Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Ewa i Mateusz — para z Warszawy

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Jeśli zapytacie Ewę i Mateusza, jakie jest ich wymarzone mieszkanie, usłyszycie, że pierwszą istotną w nim kwestią jest kuchnia połączona z salonem, drugą – balkon. Para wybrała swoje mieszkanie po półrocznym poszukiwaniu. W odpowiednim zakupie pomogła im platforma obido, w której na plus uznali przede wszystkim kontakt z konsultantami, możliwość spacerów 3D, a także to, ze obido jest darmowe, dzięki czemu nie trzeba wydawać zbędnych pieniędzy na samo wyszukiwanie mieszkania.

Ewa i Mateusz — para z Warszawy

Kręta droga w poszukiwaniu wymarzonego mieszkania

Dla Ewy i Mateusza w wyborze mieszkania najważniejsza była dobra lokalizacja, układ mieszkania oraz to, żeby było ono gotowe do odbioru w ciągu pół roku. Podczas szukania wcale nie było tak łatwo, Ewa i Mateusz zmieniali swoje kryteria kilka razy, ale też dzięki temu dostawali więcej ofert i mieli większy wybór. Na początku szukali małego i taniego mieszkania, jednak z czasem zaczęli uwzględniać także te droższe i większe, z czego finalnie są bardzo zadowoleni, ponieważ kupili naprawdę takie mieszkanie, o jakim od dawna marzyli.

Pomoc ze strony obido

Parze podobało się to, że mogli kontaktować się z konsultantami obido na różne sposoby: mailowo, czatem, przez telefon. Oprócz tego na plus zostało ocenione to, że przygotowane przez konsultantów oferty były wysyłane do nich różnymi kanałami. Jak stwierdziła Ewa, oferty przesyłane smsem bardzo ułatwiają sprawę, ponieważ dzięki nim można bezpośrednio wejść w otrzymany link i szybko zobaczyć ofertę dopasowaną do zdefiniowanych kryteriów.

Kontakt z konsultantami na pewno nam pomógł, ponieważ dzwonili i pytali, czy chcemy zmienić swoje preferencje na inne, czy zostawić je niezmienione, więc jak najbardziej kontakt ten był dla nas pomocny.

Spacer 3D – wybawiciel z opresji

Przy wyborze odpowiedniego mieszkania Ewie i Mateuszowi bardzo pomógł spacer 3D. Dodatkowo, przykładowa aranżacja, która była w wybranym przez nich mieszkaniu, posłużyła im za wzór tego, jak mogą w przyszłości urządzić dane pomieszczenia.

Największym wyzwaniem przy projektowaniu wnętrz jest ułożenie wszystkiego tak, żeby zostało jeszcze miejsce na inne rzeczy, żeby to wszystko było przestronne i żeby móc w pełni wykorzystać miejsce.

Jak podkreśliła para, same płaskie rzuty nie są w stanie dostarczyć pełnych informacji o tym, jak dane mieszkanie wygląda – czasami brakuje do tego odpowiedniej wyobraźni. Z pomocą przychodzi właśnie wirtualny spacer, dzięki któremu uzyskujemy pełny i oczywisty obraz tego, jak mieszkanie może wyglądać w przyszłości i w jaki sposób możemy je zaaranżować.

Kolejny artykuł

Gosia i Mateusz — para z Krakowa
Gosia i Mateusz to para z Krakowa, która zdecydowała się opowiedzieć nam o swoich wrażeniach z zakupu nowego mieszkania. Idealne miejsce dla siebie znaleźli w zaledwie 2 miesiące, a w wyborze pomogła im platforma obido. Marzeniem pary było zamieszkanie w małym, kameralnym bloku, w 2-pokojowym mieszkaniu, gdzie kuchnia będzie połączona z salonem.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu