Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Strefa wiedzy

W „Strefie wiedzy” gromadzone są informacje o bieżącej sytuacji na rynku mieszkaniowym. Znajdziesz tutaj dane na temat aktualnych cen mieszkań, opinie i najważniejsze raporty o rynku nieruchomości oraz informacje na temat tego, jakie mieszkanie najchętniej kupują single, a jakie rodziny z dziećmi. 

Dużych spadków cen mieszkań nie będzie... raczej
Eksperci Otodom i ekonomiści mBanku połączyli siły i wspólnie przyjrzeli się rynkowi mieszkaniowemu. Wniosek? Spektakularnych obniżek nie będzie. Choć 2022 r. zamknął się w części miast dwucyfrowymi wzrostami cen mieszkań na rynku pierwotnym – od połowy roku obserwowaliśmy już stabilizację. Czego możemy spodziewać się w 2023 roku?
Najpiękniejsze parki – Łódź. Przy którym łódzkim parku warto zamieszkać?
Łódź kojarzy się przede wszystkim z postindustrialną zabudową, ulicą Piotrkowską oraz świetną szkołą filmową. Złośliwi mogą widzieć w niej jedynie szare bloki barwione przez upadłych bankietowiczów, jednak to miasto ma do zaoferowania o wiele więcej!
Co dalej z cenami mieszkań? Aktualności
Wzrosty cen mieszkań na najważniejszych rynkach wyhamowały. Czy koniec wzrostów stawek za metr kwadratowy przerodzi się w obniżki, które niektórzy wróżą już od kilku lat? Niewiele na to wskazuje.
Osiedle mieszkaniowe zamknięte czy otwarte? Plusy i minusy obu rozwiązań
Nowoczesne osiedle mieszkaniowe powinno być przede wszystkim bezpieczne i funkcjonalne – czy warunki te spełniają tylko zamknięte osiedla? Niekoniecznie. Również otwarte osiedla mieszkaniowe mogą cechować się komfortem i bezpieczeństwem. Poznaj zalety i wady obu rozwiązań.
Parki – Warszawa. Przy którym parku warto zamieszkać?
Warszawa obfituje w zielone obszary zarówno w centrum, jak i poza nim. Parki w Warszawie są niezwykle cenione przez mieszkańców i turystów w każdym wieku. Przy którym z nich warto zamieszkać?
Czy w 2022 roku mieszkania będą tanieć?
Według Otodomu ceny nowych mieszkań w Polsce wzrosły w 2021 roku o prawie 15 proc., dane firmy badawczej JLL są podobne, na największych rynkach wzrost stawek mieści się w przedziale 14-18 proc., a w Łodzi wyniósł 21 proc. Kupujący zadają sobie pytanie o to, kiedy trend się odwróci. Nie mamy dla nich dobrych wiadomości – większość czynników stymulujących wzrost cen mieszkań pozostanie aktualna też w 2022 roku.
Miasto 15-minutowe – o co w tym chodzi?
Sklepy, szkoły, restauracje i praca w zasięgu zaledwie 15-minutowego spaceru to idea, która rozkochała w sobie dużą część społeczeństwa. W końcu kto nie chciałby realizować swoich podstawowych potrzeb w tak komfortowym czasie?
Polski Ład – zmiany od stycznia 2022 roku
Polski Ład został ostatecznie zatwierdzony przez prezydenta i zgodnie z zapowiedziami jest wprowadzany w życie od początku bieżącego roku. Choć w ideach doskonały, budzi wątpliwości. Jakie zmiany czekają Polaków w 2022 roku?
Inwestycje premium w Krakowie
Nieruchomości premium stanowią jedną z bezpieczniejszych form inwestycji, ponieważ są odporne na wahania rynku i cały czas, nawet podczas niekorzystnej sytuacji gospodarczej, utrzymują swoją wartość.
Najpiękniejsze parki w Krakowie – w okolicach którego parku warto zamieszkać?
Kraków obfituje nie tylko w turystyczne atrakcje i historyczne punkty, ale również w parki. Obecnie w Krakowie jest ich już ponad 50. Jakie są najładniejsze parki Krakowa i w okolicach którego warto zamieszkać?