Porady i inspiracje OBIDO

Urządzasz mieszkanie i szukasz inspiracji aranżacyjnych? Dobrze trafiłeś! Znajdziesz tutaj gotowe pomysły na wystrój mieszkania w wielu różnych i ciekawych stylach – styl skandynawski, minimalistyczny, vintage czy glamoru nie mają przed nami żadnych tajemnic. Zdradzimy również praktyczne pomysły na urządzenie małej kuchni, łazienki, salonu i sypialni. 

Jak urządzić mieszkanie w stylu PRL?
Jak urządzić mieszkanie w stylu PRL?
Style w architekturze wnętrz powracają do nas w odświeżonej wersji jak bumerang. Mieszkanie w stylu PRL ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Pokolenie X postrzega PRL jako obraz kiczu z lat młodości, natomiast millenialsi uważają go za powiew świeżości w architekturze. Bez względu na to do jakiej grupy należysz, wspólnie z firmą Decoroom zabierzemy Cię w podróż do przeszłości, abyś na nowo odkrył polski styl PRL.
Jak urządzić sypialnię?  Praktyczne porady
Jak urządzić sypialnię? Praktyczne porady
Większość ludzi chce, aby ich sypialnia była prawdziwym schronieniem przed światem, miejscem wypoczynku i regeneracji sił. Stworzenie pięknej i funkcjonalnej sypialni może stanowić wyzwanie. Jeśli szukasz sposobów na to, jak urządzić sypialnię, wraz z firmą Decoroom przedstawimy Ci praktyczne porady.
Mieszkanie w stylu hygge ‒ pomysł na aranżacje
Mieszkanie w stylu hygge ‒ pomysł na aranżacje
Słowo „hygge” w pierwotnym znaczeniu było określeniem dobrego samopoczucia. Obecnie oznacza również styl życia oraz sposób aranżacji wnętrz w taki sposób, by przebywanie w nich rozbudzało zmysły, wprowadzało relaks i nostalgię. Jeśli chcesz stworzyć mieszkanie w stylu hygge – inspiracje znajdziesz w swoich uczuciach.
Jak urządzić salon, aby był funkcjonalny?
Jak urządzić salon, aby był funkcjonalny?
Salon to wizytówka każdego domu, dlatego gospodarze czasem zbyt przesadnie starają się wyeksponować swój dobytek. Warto wziąć pod uwagę przestrzeń jaką dysponujemy i indywidualne potrzeby, a przy tym nie zapominać o umiarze. Wraz z firmą Decoroom przedstawimy przydatne porady oraz odpowiemy na kluczowe pytanie: jak urządzić salon, aby był funkcjonalny.
Jak ocieplić poddasze?
Jak ocieplić poddasze?
Poddasze często kojarzy się z chłodnym pomieszczeniem przeznaczonym na składowanie pamiątek, rzeczy niepotrzebnych i... pajęczyn. Jednak jego potencjał pozwala na znacznie więcej! Odpowiednia izolacja wpłynie na ciepło całego domu, a dodatkowa przestrzeń może okazać się zbawienna dla domowników. Jak ocieplić poddasze?
Wynajem mieszkania na doby ‒ plusy i minusy takiego rozwiązania
Wynajem mieszkania na doby ‒ plusy i minusy takiego rozwiązania
Zakup mieszkania z myślą o wynajmie często uważany jest za strzał w dziesiątkę. Właściciele utrzymują, że wynajem krótkoterminowy przyniesie im większy zysk finansowy niż w przypadku długoterminowego najmu. Jak jest naprawdę? Czy wynajem mieszkania na doby to biznes pozbawiony ryzyka?
Mieszkanie w stylu hiszpańskim ‒ inspiracje
Mieszkanie w stylu hiszpańskim ‒ inspiracje
Mieszkanie w stylu hiszpańskim to eksponowanie przestrzeni tak, by była ona odzwierciedleniem przytulności i komfortu. Kolory zrodzone z zachodu słońca, rzemieślnicze meble z ciemnego drewna, dodatki z kutego żelaza i ceramiki – to tylko niektóre z tajemnic stylu hiszpańskiego!
Mieszkanie w stylu wiktoriańskim ‒ inspiracje
Mieszkanie w stylu wiktoriańskim ‒ inspiracje
Mieszkanie w stylu wiktoriańskim to rozwiązanie dla każdego, komu minimalizm nie przypadł do gustu. Jeśli marzysz, by ściany mieszkania przykuwały wzrok każdego gościa, a łóżko zapraszało do snu niekończąca się ilością królewskich tkanin – ten styl będzie dla Ciebie!
Jak urządzić mieszkanie w stylu greckim?
Jak urządzić mieszkanie w stylu greckim?
Śródziemnomorski klimat sprzyja odpoczynkowi. Kto z nas choć raz nie marzył o wylegiwaniu się w promieniach słońca na złocistej plaży, gdzie delikatna morska bryza ochładza ciało? Jeśli marzysz o całorocznych rajskich wakacjach, podpowiadamy jak urządzić mieszkanie w stylu greckim.
Feng shui w mieszkaniu ‒ odzyskaj wewnętrzny spokój
Feng shui w mieszkaniu ‒ odzyskaj wewnętrzny spokój
Feng shui to tworzenie harmonii między własnym wnętrzem, a światem wokół. Porządek w mieszkaniu przekłada się na porządek w życiu, dlatego warto dowiedzieć się, jak feng shui w mieszkaniu wpływa na nasze myśli, zachowania i nawyki.