Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Międzylesie – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Międzylesie to obszar w warszawskiej dzielnicy Wawer. Sąsiaduje z Aninem, Starą Miłosną, Sadulem, Zerzeniem, Radością i Aleksandrowem.

Międzylesie – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

W tym artykule przedstawiamy obszar Międzylesie i opisujemy dostępną infrastrukturę i udogodnienia na tym terenie.

Przejdź do akapitów:

Międzylesie – historia

W XVI i XVII w. była to szlachecka wieś o nazwie Kaczkowo, od XVIII w. znana jako Kaczy Dół. By przyciągnąć letników, w dwudziestoleciu międzywojennym zmieniono nazwę na lepiej brzmiące Międzylesie.

Dom na ogrodzonym terenie - Warszawa Wawer Międzylesie

Obszar został włączony w granice Warszawy w 1951 r.

Międzylesie – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Międzylesie znajduje się w bezpośredniej bliskości Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, który oferuje spacerowiczom niezliczone kilometry szlaków turystycznych. Częścią parku jest las Zbójna Góra.

Domy jednorodzinne w spokojnej okolicy w dzielnicy Wawer - Warszawa Wawer Międzylesie

Mieszkania – Międzylesie

Charakter zabudowy Międzylesia jest zróżnicowany. Znajdują się tu zarówno okazałe wille, jak i osiedla bloków mieszkalnych z lat 50. i 70. XX w., od paru lat budowane są tu również apartamentowce. Międzylesie graniczy z Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym, dzięki czemu posiada wyjątkowy mikroklimat oraz niepodważalne walory przyrodnicze.

Infrastruktura miejska i zabudowa - Warszawa Wawer Międzylesie

Komunikacja na obszarze Międzylesie jest bardzo dobra – znajduje się tu stacja kolejowa Warszawa Międzylesie, z której można dojechać do Śródmieścia. Po ulicach kursują również miejskie autobusy. Dodatkowo wygodne jest poruszanie się samochodem – nieopodal północnej granicy znajduje się droga krajowa numer 2, a od strony południowej przebiega droga ekspresowa S2.

Zabudowa domów jednorodzinnych - świetna lokalizacja Warszawa Wawer Międzylesie

Na obszarze Międzylesie znajdują się rejonowe przedszkola i szkoły podstawowe. Swoje siedziby mają tu również licea ogólnokształcące.

Miłośnicy sportu mają do dyspozycji kilometry szlaków turystycznych w Mazowieckim Parku Krajobrazowym. Przy ulicy Szpotańskiego znajduje się Fitness Club Zdrofit z ciekawą ofertą zajęć ogólnorozwojowych. Działają tu również kluby sportowe, a najbliższy basen znajduje się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w sąsiednim obszarze Anin.

Niewysokie budynki mieszkalne przy zieleni Warszawa Wawer Międzylesie

Przy ulicy Szpotańskiego znajduje się centrum handlowe Ferio Wawer z dużą ofertą sklepów wielu branż, jak również z lokalami usługowymi i gastronomicznymi. W soboty przy ulicy Żegańskiej działa bazar.

Międzylesie znane jest głównie z infrastruktury medycznej. Znajduje się tu Instytut Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka, prowadzący działalność zarówno leczniczą i rehabilitacyjną, jak i działalność naukową i szkoleniową. Jest tu również lądowisko dla helikopterów. Z kolei na ulicy Bursztynowej znajduje się Międzyleski Szpital Specjalistyczny z przychodnią POZ. Druga przychodnia jest przy ulicy Zwoleńskiej. Swoje siedziby mają tu również prywatne gabinety lekarskie.

Domy wzdłuż głównej drogi - Warszawa Wawer Międzylesie

Mapa gastronomiczna Międzylesia jest zróżnicowana – znajdują się tu lokale o różnym charakterze, od azjatyckich barów, przez włoskie pizzerie, po tradycyjne polskie jadłodajnie.

Wierni mieszkający na obszarze Międzylesie przynależą do parafii przy kościele Imienia Najświętszej Maryi Panny, przy ulicy Bursztynowej.

Prywatna nieruchomość w spokojnej okolicy, pełnej zieleni - Warszawa Wawer Międzylesie

Międzylesie to bardzo atrakcyjny obszar z niską zabudową, położony w pięknym lesie. Jest dobrze skomunikowane z Warszawą, a większość codziennych spraw da się załatwić na miejscu.

Jeśli szukasz mieszkania bliżej centrum Warszawy, zobacz pozostałe obszary.

Kolejny artykuł

Marysin Wawerski – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Marysin Wawerski to obszar w warszawskiej dzielnicy Wawer, graniczący ze Starym Rembertowem, Gocławkiem, Lasem, Sadulem, Aninem i Wesołą.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu