Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Powsinek – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Powsinek to obszar w warszawskiej dzielnicy Wilanów. Jego granice wyznaczają ulice Zygmunta Vogla, Ruczaj, Strumień i Przyczółkowa oraz rzeka Wilanówka.

Powsinek – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Z tego artykułu dowiesz się, jakie istotne punkty handlowe, komunikacyjnej i rozrywkowe znajdują się na obszarze Powsinek w dzielnicy Wilanów.

Przejdź do akapitów:

Powsinek – historia

Początkowo Powsinek związany był z Powsinem oraz wsią Milanów. Należał też do dóbr Jana III Sobieskiego oraz rodziny Sieniawskich. Powsinek został włączony w granice Warszawy w 1951 r.

Dom jednorodzinny w dobrej lokalizacji wśród zieleni - Warszawa Wilanów Powsinek

Powsinek – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Południową część obszaru Powsinek zajmują głównie łąki i pastwiska, a także pola uprawne. Powsinek to miejsce ważne przyrodniczo, wokół znajdują się lasy i rezerwaty przyrody, część obszaru znajduje się na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Północna część obszaru ma charakter zwartej zabudowy jednorodzinnej.

Widok domów znajdujących się przy terenach zielonych i łąkach - Warszawa Wilanów Powsinek

Obszar Powsinek znajduje się w bliskiej odległości rezerwatu przyrody Las Kabacki i Parku Kultury w Powsinie. W tej samej odległośći mieści się również brzeg Wisły. Okolica jest bardzo atrakcyjna dla zwolenników pieszych lub rowerowych wycieczek.

Tereny zielone Warszawa Wilanów Powsinek

Mieszkania – Powsinek

Obszar Powsinek jest poprzecinany licznymi strugami oraz kanałami i uchodzi za bardzo dobrze nawodniony. Na jego terenie znajduje się również Jezioro Powsinkowskie.

Komunikacja na obszarze Powsinek jest skupiona przy ulicy Przyczółkowej, gdzie znajdują się przystanki autobusowe. Można stąd dojechać do większych węzłów komunikacyjnych oraz stacji metra Wilanowska. Przez obszar przebiega trasa Południowej Obwodnicy Warszawy oraz znajduje się tu węzeł komunikacyjny. Ulica Przyczółkowa jest drogą wyjazdową z Warszawy w kierunku Konstancina-Jeziorny i Góry Kalwarii.

Nowe domy w stanie deweloperskim - Warszawa Wilanów Powsinek

W północnej części obszaru znajduje się rejonowe przedszkole oraz szkoła podstawowa. Miłośnicy sportu mieszkający na obszarze Powsinek mają do dyspozycji atrakcyjne rowerowo Urzecze ciągnące się wzdłuż Wisły. Blisko stąd również do Lasu Kabackiego. W północnej części obszaru znajduje się klub fitness, a przy granicy obszaru mieści się pole golfowe.

Zakupy na obszarze Powsinek można zrobić w sklepach osiedlowych oraz w popularnych dyskontach. W sąsiednim obszarze, przy ulicy Przyczółkowej, mieści się centrum handlowe, w którym można znaleźć sklepy wielu branż, w tym sklep sportowy Decathlon. Na terenie obszaru Powsinek przy ulicy Europejskiej znajduje się market budowlany.

Niskie domy jednorodzinne wzdłuż drogi - Warszawa Wilanów Powsinek

Poradnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej i zaplecze medyczne znajduje się w Miasteczku Wilanów, które sąsiaduje z Powsinkiem.

Pojedyncze restauracje zlokalizowane są przy północnej granicy obszaru oraz we wspomnianym centrum handlowym przy ulicy Przyczółkowej.

Wierni mieszkający na obszarze Powsinek przynależą do wilanowskiej parafii św. Anny.

Nowoczesna zabudowa w otoczeniu zieleni - Warszawa Wilanów Powsinek

Powsinek to już zaawansowane przedmieścia o charakterze wiejskim. Jest tu dość słaba infrastruktura i mało rozwinięta komunikacja miejska. Jest to jednak dobre miejsce do uprawiania outdoorowych sportów i odnalezienia wytchnienia wśród natury.

Droga dojazdowa do domu w otoczeniu licznej zieleni - Warszawa Wilanów Powsinek

Jeśli interesują Cię nieruchomości w innej części Warszawy, sprawdź pozostałe artykuły lub skorzystaj z naszej wyszukiwarki i znajdź nowe mieszkanie w dogodnej dla Ciebie lokalizacji.

Kolejny artykuł

Wilanów Królewski – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Wilanów Królewski to obszar w warszawskiej dzielnicy Wilanów, którego granice wyznaczają aleja Wilanowska, ulice Obornicka, Biedronki, Łucznicza, Trójpolowa, Zygmunta Vogla i Przyczółkowa oraz rzeka Wilanówka.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu