Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Nowe mieszkania i domy w Trójmieście i okolicach

Nowe mieszkania z rynku pierwotnego w Trójmieście cieszą się dużym zainteresowaniem. Deweloperzy budują osiedla w dobrze rozwiniętych i skomunikowanych dzielnicach, blisko plaży i morza, co przyczynia się do niesamowitych widoków z ostatnich pięter inwestycji. Mieszkanie z rynku pierwotnego ma wiele zalet, a jedną z nich są duże możliwości aranżacyjne – często deweloperzy oferują także mieszkania wykończone pod klucz. Do wyboru są lokale o zróżnicowanych metrażach i układach.

Poznaj inwestycje w Trójmieście

Gdańsk, Gdynia, Sopot, Powiat wejherowski
Bojano, Sosnowe Wzgórza
7 dostępnych domów
DOM
Zobacz szczegóły

Odkrywaj w Trójmieście

Przy wyborze nowego mieszkania bardzo ważna jest lokalizacja. Aby ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji, tworzymy rankingi z najbardziej popularnymi dzielnicami, które idealnie sprawdzą się na zakup mieszkania w zależności od tego, dla kogo będzie ono przeznaczone – czy będzie to singiel, para, rodzina z dziećmi czy inwestor. Pomocne mogą okazać się także rankingi inwestycji mieszkaniowych, a także cykl „5 pytań do dewelopera”, który zawiera najważniejsze informacje o rynku nieruchomości.
zobacz listę artykułów

Promocje deweloperów w Trójmieście

Proneko: Kaskada Jasień
zobacz inwestycję

Promocja

Ostatnie dwa mieszkania w promocyjnych cenach

Do końca promocji pozostało 13 dni
Murapol: Murapol Scarpa
zobacz inwestycję

Szukasz mieszkania w Gdańsku? 2-pokojowe lokale już od 34,9 m2!

Sprawdź ofertę kompaktowych mieszkań o optymalnych układach w Gdańsku! Mniejsza powierzchnia lokalu to nie tylko niższa cena zakupu, ale też niższe koszty wykończenia i utrzymania. Mniejszy metraż zapewni także atrakcyjną stopę zwrotu z inwestycji!

Do końca promocji pozostało 13 dni

Dowiedz się więcej o rynku pierwotnym w Trójmieście

Rynek pierwotny w Trójmieście 

Trójmiasto jest bardzo atrakcyjne, ale przede wszystkim różnorodne, ponieważ w jego skład wchodzą aż 3 miasta. Każde z nich jest inne pod względem historii, zabudowy czy rozrywek, które mają do zaoferowania. Trójmiasto jest bardzo interesujące zarówno dla Polaków, którzy chętnie przyjeżdżają tutaj z różnych części kraju, ale także dla turystów, którzy licznie odwiedzają Gdańsk, Gdynię i Sopot. Niektórzy nawet postanawiają zostać tutaj na dłużej lub zakupić lokal w celach inwestycyjnych – ponieważ lokalizacja blisko morza bardzo sprzyja zarabianiu na wynajmowaniu mieszkań. 

Rynek pierwotny Trójmiasto – jak to wygląda?

Gdańsk, Gdynia i Sopot, miasta leżące nad Zatoką Gdańską i sąsiadujące ze sobą, są traktowane jako metropolia ze względu na wspólne cele w wielu obszarach – komunikacji, biznesie, rynku pracy, gospodarki czy ekologii. Usprawniło to wiele działań i usprawniło codzienne życie mieszkańcom, inwestorom i turystom. Tamtejszy rynek nieruchomości różni się od rynków w innych dużych miastach – działają tu przede wszystkim firmy lokalne. Wydaje się, że lokalna firma lepiej rozumie charakter miasta i jest w stanie lepiej dostosować do lokalnych realiów zarówno wygląd budynków, jak i ich funkcjonalność. Dzięki temu nowe inwestycje są dopasowane tak do potrzeb mieszkańców, jak i do całościowego obrazu miejskiej przestrzeni. W ofercie są jasne, funkcjonalne mieszkania o zróżnicowanych metrażach. W zależności od indywidualnych upodobań można wybrać lokal z ogródkiem, balkonem, loggią lub tarasem. 

