Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Groty – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ula Olczak
Ula Olczak

Groty to obszar w warszawskiej dzielnicy Bemowo. Granice wyznaczają ulice Kocjana i Lazurowa, linia kolejowa do Huty oraz granica miasta.

Groty – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

W tym artykule poznasz obszar Groty zlokalizowany na warszawskim Bemowie. Dowiesz się, jakie atrakcje znajdują się w tym obszarze oraz czy jest to dobre miejsce do zamieszkania.

Przejdź do akapitów:

Groty – historia

Teren historycznej wsi Groty nie pokrywa się z obecnym obszarem MSI. Pierwsze wzmianki o Grotach pochodzą z XV w., gdzie określane są jako wieś szlachecka i własność Mikołaja z Latchorzewa. Wieś się rozwijała, w czasie potopu szwedzkiego uległa całkowitemu zniszczeniu, z czasem odbudowywała się. Od XIX w. funkcjonował tu folwark, a w drugiej połowie tegoż wybudowano Fort Blizne. Groty włączono do Warszawy w 1951 r.

Funkcjonalne mieszkanie usytuowane w cichej okolicy – Warszawa Bemowo

Groty – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Miejscem spacerowym obszaru Groty jest Park Leśny Bemowo, utożsamiany z Lasem Bemowo. Jego część w obszarze Groty ma doskonałą infrastrukturę rekreacyjną w postaci atrakcyjnego dla dzieci placu zabaw Latchorzew. Drewniane konstrukcje, zjeżdżalnie i huśtawki w cieniu drzew są doskonałym miejscem na aktywny wypoczynek.

Bemowo, Groty – zabudowa jednorodzinna, blisko liczne tereny zielone

Sporą część obszaru Groty zajmuje wybudowany w drugiej połowie XIX w. Fort III Blizne z przyległym terenem. Obecnie znajduje się on w rękach prywatnych i oczekuje na rewitalizację. Wstęp na teren fortu jest wzbroniony przez właściciela. Zabudowania nadal są otoczone fosą. Obecnie mieści się tu pole paintballowe.

Mieszkania – Groty

Komunikacja w obszarze Groty jest dobra, po ulicach krążą lokalne autobusy, bemowskie autobusy oraz te dojeżdżające do innych dzielnic. Poruszanie się samochodem jest wygodne, obszar Groty znajduje się blisko trasy S8. Dużym węzłem komunikacyjnym jest również ulica Lazurowa.

W obszarze Groty znajduje się szkoła podstawowa, natomiast rejonowe przedszkole mieści się w sąsiadującym obszarze w pieszym zasięgu. Blisko znajduje się również kampus Wojskowej Akademii Technicznej. Przy ulicy Kocjana funkcjonuje Sąd Rejonowy dla Warszawy Żoliborza.

Przestronny dom mieszczący się w obszarze Groty, z dobrym dojazdem do centrum Warszawy

Miłośnicy sportu mieszkający w obszarze Groty mogą się cieszyć bliskością Lasu Bemowskiego i Kampinoskiego Parku Narodowego, które oferują wiele kilometrów ścieżek spacerowych, biegowych i rowerowych. Na terenie obszaru Groty działają kluby sportowe (piłkarski i łuczniczy). Przy ulicy Hubala-Dobrzańskiego znajduje się siłownia plenerowa. W sąsiednim obszarze przy ulicy Dywizjonu 303 mieści się klub fitness Zdrofit z ciekawą ofertą zajęć.

Warszawa, Bemowo, Groty – mieszkanie ciche, w pobliżu liczne tereny zielone

Zakupy w obszarze Groty można zrobić w osiedlowych sklepach oraz popularnych dyskontach. Większy supermarket i centrum handlowe znajduje się w sąsiadującym obszarze przy ulicy Górczewskiej.

Poradnia Podstawowej Opieki Medycznej znajduje się w obszarze Fort Radiowo przy ulicy Kartezjusza.

Wierni mieszkający w obszarze Groty przynależą do parafii przy kościele Objawienia Pańskiego w miejscowości graniczącej z Warszawą i obszarem Groty – Blizne.

Bemowo, Groty – kameralna zabudowa jednorodzinna w cichej okolicy

Groty to obszar na uboczu, typowe przedmieścia stolicy, jest spokój i niska, przyjemna zabudowa. W obszarze dominuje zabudowa jednorodzinna powojennego osiedla Groty, znajduje się tu Park Leśny Bemowo, ogródki działkowe, siedziba sądu rejonowego oraz Fort Blizne.

Zobacz również inne obszary Warszawy.

Kolejny artykuł

Stary Służew – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Stary Służew to obszar w warszawskiej dzielnicy Ursynów. Granice wyznaczają ulice Ciszewskiego, al. Rodowicza „Anody”, Chłapowskiego, Dolina Służewiecka, Gucin Gaj, Arbuzowa oraz granica rezerwatu Skarpa Ursynowska.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu