Mieszkania z rynku pierwotnego cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem z kilku ważnych powodów. Mieszkania od dewelopera są nowe i w dobrym stanie – lokale z rynku wtórnego bardzo często wymagają gruntownego remontu – a co za tym idzie, w razie ewentualnej potrzeby nie będzie problemu, aby je sprzedać lub wynająć i uzyskać przy tym wyższy czynsz niż w przypadku nieruchomości z rynku wtórnego.

Nowe mieszkania wyróżnia nowoczesna architektura oraz liczne udogodnienia projektowane z myślą o mieszkańcach. W standardzie mieszkań znajdują się inteligentne rozwiązania, takie jak system smart home, który pozwala na zarządzanie mieszkaniem z poziomu aplikacji w smartfonie. Dzięki temu, nawet będąc daleko od domu, można sterować oświetleniem i ogrzewaniem, a także mieć kontrolę nad zabezpieczeniem mieszkania przed ewentualnymi włamaniami. Na nowych osiedlach projektowane są place zabaw, siłownie, kluby mieszkańca, sklepy, kawiarnie, przedszkola, parki czy fontanny i jeziorka. Dodatkowo coraz częściej stosowane są ekologiczne rozwiązania w postaci paneli fotowoltaicznych, oświetlenia LED, ogrodów deszczowych czy stanowisk do ładowania pojazdów elektrycznych. Deweloperzy coraz częściej oferują dużą ilość miejsc postojowych – zarówno naziemnych, jak i w garażu podziemnym – która przewyższa ilość mieszkań, dzięki czemu wszyscy zmotoryzowani mieszkańcy będą mieli możliwość dokonania zakupu.

Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego będziesz mógł wybierać spośród szerokiej oferty nowych inwestycji od deweloperów. Nowe mieszkania powstają w różnych lokalizacjach, dlatego nietrudno wybrać odpowiednią inwestycję zgodnie ze swoimi preferencjami. Deweloperzy budują osiedla w dobrze rozwiniętych okolicach, gdzie nie brakuje sklepów, lokali usługowych, placówek edukacyjnych, przystanków tramwajowych i autobusowych, stacji kolejowych czy stacji metra.