Okazje i wysoki standard wykończenia

Zdarza się, że deweloperzy, chcąc dodatkowo zachęcić do swojej oferty potencjalnych nabywców, oferują promocje lub dodatkowe usługi. Dotyczy to zwłaszcza ostatnich mieszkań w danej inwestycji, a także lokali w przedsprzedaży lub pod jakimś względem niecodziennych, na przykład ulokowanych w nietypowy sposób. Jeśli nie stanowi to dla nas problemu, taka oferta może być świetną okazją na zakup nowego mieszkania w znacząco niższej niż zazwyczaj cenie. Bo ceny nowych mieszkań w Trójmieście, o czym będzie mowa za chwilę, do niskich nie należą. Każda nowa inwestycja i tak spełnia określone standardy – ma miejsca postojowe na podziemnym parkingu czy komórki lokatorskie – więc niższa cena nie wynika z jakichś niedogodności czy braków. Dodatkowo coraz więcej lokali jest zlokalizowanych na osiedlach strzeżonych, posiada rowerownie, place zabaw, cichobieżne windy, a także jest dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na obido można znaleźć zróżnicowane oferty, w tym atrakcyjne mieszkania dwupoziomowe.

Kto kupuje mieszkania w Trójmieście?

Nowe mieszkania w Gdańsku kupują zazwyczaj ludzie młodzi. Najczęściej jest to ich pierwsze mieszkanie, ewentualnie kolejne, kupowane w związku z powiększeniem się rodziny, czasami z chęci podwyższenia komfortu życia. Sytuacja prawdopodobnie ulegnie zmianie za jakiś czas w związku ze starzeniem się społeczeństwa. Wtedy większy procent nabywców będą stanowić ludzie starsi, o bardziej sprecyzowanych wymaganiach i zapewne postawią przed deweloperami wyzwania bardziej jakościowe, nie ilościowe, jak to ma miejsce obecnie. Dużym ułatwieniem w wyborze mieszkania są wirtualne spacery zamieszczane na obido, które pomagają w wyobrażeniu sobie, jak będzie wyglądać gotowe mieszkanie. Mieszkania w Trójmieście są nierzadko kupowane na wynajem. To bezpieczny sposób ulokowania oszczędności, zysk z wynajmu jest zazwyczaj większy niż z nisko oprocentowanej lokaty w banku. Co ciekawe, nowe mieszkania w Gdańsku dość często kupują cudzoziemcy, zwłaszcza z Europy Zachodniej. Ceny są tu dużo niższe niż na przykład w Niemczech, dlatego Europejczycy chętnie inwestują w tutejsze nieruchomości, w tym również w mieszkania.

Gdzie najchętniej budują deweloperzy?

Jeśli chodzi o Gdynię, łatwo wskazać dzielnice, w których powstaje najwięcej nowych lokali. Są to: Witomino, Redłowo, Cisowa, Grabówek, Dąbrowa, Obłuże, Orłowo i Chwarzno. Ale największym zainteresowaniem cieszą się nowe mieszkania położone blisko centrum miasta i z możliwością szybkiego dojazdu do obwodnicy Trójmiasta, a te warunki spełniają lokale w dzielnicy Wiczlino. A co w Sopocie? Tutaj budowane są przede wszystkim apartamenty w kameralnej zabudowie oraz niewielkie osiedla złożone z kilku piętrowych budynków. Najdroższe mieszkania to te dwupokojowe, których jest niewiele oraz kawalerki, których zdecydowanie brakuje. W ogóle w Sopocie brakuje miejsca na nowe inwestycje, a to sprawia, że nowe mieszkania i domy często powstają w miejscu starych, wyburzanych obiektów. Deweloperzy budują też na terenach niezabudowanych, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego. Nowe domy w Sopocie, a właściwie w ogóle nowe domy w Trójmieście nie są rzeczą łatwą do zdobycia.

Lokale inwestycyjne w Trójmieście

W Trójmieście, a w szczególności w Sopocie na popularności zyskują rezydencje luksusowe. Jest to bardzo droga inwestycja, ale może służyć jako miejsce wakacyjnych wyjazdów, spotkań biznesowych czy konferencji, a to pozwala sporo zarobić na wynajmowaniu takiej nieruchomości. Nieruchomości luksusowe rządzą się swoimi prawami, ale inwestowanie w ekskluzywne apartamenty ma przed sobą przyszłość. W przypadku Sopotu, w przeciwieństwie do Gdańska, najwięcej mieszkań kupuje się z myślą o lokacie kapitału. Jeśli do tego lokum znajduje się w dogodnej lokalizacji, czyli blisko morza i głównego deptaku, to mamy pewny zysk. Lokale o wysokim standardzie i dużym metrażu są kupowane najczęściej przez osoby spoza Sopotu, na co dzień mieszkające w innych dużych polskich miastach. W lokale w Sopocie inwestują też cudzoziemcy. Ponieważ nabywcy są różnorodni, nie mają ujednoliconych preferencji. Ważne są indywidualne oczekiwania.

Gdzie najlepiej kupić nowe mieszkanie lub dom?

Gdańsk to główny ośrodek, to tutaj znajduje się siedziba władz województwa pomorskiego. Wiele osób szukających mieszkania od dewelopera w Trójmieście wybiera właśnie Gdańsk. Sopot jest znacznie droższy i kojarzy się bardziej imprezowo, natomiast Gdynia jest mniej znana. W przypadku Trójmiasta rynek nieruchomości jest bardzo zróżnicowany, poszczególne miasta bardzo się od siebie różnią. Zdecydowana większość nowych inwestycji powstaje w Gdańsku, w Gdyni jest ich znacznie mniej, a w Sopocie nie ma prawie wcale. Wynika to po części z dostępności miejsc pod budowę – w Sopocie jest ich bardzo mało. W całym Trójmieście nowych inwestycji jest zbyt mało, aby zaspokoić potrzeby rynku, dlatego atrakcyjne lokale są wykupywane błyskawicznie, często już na etapie tak zwanej „dziury w ziemi”. Jednak w ofercie można znaleźć także wiele inwestycji gotowych w ciągu roku, co docenią wszyscy ci, którzy chcą szybko wprowadzić się do nowego mieszkania. 

Nowe mieszkania Trójmiasto – ile to kosztuje?

Także ceny nieruchomości są bardzo zróżnicowane w zależności od miasta. Różnica w cenach wynika z lokalizacji mieszkania, udogodnień w postaci miejsc parkingowych, obecności infrastruktury miejskiej, uniwersytetów czy centrów biznesowych. W ofertach znajdują się także mieszkania premium, które mają wyższą cenę niż mieszkania standardowe. Na cenę nowych mieszkań znacząco wpływa lokalizacja, jest to bardzo widoczne właśnie w miejscowościach nadmorskich takich jak Gdynia, Sopot i Gdańsk, gdzie mieszkania blisko morza cieszą się wyraźnie największym zainteresowaniem. Dlatego w przypadku Gdańska najpopularniejsze – a więc i najdroższe – dzielnice to Wrzeszcz, Śródmieście, Zaspa i Przymorze. Tutejsze ceny znacząco przewyższają średnią, zależą przy tym od wielu czynników – obecności udogodnień na osiedlu czy widoku z okien.

Najtańsze mieszkania w stanie deweloperskim znajdziemy na gdańskim Zakoniczynie, Kowalach i Jasieniu – w dzielnicach stosunkowo młodych, leżących daleko od centrum. Mimo to one także cieszą się powodzeniem, szczególnie wśród rodzin z dziećmi. Bliskość centrum nie zawsze jest najistotniejszą kwestią, wspomniane dzielnice mają inne zalety np. dużą ilość terenów zielonych, dobrą komunikację czy świetnie rozwiniętą infrastrukturę w postaci szkół, sklepów i przychodni lekarskich.

Mieszkania Trójmiasto – dlaczego warto kupić?

Gdańsk może się poszczycić tysiącletnią historią, Sopot – tytułem letniej stolicy Polski, a Gdynia dynamicznym rozwojem tej młodej metropolii. Bliskość morza i wysoka jakość życia przyciągają tu studentów, inwestorów i turystów, nie tylko z Polski. Do tego Gdynia to podobno najbardziej słoneczne miasto Polski, a Sopot w Rankingu Warunków Mieszkaniowych zajmuje pierwsze miejsce, co oznacza, że jest najlepszym miejscem do zamieszkania spośród 219 miast z całej Polski. Gdańsk, Sopot i Gdynia są ze sobą bardzo dobrze skomunikowane. Łączy je obwodnica (część drogi krajowej nr 6), droga wojewódzka nr 468 i liczne inne drogi, tak krajowe jak i wojewódzkie. Funkcjonuje tu wiele linii autobusowych i tramwajowych, na które obowiązuje wspólny bilet. A dzięki tramwajom wodnym można asfalt zamienić na wodę i wybrać drogę morską. Najważniejszym środkiem komunikacji jest jednak SKM – Szybka Kolej Miejska – która kursuje co kilka minut. To podnosi komfort mieszkania w Trójmieście, można swobodnie i wygodnie przemieszczać się w obrębie całej aglomeracji.

Wynajmowanie nowych mieszkań – w Trójmieście to się opłaca

Mieszkanie w nadmorskiej miejscowości to świetny sposób na dodatkowy zysk, wystarczy wynajmować je turystom. Dlatego mieszkanie w Trójmieście to dobra lokata kapitału. Oczywiście nigdy nie ma gwarancji, że inwestycja się zwróci, ale w przypadku Trójmiasta ryzyko wydaje się niewielkie. W razie czego zawsze można zrezygnować z wynajmów krótkoterminowych i wynająć mieszkanie długoterminowo – rodzinom albo studentom. W zależności od grupy docelowej można wybrać mieszkanie z aneksem lub z oddzielną kuchnią. Gdańsk to miasto akademickie, więc co sezon napływają tam nowi studenci, poszukujący mieszkań. Cena wynajmu nowego mieszkania na miesiąc to od około 1000 zł do ok. 6000 zł, w zależności od standardu i lokalizacji. W przypadku wynajmu na doby w okresie wakacyjnym ceny za jedną noc za cały apartament zaczynają się od około 200 zł. Dzięki temu, że w miejscowościach nadmorskich wynajem mieszkań utrzymuje się na dość wysokim poziomie, właściciel ma zagwarantowany stały przychód. Warto również kupić mieszkanie z myślą o sprzedaży. W Trójmieście popyt na mieszkania wciąż rośnie, ale podaż nie jest w stanie go zaspokoić. A ponieważ wartość nieruchomości rośnie, za kilka lat odsprzeda się mieszkanie z zyskiem.

Praca w Trójmieście

Trójmiasto nie jest co prawda tak dużym ośrodkiem jak Warszawa czy Kraków, ale i tak funkcjonuje tu wiele dużych firm, w których można znaleźć dobrze płatną pracę. To zachęca absolwentów lokalnych uczelni do pozostania w Trójmieście. Tym bardziej, że w ogóle bezrobocie jest tu bardzo niskie. Najwięcej osób pracuje oczywiście w sektorze usługowym, ale także branża IT szybko się tu rozwija. Praca w Trójmieście przyciąga nie tylko absolwentów uczelni z okolicy, ale ludzi z całej Polski, a nawet z zagranicy. Swego czasu w Krakowie wisiały billboardy, zachęcające do relokacji nad morze, gdzie nie ma smogu. Trójmiasto to fajne miejsce!

Na jakie atrakcje można tutaj liczyć?

Trójmiasto to jeden z najatrakcyjniejszych regionów Polski, co potwierdzają miliony turystów, które co roku tu przyjeżdżają. Przyciągają je nie tylko morze i plaże, ale też słynna gdańska starówka (w ratuszu Głównego Miasta znajduje się rzadki instrument – carillon), Skwer Kościuszki w Gdyni, molo w Sopocie czy Opera Leśna. Na terenie Trójmiasta znajduje się wiele pięknych zabytkowych budynków, a także odbywa się wiele imprez: Festiwal Filmowy w Gdyni, Festiwal Szekspirowski, Międzynarodowy Bałtycki Konkurs Pianistyczny, Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej Dwa Teatry, Sopot Festival, Open’er Festival – to tylko kilka z nich. Działają tu liczne instytucje kultury i sportu (rozwinięty jest zwłaszcza sport wodny). Jest w czym wybierać! Doceniają to zarówno mieszkańcy, jak i turyści.

Ciekawostki o Trójmieście

Krzywy Domek w Sopocie

W Sopocie przy ul. Bohaterów Monte Cassino znajduje się Krzywy Domek, uznawany za jeden z najciekawszych obiektów w mieście. Domek został wybudowany w latach 2003-2004 i stanowi część centrum handlowego Rezydent. 

Gdańsk – stolica bursztynu

Co roku w Gdańsku odbywają się międzynarodowe targi bursztynu, biżuterii i kamieni jubilerskich – Amberif. W Gdańsku znajduje się także Muzeum Bursztynu, które ukazuje historię bursztynu oraz przedstawia dzieje bursztyniarstwa w Polsce.

Akwarium Gdyńskie

W Gdyni mieści się Akwarium, w którym można zobaczyć zarówno gatunki słodkowodne, jak również okazy pochodzące z rafy koralowej.

Mieszkanie bez wkładu własnego – Trójmiasto

Szukasz mieszkania bez wkładu własnego w Trójmieście? Zobacz dostępne oferty: https://obido.pl/rynek-pierwotny-trojmiasto/oferty-donation.htm

Najczęstsze pytania użytkowników

Ile wynosi średnia cena za m² mieszkania w Trójmieście?

W październiku 2024 r. średnia cena za m² wyniosła: 14 755 zł.

Który obszar w Trójmieście jest najchętniej wybierany przez poszukujących mieszkania?

W Trójmieście najchętniej wybierany jest obszar Wrzeszcz w Gdańsku.

Ile kosztuje nowe mieszkanie w Trójmieście?

W październiku 2024 r. średnia cena za mieszkanie wyniosła: 811 124 zł.