Rynek nieruchomości w Warszawie jest bardzo rozbudowany i posiada szeroką ofertę z mieszkaniami, domami i lokalami inwestycyjnymi. Domy w Warszawie to bardzo dobre rozwiązanie dla tych osób, które cenią sobie prywatność i chcą mieszkać w budynku jednorodzinnym, a przy tym zależy im na dobrej infrastrukturze miejskiej i rozbudowanym zapleczu handlowo-usługowym. Poniżej prezentujemy nowe domy w Warszawie i okolicach.
Domy z rynku pierwotnego – Warszawa
Warszawa jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc pod nowe inwestycje. Cieszy się bowiem niesłabnącym zainteresowaniem – turystów, studentów, pracowników, czy po prostu osób, które chcą zacząć nowe życie w nowym, dużym mieście. Chociaż wśród nowych inwestycji przeważają mieszkania, jest wśród nich także sporo ofert z domami. Wprawdzie mało kiedy trafi się dom z rynku pierwotnego blisko centrum, jednak domy w dalszych rejonach również mają dużo zalet. Popularne lokalizacje, w których stawiane są nowe domy to Wawer, Ursynów, Piaseczno, Pruszków, Piastów, Mińsk Mazowiecki, Wieliszew, Milanówek. Dojazd z takich miejsc do centrum wynosi przeważnie od 25 do 60 minut, w okolicy jest jednak często stacja kolejowa czy przystanki autobusowe. Deweloperzy zapewniają wiele udogodnień dla mieszkańców, co sprawia, że nawet znaczna odległość od centrum schodzi na dalszy plan. Wybierając dom można wiele zyskać – atrakcyjną cenę, własność gruntu, większą prywatność, liczne tereny zielone w pobliżu, duże ogródki czy liczne bonusy lub gratisy jak miejsce postojowe, miejsce garażowe, poddasze.
Jakie udogodnienia zapewni Ci dom?
Domy z rynku pierwotnego są przede wszystkim ekologiczne i oszczędne. Budowane są one z nowoczesnych i solidnych materiałów. Przeważa zabudowa szeregowa i bliźniacza, a kondygnacje liczą zazwyczaj parter, piętro i poddasze albo antresolę. Co ważne, często jest tak, że cena domu niewiele różni się od ceny średniego mieszkania zlokalizowanego bliżej centrum. Domy mają zróżnicowane metraże i funkcjonalne układy. W ofertach przeważają domy 3, 4 lub 5-pokojowe. Dużym plusem domów są przestronne ogródki, często sięgające 200 m². Czasem można liczyć także na przestronne tarasy. Na osiedlu domów deweloperzy często oferują miejsce garażowe i/lub postojowe w cenie. Ciekawą opcją w domach, a mało spotykaną w mieszkaniach, jest możliwość instalacji kominka w salonie, dodatkowo nowoczesne domy mają bardzo wydajne systemy grzewcze. Osiedla są ogrodzone i monitorowane, aby mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie. Okna posiadają rolety antywłamaniowe, które oprócz zabezpieczenia przed włamaniem, chronią także przed gorącym słońcem, hałasem czy sąsiadami.
Budynki są wyposażone w media miejskie oraz podłączone do gazu, wody, kanalizacji i energii. Zadbane są tereny wspólne inwestycji, deweloperzy projektują oświetlone alejki, ławki, place zabaw, stojaki na rowery, siłownie plenerowe czy chodniki i drogi, które rozgraniczają ruch kołowy i pieszy. Dodatkowo coraz częściej deweloperzy sięgają po ekologiczne rozwiązania. Montują panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne czy pakiety antysmogowe. Dodatkowo domy posiadają funkcję Smart House, czyli system inteligentnego domu, który za pomocą smartfona pozwala sterować oświetleniem, mediami czy czujnikami otwarcia okien lub drzwi (opcja przydatna w celu lepszego zabezpieczenia domu). Oczywistym plusem mieszkania w domu na obrzeżach są liczne tereny zielone wokół, cisza, spokój i powietrze, zdrowsze niż to w zatłoczonym mieście. Jeśli chodzi o kwestie infrastruktury, deweloperzy starają się wybierać takie miejsca, które mimo oddalenia od centrum są w stanie zapewnić szybki i łatwy dostęp do najważniejszych punktów. W okolicy znajdują się lokale usługowo-handlowe, przedszkola i szkoły, ośrodki sportowe, trochę dalej większe centra handlowe. Chociaż dojazd do centrum zajmie więcej czasu niż z dzielnic położonych blisko stolicy, często w pobliżu znajduje się stacja kolejowa i przystanek autobusowy, można także łatwo dojechać do drogi ekspresowej, ułatwiającej szybki dojazd w różne ważne miejsca.
Dodatkowa przestrzeń na przedpokój
Dom, jeśli ma duży metraż, oferuje dodatkową przestrzeń na różne pomieszczenia. Dzięki temu mamy możliwość zaprojektować m.in. ładny i przestronny przedpokój, który, jak wiadomo, stanowi wizytówkę naszego domu. Ciekawym i przede wszystkim funkcjonalnym rozwiązaniem będzie tutaj szafa, w której można pomieścić zarówno buty, jak i kurtki, płaszcze, szaliki czy torebki. Oprócz tego możemy tam trzymać takie urządzenia jak odkurzacz, deska do prasowania, żelazko czy suszarka do prania. Innym ważnym elementem wystroju będą przedmioty znajdujące się na ścianach. Może to być lustro, półki z roślinami, obrazy i fotografie. Dodatkowo można zdecydować się na ciekawą aranżację ściany. Do tego celu dobrze sprawdzi się cegła (np. pomalowana na biało), mozaika albo tapeta w nietuzinkowe, oryginalne wzory. Ciekawym meblem, mniej funkcjonalnym aczkolwiek bardzo ładnym i dodającym charakteru, będzie konsola. Wysoka komoda z blatem, zazwyczaj na metalowej konstrukcji. Ze względu na mały rozmiar, świetnie sprawdzi się jako miejsce na klucze, kwiatka albo lampę. Ciekawym pomysłem będzie wstawienie do przedpokoju ławki z siedziskiem, która nie dość, że ładnie i oryginalnie się prezentuje, to dodatkowo może być pomocna przy zakładaniu butów. Zamiast szafy, albo jako jej uzupełnienie, można wybrać do przedpokoju wieszak o nietypowym kształcie. Będzie on dobrym miejscem na ubrania, ale także na parasole. Przedpokój w domu to przede wszystkim funkcjonalność, ale też ładny element wystroju całego wnętrza.