Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Ursynów Północny – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Ursynów Północny znajduje się w warszawskiej dzielnicy Ursynów i graniczy z takimi obszarami jak: Służew, Stary Służew, Ursynów-Centrum, Stary Imielin, Grabów, Imielin i Wyczółki.

Ursynów Północny – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

W tym artykule poznasz zalety obszaru Ursynów Północny i dowiesz się, czy oferuje on dostęp do dobrej infrastruktury.

Przejdź do akapitów:

Ursynów Północny – historia

Ursynów Północny został włączony do Warszawy w 1951 r. – wcześniej znajdowała się tu wieś Imielin Nowy oraz grunty częściowo należące do obszarów Służew i Wyczółki. W latach 70. XX w. rozpoczęła się budowa ursynowskich osiedli mieszkaniowych. Budowa przedzielona była al. Komisji Edukacji Narodowej – na zachodzie powstawało osiedle Jary, a na wschodzie Stokłosy. Głównym projektantem osiedli był architekt Marek Budzyński. Bloki budowane były z wielkiej płyty i miały różną wysokość – od 4. do 13. pięter. Między budynkami zapewniano rozbudowany układ ciągów pieszych, placówki edukacyjne oraz pawilony ze sklepami i usługami.

Osiedla budynków mieszkalnych w parku, Warszawa Ursynów Północny

Obecnie w zabudowie Ursynowa Północnego wciąż dominują budynki wielorodzinne, na przestrzeni lat 90. XX w. i dwóch pierwszych dekad wieku XXI powstały kolejne bloki i apartamentowce. W obszarze wciąż znajdują się miejsca, w których mogą być budowane kolejne osiedla.

Ursynów Północny – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Na obszarze Ursynów Północny znajduje się sporych rozmiarów Park im. Romana Kozłowskiego, nad którym dominuje Kopa Cwila – jeden ze szczytów symbolicznej „korony Warszawy”. Kopa Cwila ma 108 metrów wysokości i została usypana m.in. z ziemi wykopanej pod budowę osiedli w latach 70. XX w.

Kopa Cwila - Park im. Romana Kozłowskiego, Warszawa Ursynów Północny

Do dyspozycji jest też Park Jurajski oraz Park im. Jana Pawła II.

Ścieżka rowerowa wśród zieleni - Warszawa Ursynów Północny

Dodatkowo na terenie obszaru Ursynów Północny znajduje się tor wyścigów konnych Służewiec.

Mieszkania – Ursynów Północny

Komunikacja na obszarze Ursynów Północny jest bardzo dobra, są tu dwie stacje pierwszej linii metra – Ursynów i Stokłosy – oraz przystanki autobusowe. Północną granicę obszaru stanowi droga krajowa nr 2, a przez zachodnią część obszaru przebiega ul. Puławska, która jest wylotówką ze stolicy w kierunku południowym. Główną arterią Ursynowa Północnego pozostaje jednak al. Komisji Edukacji Narodowej.

Widok ze wzgórza na osiedla mieszkalne - Warszawa Ursynów Północny

Doskonale zorganizowana jest też edukacja początkowa – znajduje się tu wiele rejonowych przedszkoli i szkół podstawowych. Szkoły mają bardzo dobre zaplecze sportowe – na Koncertowej znajduje się basen oraz duży orlik. Blisko granicy obszaru jest kampus główny SGGW oraz kampus Uniwersytetu Warszawskiego na Mokotowie. Na Wiolinowej działa Dom Sztuki – kultowy ośrodek edukacji pozaszkolnej z bardzo ciekawą ofertą zajęć. Mieści się tu również kino.

Wysoki blok przysłonięty licznymi drzewami - Warszawa Ursynów Północny

Przy ul. Puszczyka w Parku Jurajskim jest plac zabaw dla dzieci inspirowany dinozaurami, które obecne są w konstrukcjach do wspinaczki i zjeżdżalniach. Na placu jest również tyrolka oraz linowe pająki do wspinania się.

Ścieżki pomiędzy budynkami mieszkalnymi - Warszawa Ursynów Północny

Ursynów Północny jest pełen możliwości dla miłośników różnych dyscyplin sportowych. Są tu wygodne parki do biegania oraz atrakcyjna sieć ścieżek rowerowych. Działają kluby sportowe oraz fitness, na Koncertowej znajduje się basen, orlik z boiskami, bieżnią oraz konstrukcjami do uprawiania lekkoatletyki. Pełne zaplecze sportowe znajduje się też przy liceum im. Aleksandra Kamińskiego.

Zakupy na obszarze Ursynów Północny można zrobić w wielu osiedlowych sklepach, jak również większych marketach. Powojenne osiedla charakteryzują się obecnością pawilonów handlowych, w nowych apartamentowcach lokale handlowo-usługowe znajdują się na parterze. Przy stacji metra Stokłosy jest centrum handlowe Galeria Metro.

Sklep Żabka obok bloków - Warszawa Ursynów Północny

Znajdują się tu publiczne przychodnie, największa mieści się przy ul. Romera. Do wyboru są też gabinety prywatne.

Lokale restauracyjne skupione są przy al. KEN. Oferta jest zróżnicowana – znajdą się smaki zarówno tradycyjne, jak i z kuchni świata.

Wierni mieszkający na obszarze Ursynów Północny przynależą do prężnie działającej parafii przy kościele Wniebowstąpienia Pańskiego.

Mieszkania wśród zieleni w dobrze skomunikowanej części Ursynowa

Ursynów Północny to jeden z lepiej zorganizowanych obszarów w Warszawie. Lokalnie można załatwić absolutnie wszystko, jest doskonały dostęp do edukacji oraz możliwość uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Ponadto komunikacja z innymi dzielnicami Warszawy jest bardzo dobra.

Zobacz pozostałe obszary.

Kolejny artykuł

Ursynów-Centrum – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Ursynów-Centrum to obszar w warszawskiej dzielnicy Ursynów, graniczący z takimi terenami jak: Błonia Wilanowskie, Stary Służew, Ursynów Północny, Stary Imielin i Natolin.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu