Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Zabierzów – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Interesują Cię obrzeża Krakowa i właśnie tam chcesz zamieszkać? Wybierz Zabierzów! Mieszkania, które się tam znajdują nadal należą do powiatu krakowskiego i sąsiadują z Bronowicami. Obszar ten wyróżnia się dobrze rozwiniętą okolicą i zapleczem handlowo-usługowym.

Zabierzów – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Jedną z atrakcyjniejszych lokalizacji na obrzeżach Krakowa jest Zabierzów. Otaczają go tereny zielone, a latem można korzystać z plaży miejskiej, która została utworzona w dawnym kamieniołomie. Jeśli chciałbyś zamieszkać z dala od wielkomiejskiego gwaru, poznaj lepiej Zabierzów!

Przejdź do akapitów:

Zabierzów – krótka historia

Gmina Zabierzów leży na zachód od Krakowa na terenie powiatu krakowskiego pomiędzy gminami Liszki, Wielka Wieś, Krzeszowice i Jerzmanowice-Przeginia. Dużą część tych terenów zajmują użytki rolne, kilkanaście procent to użytki leśne. Dominuje tu zabudowa jednorodzinna.

Urząd Gminy w Zabierzowie

Zabierzów – zabytki i instytucje kulturowe zlokalizowane w okolicy

Ciekawym miejscem jest Młyn Zabierzów – w odrestaurowanym budynku starego młyna odbywają się zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych oraz warsztaty, a czasami także inne wydarzenia, na przykład wesela. Cały budynek liczy aż 400 m² i składa się z parteru, piętra i poddasza. Do tego dochodzi taras, ogród, rzeka, przystań kajakowa i górka.

Zabierzów – atrakcje dla turystów i mieszkańców

Zabierzów to przede wszystkim dużo terenów zielonych i rekreacyjnych. Nad zbiornikiem wodnym w dawnym kamieniołomie w Zabierzowie utworzono plażę i miejsca do grillowania, co w ciepłe letnie dni sprowadza tu tłumy.

Gmina Zabierzów - basen w miejscowości Zabierzów

Dużą popularnością cieszy się Las Zabierzowski, chętnie odwiedzany przez okolicznych mieszkańców. Na tutejszych ścieżkach można spotkać spacerowiczów, biegaczy, rowerzystów (w tym miłośników downhillu), ale też jeźdźców konnych, a zimą – biegaczy narciarskich.

Do zamieszkania dom w spokojnej okolicy w pobliżu Lasu Zabierzowskiego

W pobliżu Zabierzowa znajdują się Dolinki Krakowskie, a także doliny Bolechowicka, Kobylańska i Będkowska, które upodobali sobie wspinacze – trenują tutaj zarówno osoby stawiające swoje pierwsze kroki we wspinaczce skałkowej, jak i te bardziej zaawansowane. Jedna ze skał Doliny Bolechowickiej – Chiński Maharadża – stała się tytułową bohaterką książki himalaisty Wojtka Kurtyki. Z kolei Sokolica w Dolinie Będkowskiej to najwyższa skała na Jurze. Przez Dolinki Krakowskie przebiega dużo szlaków spacerowych i rowerowych, często w ich pobliżu znajdują się restauracje.

Mieszkanie znajduje się w zielonej okolicy przy boisku w Zabierzowie

Zabierzów – mieszkania

Zabierzów jest korzystnie położony. Przez teren gminy przebiegają autostrada A4, droga krajowa nr 79, droga wojewódzka nr 774 oraz linia kolejowa z Krakowa na Śląsk. Kursują tu też autobusy komunikacji miejskiej w Krakowie, które umożliwiają dojazd do Bronowic, a także prywatne linie mikrobusowe. Ponadto na terenie gminy znajduje się port lotniczy Kraków Balice połączony z centrum Krakowa i Wieliczką krakowską Szybką Koleją Aglomeracyjną.

Stacja PKP w okolicy Zabierzowa

W okolicy nie brakuje przedszkoli, jest kilka szkół podstawowych, biblioteki, dom kultury, a także szkoły językowe, klub squasha, kilka centrów fitness i Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny z basenem. Zlokalizowanych jest tu również kilka ośrodków jeździeckich.

Zadbane mieszkanie w kameralnym budynku wielorodzinnym niedaleko granicy Krakowa

W pobliżu znajduje się także kilka ośrodków zdrowia, są też różne sklepy, w tym kilka supermarketów, apteki, piekarnie, salony fryzjerskie i kosmetyczne, gabinety weterynaryjne, cukiernie, pizzerie, eleganckie restauracje, bistra i food trucki.

Domy o niskiej zabudowie w miejscowości Zabierzów

W Zabierzowie i ich okolicach mieści się kilka dużych firm i zakładów, między innymi FoodCare, w pobliżu jest też centrum biznesowe Eximius Park, gdzie swoje biura mają firmy UBS i Amway. Ponadto można stąd szybko i wygodnie dojechać do biurowców zlokalizowanych na Prądniku Białym i – dzięki pociągowi – w centrum Krakowa.

Biurowiec w miejscowości Zabierzów

Chciałbyś zamieszkać w domu jednorodzinnym? A może interesują Cię osiedla niewysokich budynków wielorodzinnych? Takie nieruchomości oferuje Zabierzów! Mieszkania są tu budowane cały czas, a nowe inwestycje mają zazwyczaj formę kameralnych osiedli domów jednorodzinnych. Zaletami tej lokalizacji są zdecydowanie łatwy dojazd do Krakowa, piękne krajobrazy oraz dobra infrastruktura.

Domy w niskiej zabudowie w doskonałej lokalizacji

Jeśli poszukujesz mieszkania w Krakowie lub jego okolicach, sprawdź naszą wyszukiwarkę, która pomoże znaleźć Ci idealne mieszkanie w wymarzonej lokalizacji.

Mieszkanie w niskiej zabudowie, teren ogrodzony

Zabierzów - mieszkanie w stanie deweloperskim w inwestycji o niskiej zabudowie

Zabierzów - mieszkania w kameralnej inwestycji w okolicy biurowca

Punkty handlowo-usługowe niedaleko granic Krakowa

Kolejny artykuł

Dawidy, Zgorzała, Lesznowola – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Dawidy, Zgorzała, Lesznowola to urokliwe miejscowości zlokalizowane w komfortowej odległości od Warszawy. Panuje tu spokojny, podmiejski klimat. Czy warto zdecydować się na ten obszar?
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu