Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytanie do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Budowlane ABC

„Budowlane ABC” to zbiór informacji związanych z budową domu. Poznasz tutaj m.in. różne rodzaje dachów, ich zalety i wady oraz główne etapy konstrukcji. Wytłumaczymy także czym wyróżniają się domy pasywne oraz domy energooszczędne i dlaczego warto zdecydować się na ekologiczne budownictwo.

Dom bez pozwolenia 70m2. Co musisz wiedzieć?
Polski Ład wprowadził w ostatnim czasie sporo ważnych zmian. Nie wszystkie z nich zostały odebrane jako potrzebne czy pomocne, jednak kilka rozwiązań spotkało się ze sporym zainteresowaniem ze strony odbiorców. Wśród zaproponowanych usprawnień znajduje się m.in. budowa domu do 70m2 bez pozwolenia. Jak taka budowa wygląda w praktyce?
Plan zagospodarowania przestrzennego – co to?
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pozwala uzyskać wiele istotnych informacji niezbędnych do realizacji wymarzonej inwestycji. Co zatem powinien zawierać i jak go uzyskać?
Ceny materiałów budowlanych
Ceny materiałów budowlanych przysparzają o zawrót głowy każdego kto planuje remont mieszkania czy budowę domu. Z czego wynika wzrost cen materiałów budowlanych i czy warto czekać na obniżki?
Dom z kontenerów – czy warto?
Jedną z alternatyw tradycyjnego budownictwa są domy z kontenera. Zwolennicy zachęcają do tego rozwiązania argumentując je eko ideą, oponenci natomiast wytykają wady tej konstrukcji. Czym tak naprawdę jest dom z kontenerów i czy warto się na niego zdecydować?
Poddasze użytkowe – co warto o nim wiedzieć?
Poddasze użytkowe to przestrzeń, z której coraz rzadziej rezygnujemy podczas budowy domu. Nie bez przyczyny! Poddasze to świetny sposób na to, by powiększyć powierzchnię użytkową domu. Jak stworzyć funkcjonalne poddasze użytkowe?
Rekuperacja – innowacyjny system wentylacji
Rekuperacja to innowacyjny system wentylacji, który coraz częściej zastępuje wentylację grawitacyjną. Nowoczesne rekuperatory zapewniają wysoką sprawność odzysku ciepła, dzięki czemu wpływają na niższe rachunki za ogrzewanie. Rekuperacja – co warto o niej wiedzieć?
Dach kopertowy – charakterystyka
Dach czterospadowy, nazywany również często dachem kopertowym, to częste rozwiązanie wybierane podczas budowy domu jednorodzinnego. Ceniony jest za estetykę i wytrzymałość, jednak posiada również pewne wady. Dach kopertowy – kiedy warto się na niego zdecydować?
Dom szkieletowy – wady i zalety
Dom szkieletowy podbił serca Ameryki i Skandynawii. Ale dlaczego w Polsce to zagadnienie wywołuje tak wiele kontrowersji? Dlaczego zwolennicy i przeciwnicy są podzielni na dwa obozy? W tym artykule podpowiemy, dla kogo dom szkieletowy będzie idealnym lokum oraz rozwiejemy wszelkie mity powstałe na jego temat.
Dom pasywny – co go wyróżnia?
W związku z niepokojącymi zmianami klimatu, społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome tego, jak żyć w zgodzie z naturą. Polacy pragną zmieniać swoją codzienność, aby za pomocą ekologii poprawić sytuację klimatyczną. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na budowę domu pasywnego.
Dach dwuspadowy – charakterystyka
Dach dwuspadowy od lat cieszy się zaufaniem osób, które budują domy. Prosta konstrukcja dachu dwuspadowego to jego siła – nadaje budynkowi minimalizmu, przy czym jest funkcjonalna i ekonomiczna.