Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Zerzeń – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Zerzeń to obszar w warszawskiej dzielnicy Wawer o dość nieregularnym przebiegu. Mimo iż jest w granicach Warszawy, funkcjonuje trochę jako całkowicie samodzielna jednostka.

Zerzeń – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

W tym artykule opisujemy obszar Zerzeń i przedstawiamy istotne punkty, które znajdują się na jego terenie.

Przejdź do akapitów:

Zerzeń – historia

Na obszarze Zerzeń prowadzone były intensywne prace wykopaliskowe i wiadomo, iż osadnictwo funkcjonowało od końca paleolitu, gdy grasowały tu plemiona myśliwsko-zbierackie.

Dom jednorodzinny na warszawskim Wawrze - Warszawa Wawer Zerzeń

Są również ślady późniejszego, stałego osadnictwa, m.in. kultury łużyckiej. Sam Zerzeń to średniowieczna wieś, wczesnośredniowieczny gród istniał już na przełomie XII i XIII w. Sąsiedztwo puszczy oraz Wisły tworzyło dobre warunki do życia.

Zerzeń – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Atrakcyjnym terenem spacerowym jest brzeg Wisły, wzdłuż którego wiedzie ścieżka spacerowa. Znajduje się tu lubiane miejsce rekreacyjne – rezerwat przyrody Kępa Wieloryb, gdzie rozpościerają się szerokie połacie łąk.

Tereny zielone Warszawa Zerzeń

Ścieżka prowadzi również przez Łachę Łużycką i Łachę Stara Wisła, które są podmokłymi, zalewowymi brzegami rzeki, gwarantującymi brak zabudowy i dziką przyrodę także w kolejnych latach.

Mieszkania – Zerzeń

Charakter zabudowy jest podmiejski i jednorodzinny. Ostatnimi czasy ten obszar przeżywa intensywny rozwój budowlany, za którym niestety nie do końca nadąża infrastruktura, taka jak budowa sieci wodociągowej czy dróg.

Domy wzdłuż drogi - Warszawa Wawer Zerzeń

Choć sam obszar nie styka się z odcinkiem linii kolejowej, przy której są stacje, to zarówno przystanki Warszawa Wawer, jak i Warszawa Anin są w zasięgu mieszkańców obszaru Zerzeń. Główną arterią zarówno samochodową, jak i autobusową jest ulica Wał Miedzeszyński. Po większych ulicach obszaru krążą zarówno lokalne, jak i dojeżdżające do innych dzielnic linie autobusowe.

Droga dojazdowa do domów Warszawa Zerzeń

Na obszarze Zerzeń znajdują się przedszkola i szkoły podstawowe. Przy skrzyżowaniu ulic Trakt Lubelski i Peonii mieści się Miasteczko Ruchu Drogowego, gdzie dzieci mogą zaznajamiać się z przepisami obowiązującymi na drogach.

Miłośnicy sportu mają tu sporo terenów do biegania i jazdy na rowerze. Atrakcyjna jest bliskość nadwiślańskich ścieżek oraz Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Przy ulicy Borków znajduje się kompleks boisk sportowych, a przy nich działa klub piłkarski Victoria Zerzeń. Przy ulicy Trakt Lubelski działa Kill House – centrum rozrywki specjalizujące się w paintballu i dyscyplinach pokrewnych. Klub fitness znajduje się w hotelu Hilton przy ulicy Skalnicowej, a na ulicy Kwiatów Polskich mieszczą się korty tenisowe oraz szkółka.

Domy w spokojnej, zielonej okolicy - Warszawa Wawer Zerzeń

Na terenie obszaru Zerzeń znajduje się bardzo dużo osiedlowych sklepów spożywczych, są tu również popularne dyskonty. Zaplecze gastronomiczne składa się z paru restauracji i barów ze street foodem.

Przychodnie znajdują się na ul. Trakt Lubelski i ul. Przewodowej. Do dyspozycji są też prywatne, specjalistyczne gabinety lekarskie.

Dom otoczony przez drzewa i krzewy - Warszawa Wawer Zerzeń

Wierni mieszkający na obszarze Zerzeń przynależą do parafii przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny na ulicy Trakt Lubelski.

Zabudowa jednorodzinna w warszawskim Wawrze - Warszawa Wawer Zerzeń

Można tu załatwić każdą sprawę, jest dobra infrastruktura, edukacja i komunikacja. Zerzeń wciąż się rozbudowuje – jest jeszcze wiele terenów, na których mogą powstać nowe osiedla.

Zobacz pozostałe obszary.

Kolejny artykuł

Sadul – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Sadul to obszar w warszawskiej dzielnicy Wawer. Jest to spokojne miejsce, posiadające dobry dostęp do połączenia kolejowego.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu