieruchomości, informacje na temat interesującego nas dewelopera, lokalizacja wybranej inwestycji, kwestie komunikacji i otoczenia, rozkład mieszkań czy dodatkowe zabudowy na osiedlu. Deweloper często sam oferuje promocje w swoich inwestycjach lub dodaje do mieszkania jakiś gratis w postaci balkonu, ogródka czy miejsca postojowego zawartego już w cenie mieszkania czy domu. Zobacz mieszkania w promocyjnych cenach.
Wynajmowanie nowego mieszkania jest bardzo dobrym pomysłem, który przyczyni się do stałego wpływu gotówki na konto. W takim mieszkaniu możesz także mieszkać samemu, co ułatwią Ci wynajmy krótkoterminowe. Jeśli jednak nie masz potrzeby korzystać z tego mieszkania i kupiłeś je tylko w celach inwestycyjnych, najlepszym pomysłem będzie skupienie się na wynajmie długoterminowym, którym na pewno będą zainteresowani pracownicy czy studenci. Mieszkania z rynku pierwotnego są nowoczesne, jasne i bardzo często posiadają powierzchnie dodatkowe w postaci dużych balkonów czy przestronnych tarasów. Jednak żeby wszystko przebiegło bezproblemowo musisz poznać kilka kwestii, istotnych zarówno dla strony wynajmującej, jak i najmującej. Przede wszystkim umowa. Wynajmujący powinien w niej zawrzeć pełen wykaz wyposażenia i stanu mieszkania, aby w razie ewentualnych szkód móc liczyć na rekompensatę. Ważne będzie także, już przy spotkaniu z zainteresowaną wynajmem osobą, sprawdzenie jej tożsamości i sumienności w płaceniu czynszu – poprzez poznanie jej zatrudnienia i dochodów. Dla najmującego na pewno ważne w umowie będą punkty mówiące o okresie na jaki zostanie ona zawarta, warunkach jej wypowiedzenia, wysokość kaucji oraz czynszu i innych opłatach. Koniecznie trzeba sprawdzić zgodność mieszkania z tym, co zostało przedstawione w ogłoszeniu. Dobrym pomysłem będzie przejście się po okolicy, zorientowanie się w kwestiach komunikacji i czasach dojazdu w różne miejsca. Nie zaszkodzi także rozmowa z sąsiadami, którzy mieszkają obok interesującego nas mieszkania.
Zanim zdecydujesz się na kupno nowego mieszkania bądź domu, warto skontaktować się z pracownikiem biura sprzedaży i porozmawiać z nim o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim taka rozmowa jest bezpłatna i do niczego Cię nie zobowiązuje, a dowiesz się wszystkiego, co Cię interesuje. Na takim spotkaniu, po ustaleniu kryteriów Twoich poszukiwań, jest szansa, że otrzymasz ofertę, która będzie indywidualnie dobrana do Twoich potrzeb. Kwestie o które powinieneś pytać to przede wszystkim cena mieszkania. Warto dowiedzieć się ile wyniesie całościowa kwota, za co dodatkowo trzeba płacić, czy miejsce postojowe i komórka lokatorska są obowiązkowe do zakupienia czy może nie jest to wymagane. Ważny jest także sposób płatności: 10/90, 20/90 czy może system transz w zależności od postępu prac w związku z inwestycją. Kolejnym ważnym punktem jest poznanie planu zagospodarowania przestrzennego samego osiedla czy działek, znajdujących się w sąsiedztwie inwestycji. Zapytać możesz również o typ ogrzewania, rodzaj zabezpieczenia osiedla (ogrodzenie, monitoring…), jak również termin oddania inwestycji do użytkowania, ponieważ wiele z nich jest już gotowe w ciągu roku, czy nawet w ciągu pół roku, co dla wielu osób jest bardzo istotne.
Na początku warto wytłumaczyć czym różnią się od siebie te dwa rynki. Rynek wtórny dotyczy mieszkań i domów, które są sprzedawane przeważnie przez osoby prywatne. Nieruchomości te nie są nowe i były już przez kogoś zamieszkiwane. Cena takich nieruchomości przeważnie jest niższa niż cena nieruchomości od deweloperów. Dodatkowo wraz z zakupem mieszkania czy domu możemy otrzymać pełne wyposażenie pomieszczeń i, co istotne, wprowadzić się niemalże od razu. Natomiast jeśli chodzi o rynek pierwotny, tutaj zalet jest jednak więcej. Rynek pierwotny oferuje nowe mieszkania i domy budowane przez deweloperów, a wiele z nich posiada standard premium. Kupując mieszkanie od dewelopera nie musisz obawiać się, że zakupiona przez Ciebie nieruchomość będzie posiadała jakieś wady techniczne. Nie musisz niczego poprawiać czy naprawiać, często mieszkanie czy dom z rynku pierwotnego otrzymasz w stanie gotowym od razu do zamieszkania, czyli tzw. mieszkanie wykończone pod klucz. Decydując się na rynek pierwotny zyskujesz też większą pewność, że w razie ewentualnych wad w mieszkaniu, deweloper wszystko weźmie na siebie, aż przez dwa lata od otrzymania przez Ciebie kluczy do mieszkania. Dodatkowo nowe osiedla są ogrodzone, mają monitoring, nierzadko też wideodomofony i ochronę 24 godziny na dobę – przez co wzrasta bezpieczeństwo mieszkańców, zarówno tych mieszkających na ostatnim piętrze, jak i tych, którzy wybrali parter. Dodatkowym zabezpieczeniem są miejsca postojowe w garażach podziemnych, które minimalizują ryzyko kradzieży samochodu. Nowe nieruchomości są po prostu nowoczesne, zbudowane z solidnych, innowacyjnych materiałów, a na terenie osiedla projektowanych jest bardzo wiele udogodnień dla mieszkańców. Dużym plusem jest także możliwość wprowadzenia indywidualnych zmian np. poprzez wyburzenie ścian i połączenie pomieszczeń.
Przeważnie jest tak, że osoby zaczynające studiowanie w mieście oddalonym od swojego miejsca zamieszkania, decydują się na mieszkanie w akademiku. Jednak bardzo często bywa tak tylko na początku ich życia w „wielkim mieście”, później zaczynają myśleć o zamieszkaniu na swoim, albo na pół-swoim jeśli wybiorą mieszkanie ze współlokatorem. Jeśli jednak ostatecznie zdecydują się na mieszkanie samemu, można przypuszczać, jakiego lokalu będą szukać. Wszystko dzięki przeprowadzonym badaniom, z których wynika, że osoby młode, głównie single nie planujące jeszcze poważnego, rodzinnego życia, najliczniej wybierają mieszkania dwupokojowe. Pożądaną powierzchnią jest ok. 40 m², ponieważ taka przestrzeń daje już poczucie wygody i swobody, a dodatkowo nie zamyka drogi przed przyszłościowym mieszkaniem we dwie osoby czy więcej. Jest to informacja, która na pewno będzie przydatna dla osób, planujących inwestowanie w nieruchomości – mieszkania dwupokojowe są najbardziej atrakcyjną ofertą pod wynajem, i to, jak wynika z badań, nie tylko dla singli, studentów czy osób młodych. Ci, którzy chcą zwiększyć dostępną przestrzeń powinni zwrócić uwagę na mieszkania z dużym balkonem. Zyskają dzięki temu miejsce, gdzie będzie można zaaranżować przytulny kącik, idealny na spędzanie wolnego czasu przy książce lub rozmowie ze znajomymi.
Nowe mieszkanie możesz urządzić w wielu stylach: skandynawskim, country, retro, shabby chic, glamour czy loftowym. We Wrocławiu znajduje się wiele fabryk, stąd ciekawym pomysłem jest adaptacja tych porzuconych i nieużywanych do lokali nadających się do zamieszkania. Deweloperzy coraz częściej decydują się na renowację starych budynków, a wtedy ciekawym pomysłem na ich wnętrze będą lofty. Ważne w tym stylu jest to, aby łączyć elementy stare (cegłę, metal, nieukryte instalacje) z nowoczesnymi technologiami. Często w takich wnętrzach prym wiodą antresole, dające wielkie możliwości aranżacyjne. Wnętrza urządzone w stylu loftowym są przestronne, jasne, industrialne, a wystrój często daje wrażenie surowości i ascetyzmu. Mimo wszystko lofty są bardzo ciekawym i oryginalnym rozwiązaniem, które na pewno spodoba się artystycznym duszom i osobom lubiącym swobodne przestrzenie.
Wskocz na rower
Wrocław wyróżnia się dobrze rozwijającą się infrastrukturą rowerową – powstają liczne ścieżki rowerowe i coraz więcej wypożyczalni oraz parkingów dla jednośladów.
Wrocław dla miłośników książek
We Wrocławiu można spotkać się z różnymi wydarzeniami związanymi z literaturą. Niektóre z nich odbywają się okresowo, np. Międzynarodowy Festiwal Kryminału, Port Literacki czy Europejska Noc Literatury.
Hey Joe
W 2009 roku we Wrocławiu spotkało się aż 6346 gitarzystów, którzy ustanowili rekord Guinnessa we wspólnym wykonaniu utworu Jimiego Hendrixa – Hey Joe.
Na pierwszym miejscu Kraków, na drugim – Wrocław
We Wrocławiu znajduje się największy rynek w Polsce, zaraz po tym w Krakowie.
Nie „pal mostów” we Wrocławiu, bo…
ma on ich aż ponad 130! ;-) Wliczając w to niektóre kładki i małe przeprawy. A co ciekawe, przed wojną we Wrocławiu istniały aż 303 mosty. Jednym z najbardziej popularnych mostów jest Most Tumski, który, podobnie jak krakowska Kładka Bernatka, od kilku lat był zasypywany kłódkami, przypinanymi do balustrad przez zakochanych. Jednak wraz z pracami remontowymi z 2019 roku, wszystkie kłódki zostały usunięte, a most zyskał nowe życie.
Jednak te krasnale…
Obecnie we Wrocławiu można spotkać około 350 krasnali, jednak nowe przybywają w zawrotnym tempie. Jest to na pewno bardzo duża atrakcja dla dzieci – dla rodziców może mniej, jeśli ich dziecko zechce znaleźć wszystkie figurki. Ciekawostką jest to, że pierwszy krasnal został postawiony na terenie Wrocławia w 2001 roku i był symbolem Pomarańczowej Alternatywy.
Szukasz mieszkania bez wkładu własnego we Wrocławiu? Zobacz dostępne oferty: https://obido.pl/rynek-pierwotny-wroclaw/oferty-donation.htm
We wrześniu 2024 r. średnia cena za m² wyniosła: 14 455 zł.
We wrześniu 2024 r. średnia cena za mieszkanie wyniosła: 796 266 zł.
We Wrocławiu najchętniej wybierana jest dzielnica Krzyki.